Olympisck nieuws. In „De Nieuwe Dag" van 11 dezer von den wij het volgende bericht: Olympische vijfkamp. Hoe zal de Nederlandsche equipe zijn samengesteld Gisteren heeft de vijf kampcommissie van het Ned. Olympisch Comité een voordracht opgemaakt voor de uitzending van vijfkam pers naar de Olympische Spelen te Berlijn. Van de zeven officieren, die vanaf April te Amersfoort in training zijn, zijn thans voor gedragen, de luitenants J. P. F. van der Horst, J. Serré en jhr. A. van Geen, Dat deze laatstgenoemde is voorgedragen kan eenige verwondering baren, daar hij bij den laatsten officieelen vijfkamp, twee weken geleden gehouden, als no. 4 eindigde, zoo dat thans de luit. G. Struys, die bij de vijf- komp no. 3 was, gepasseerd is. Als moti veering voor deze keuze wordt opgegeven, dat sedert dien de prestaties van jhr. Van Geen aanmerkelijk verbeterd zijn. Intusschen is het waarschijnlijk, dat het Ned. Olympisch Comité, alvorens de fefini- tieve beslissing te nemen, nog een laatste vergelijkingsproef door de luitenants Struys en Van Geen zal laten afleggen. Wij hopen, dat onzen vriend Struys ten slotte toch de eer zal te beurt vallen, ons land in den Olympischen Vijfkamp mede te vertegenwoordigen. Mocht hij echter niet tot de 3 gelukkigen behooren, dan zij het hem een troost, dat wij A.F.C.-ers ons toch er over verheugen, dat een onzer mede leden de fraaie prestatie heeft geleverd, bij de oelectie-wedstrijden als No. 3 te eindigen. Onze hulde voor zulk een all-round A.F.C.-er 12 Juli 1936. I. H. GALAVAZI. V an Je ReJ actie. We hebben nu komkommertijd, tenminste wat de voetbaljournalistiek aangaat. We houden onze te korte zomerslaap, nemen nu eens lekker ons gemak bij cricketwedstrij den, bottertochten en verdere zomersche geneugten en genieten van een weldadige rust, om binnenkort weer door het verwij derd gedonder van het a.s. Arol-tournooi tot de voetbalwerkelijkheid te worden terug geroepen. Toch heeft ook de afgeloopen zomer maand weer de noodige AFC-evenementen opgeleverd. In de eerste plaats was daar dan de afscheidsavond van Thomas Tacke, afscheid dan in die geest, dat ook deze oude steunpilaar het tijdstip gekomen achtte het vrijgezellenleven vaarwel te zeggen. Ditmaal was het nu eens geen „crematie" doch een „rondetafel-conferentie" in huize Royal. What is in a name, zou ik willen vragen. Het was weer even gezellig en vol als bij Ben's begrafenis, Galli speechte weer even voortreffelijk en Arie's poëtische ontboeze mingen waren weer even „denderend". Helaas kon ik het feest niet meemaken, doch smaakte den volgenden ochtend het genoegen met eenige deelnemers kennis te maken ter gelegenheid van ons jaarlijksch botterfestijn. Want natuurlijk is er weer ge- botterd en zulks op de oude bekende wijze. Helaas ontbraken door diverse omstandig heden eenige oud-gasten, waaronder Schaf, op het appèl, doch hun plaats werd inge nomen door jeugdige enthousiasten, die hun maidentrip maakten. Het was een tocht zonder groote evenementen, maar echt knus en gezellig, zoodat er eigenlijk weinig over te vertellen valt. De organisatie was weer best in orde en ons bekende „hoffie" ver dient weer een extra pluim voor zijn tot in de puntjes verzorgde service. We hadden nog een Haagschen gast aan boord, onzen vriend Diehl, die door H.B.S. was afge vaardigd om eens poolshoogte te nemen hoe het toch op zoo'n A.F.C.-bottertocht toe gaat. Nou, we hebben ons natuurlijk uitge sloofd, hebben hem haring, koffie, bier, eieren, vermouth, enz. laten slikken, hebben hem Volendam en Edam laten bewonderen, hebben in laatstgenoemde schoone bad plaats nog gezwommen en gesuld niet te vergeten, enfin het was zoo'n uitgebreid programma, dat onze Haagsche statisticus ten langen leste de tel min of meer is kwijt geraakt, zoodat ik vrees dat zijn verslag in het Haagje wel niet onberispelijk zal zijn geweest. Bij terugkomst werd er nog ge- poort, gezomerfeest en geëggerst; al met al A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 4

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 4