een beste dag, met heerlijk zonneweer en een echte zeilbries. Een onzer aankomende dirigenten had twee dagen later nog oor suizingen van den wind, maar voor de rest zijn we er allen alleen met verbrande ge zichten afgekomen. Tot mijn groote vreugde kan ik verder mededeelen, dat ons aller vriend Jan Prent eindelijk uit het ziekenhuis is ontslagen en op zijn geliefd cricketveld alreeds acte de présence heeft gegeven. We hopen van harte, dat Jan zich spoedig weer geheel de oude zal voelen en dat het hem gegeven mag zijn om binnenkort weer geregeld in de A.F.C.-familie te verkeeren. Botter-Ballade. Als de maand Juli komt in 't land Dan trekken wij ter zee, Gaan bat en voetbal aan den kant, Dan bottert de A.F.C. Ons aller vriend Oranje Hein, Het van ouds bekende „hoffie", Tracteert ons, onder jool en gijn, Op harinkjes met koffie. De ouwe, trouwe schipper Kes Voert ons op 't IJsselmeertje. We drinken biertjes uit de flesch En voelen ons het meneertje. En ietwat later op den dag Dan komen de Piet Heintjes, Ter stimuleering van de lach, Van zeebeenen en gijntjes. Cricket. Sinds het verschijnen van de vorige „Schakel" is al weer een maandje voorbij gegaan, ook een maandje cricket-wel en wee. Het seizoen begint helaas al weer aar dig op te schieten, want als deze „Schakel" verschijnt zijn we al weer ver over de helft. Onze zomersport is toch maar karig bedeeld. Sommige van onze elftallen heb ben inmiddels al weer hun up and down gehad, zooals wel uit het hier volgend overzicht zal blijken. In verband met de op het A.F.C.-terrein gespeelden wedstrijd tusschen de Nederlandsche dames en de Comp. C.C. of Kent -welke in een ste vige overwinning der Engelsche gasten eindigde waren het 1ste en het 2de elf tal op 21 Juni vrij. DANKBETUIGING. Waarde clubgenooten Met vreugde gebruik ik de gelegenheid om middels ons onvolprezen cluborgaan de geheele A.F.C.-familie vriendelijk te bedan ken voor de vele hartelijke attenties onder vonden gedurende m'n lang verblijf in het ziekenhuis en niet minder bij m'n terugkeer in eigen home. Bij de vele redenen voor een volmaakt herstel, is zeker m'n wensch verbonden, om zoo spoedig mogelijk in blakende gezond heid aan ons uitzonderlijk mooie clubleven als van ouds te mogen deelnemen. J. PRENT. We hebben lak aan conjunctuur, Voelen ons vrij van zorgen, Geen bot'raar maakt het 'n ander zuur Denkt aan den dag van morgen. We leven onze vreugde uit, Het jaarlijksche mirakel: Een nieuw seizoen wordt ingeluid Op de A.F.C.-botter-schakel. O dierbre bottertochtenrij, O film van duizend sagen, Gij zijt een kroonjuweel voor mij, De schoonste aller dagen Dus hoop 'k dat wij dit botterfeest Nog jaren zullen houwen, Tersterking van den goeden geest, Van vriendschap en vertrouwen. SEAGULL. Het eerste elftal. Op de nederlaag tegen Sparta volgde een dito tegen Excelsior thuis, een neder laag, die volkomen overbodig was. Ch. Lungen was weer van de partij en scoorde 20 runs. Behalve Scheepstra, Sanders Sr., de Baare en Staats faalden de batsmen en werd het A.C.C.-totaal slechts 97. Gezien het door Excelsior vertoonde spel behoefde dit totaal echter nog geen nederlaag ten gevolge te hebben. Slecht changen en nog slechter umpiren stelden echter Excelsior in staat, zij het dan met groote moeite, dit totaal met 16 runs te passeeren. In de 2de innings deed A.C.C. nog een hopelooze po ging om den achterstand in te halen. A.C.C. zou geen A.C.C. zijn als zij deze schande- A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 5

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 5