troleeren; eerst na accoordbevinding wordt hij van de verantwoordelijkheid ontheven, na alle onder zijne berusting zijnde eigen dommen der vereeniging aan het Bestuur te hebben overgedragen. Een en ander moet binnen 3 weken na den datum van zijn be danken geschieden. Artikel 46. De commissaris van materieel draagt zorg, dat het spelmaterieel en terreinaccom modatie in orde zijn en houdt, in een daar toe bestemd boek, nauwkeurig aanteekening van de bezittingen van de vereeniging. Hij zorgt voor den aankoop van materieel, in overleg met de overige Bestuursleden. Artikel 47. De overige bestuursleden moeten, wan neer het noodig mocht zijn, ieder der boven genoemde bestuursleden behulpzaam zijn en zoo noodig vervangen. Artikel 48. Indien in den loop van het vereenigings- jaar een Bestuurslid wil aftreden, is het verplicht van zijn voornemen minstens 3 weken van te voren aan den lsten Voor zitter kennis te geven. De 1ste Voorzitter geeft, wanneer hij zelf wenscht af te treden, hiervan kennis aan den 2den Voorzitter. Artikel 49. Bij tusschentijdsch aftreden van een der Bestuursleden of bedanken van een nieuw gekozen Bestuurslid, moet binnen een maand in de ontstane vacature worden voorzien door een verkiezing, welke schriftelijk kan geschieden. Artikel 50. Besluiten van het Bestuur, overeenkom stig artikel 88 ter algemeene kennis ge bracht, zijn bindend voor alle leden tot aan de eerste Algemeene Vergadering, welke het besluit kan bekrachtigen of doen vervallen. Artikel 51. Een lid van het Bestuur kan door de meerderheid van het Bestuur worden ge schorst tot aan eene binnen een maand te beleggen Algemeene Vergadering, welke de schorsing kan opheffen of den persoon uit zijne functie ontzetten, HOOFDSTUK IX. Commissiën. Artikel 52. De commissiën worden onderscheiden in permanente en niet permanente; zij worden gekozen uit gewone leden. Artikel 53. De permanente commissiën aanvaarden haar taak onmiddellijk na hare benoeming en beëindigen haar taak, wanneer de nieuwe commissie is benoemd. De niet permanente commissiën zijn ontbonden, zoodra hare taak is volbracht. Treedt tusschentijds een lid van eene commissie af, dan voorziet het Bestuur, zoo noodig, in de open gevallen plaats. Een lid van eene permanente com missie kan door de meerderheid dier com missie aan het Bestuur ter schorsing wor den voorgedragen. Wordt tot schorsing overgegaan, dan heeft het geschorste lid het recht een binnen een maand te beleggen Algemeene Vergadering aan te vragen, die de schorsing kan doen opheffen of bekrach tigen. Wordt niet tot schorsing overgegaan, dan kan de commissie eveneens een binnen een maand te beleggen Algemeene Verga dering aanvragen, die beslist. Artikel 54. Permanente commissiën zijn: a. elftal-commissie; b. enquête-commissie; c. kas- en archiefcommissie; d. reclame-commissie. Zij worden door de Algemeene Vergade ring benoemd. Artikel 55. Bestuursleden hebben te allen tijde het recht de vergadering eener commissie bij te wonen en hebben dan een adviseerende stem. Artikel 56. De elftalcommissie bestaat uit 3 perso nen; aan deze commissie zijn 2 sub-commis sies toegevoegd. De elftalcommissie is be last met de samenstelling van de in den K.N.V.B. uitkomende elftallen en houdt toezicht op de werkwijze der subcommissies. Zij is belast met de leiding der oefeningen. Zij kiest uit haar midden een voorzitter en een secretaris, welke laatste zorg draagt voor de uitvoering der genomen beslis singen. 13 - A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 13