lijke nederlaag op zich zou laten zitten; de koppen werden bij elkaar gestoken en in grijpende veranderingen waren het gevolg en mede een klinkende innings-overwinning in den volgenden wedstrijd. R.C.H. kwam op bezoek en werd het kind van de reke ning, A.C.C. begon te batten en maakte het behoorlijke totaal van 159, waarvan Slaats 12, Sanders Sr. als negende man 51, Immig 14, Scheepstra 14, Nauta 11, Riechelmann 11 n.o. en Woudstra 20. De laatste 2 wic kets brachten ruim 60 runs op. Wat tot op heden alleen aan H.B.S. was gelukt, lukte thans ook aan A.C.C. nl. om de Ra- cingers tweemaal binnen den tijd uit te gooien. Lapierre en Dik Prent namen resp. in de 1ste en in de 2de innings ieder 5 wickets voor 12 runs. Eenige goede catches werden gedaan en het veldwerk was keen. Met man en macht verweerde R.C.H. zich tegen de dreigende inningsnederlaag, maar de A.C.C.-aanval behield de overhand en toen Hellingman roet in 't eten trachtte te gooien, nam Staats hem met den eersten bal. Zoo werd een kostbaar extra-puntje in de wacht gesleept. Tegen P.W. thuis was het resultaat even als te Enschede een draw, aan welken uit slag de regen ook thans weer schuld had. Wie onder normale omstandigheden ge wonnen zou hebben, is een open vraag. P.W. had 153 voor 7 gescoord, maar was haar beste batsman kwijt. Sanders Sr, was er met bowlen weer wat beter in en nam 6 wickets voor 45 runs. Toen het tijd was, had A.C.C. geantwoord met 141 voor 7 (Woudstra 33, Sanders Sr. 35) en wa ren H. Prent met 26 not out en Nauta met. 7 not out. Beiden waren ongetwijfeld nog tot het maken van runs in staat, terwijl Lapierre en D. Prent nog moesten batten. Zooals gewoonlijk was het om en in het veld met P.W. weer geheel O.K.". Het tweede elftal. Het 2de elftal zette zijn overwinnings reeks voort en bracht te Utrecht aan Her cules een inningsnederlaag toe. Het eenigste wat verloren werd was de toss. A.C.C. moest dus batten en deed dat ook zeer ver dienstelijk. Zoo goed als alle spelers ver zamelden een behoorlijk aantal runs en het totaal werd dan ook zeer fraai, te weten 226. De Utrechtsche aanval was lang niet slecht, maar t tweede schijnt dit jaar toch verdienstelijk te batten. Het 1ste wicket leverde al een totaal van 50 op en steeds hooger en hooger werd de score. L. Woud stra scoorde een goede en kalme 50, Dissel- Getrouwd: J. A. TACKE en H. C. VAN SLINGERLAND Onze hartelijke gelukwenschen 1 Bestuur A.F.C. koen een fraai en ietwat losse 52 en Dik Prent een snelle 52. Hercules had dus geen gemakkelijke taak, welke nog zwaarder werd toen in de 1ste Utrechtsche innings met een ware collapse werd begonnen, want bij een totaal van 27 waren reeds 6 wickets neer. Dank zij Lambers werd het totaal nog 51. Disselkoen had de fraaie cijfers van 5 voor 14. De 2de innings verloopt voor de Utrechtenaren wat beter; thans valt het 1ste wickets pas op 33 en het 2de op 39. L. Cremer en G. Lambers spelen dan zeer goed en dwingen den A.C.C.-captain tot herhaaldelijk changen, voorloopig echter zonder resultaat. Dan wordt Disselkoen weer eens aangezet als het totaal inmiddels 88 is geworden en met enorm succes, want dit jongmensch neemt met 3 achtereenvol gende ballen telkens een wicket en verricht onder applaus de hattrick. De staart komt onder den indruk en het totaal wordt 112 all down, mede dank zij succesvol bowlen van G. Stallmann (4 voor 14), die 't ook eens mocht „probeeren". Aan de belangrijkheid van den wedstrijd Kampong—A.C.C. 2 werd veel afgedaan door het feit, dat Kampong de week tevoren zich door U.V.V. liet kloppen. Niettemin vond het tweede het raadzaam ook Kam pong te verslaan. Kampong won den toss en verkoos te batten, een zeer verklaarbare keuze, welke later echter bleek verkeerd te zijn geweest. De A.C.C.-bowlerij was weer zeer behoorlijk en Kampong wist het slechts tot 72 runs te brengen. Voor het verlies van 4 wickets passeerde het tweede dit totaal en behaalde daarmede zijn 6de overwinning in successie en bleef ongeslagen als no. 1 op het ranglijstje prijken. Het derde elftal. Het derde elftal bleef eveneens op den goeden weg en maakte van den wedstrijd tegen V.V.V. 4 gebruik om een extra puntje te veroveren. A.C.C. moet eerst bat ten en scoort 226 runs voor het verlies van A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 7