Honkbal. in om heel het B-team voor 13 (zegge en schrijven dertien) runs aan den dijk te zetten. Tegen Albion thuis was het resultaat een draw. A.C.C. moest eerst batten en scoorde 135 runs voor het verlies van 6 wickets (de Baare 33,. Kummer 25, Immig 25, Stallmann 17, v. Vliet 15). Om de Zaandammers tijdig uit te krijgen ontbrak juist een klein pietsie tijd en A.C.C. moest zich met een gelijk spel tevreden stellen. Het B-team bezet thans de 4e plaats, doch heeft praktisch geen kans meer voor de 1ste plaats. Over de tot op heden verworven resul taten kan de A.C.C. dus best tevreden zijn. De spelers zelf zullen ook geen klagen heb ben, want zij kunnen op zeer ruime wijze hun hart aan de beoefening van de cricket- sport ophalen. Amsterdam, 13 Juli 1936. ALCEDO. Terwijl ik deze Schakel-bijdrage zit te schrijven valt het water met emmers van den hemel, zoodat het meer weer is om over wintersport o.a. ijshockey te schrijven (Zuurtje lacht al). Allereerst dan de resultaten van ons le negental gedurende de afgeloopen maand, n.l.: A.F.C. I-Z.R.C. I 28-25 Haarlem II—A.F.C. I 284 In den wedstrijd tegen Z.R.C. ging het in begin abnormaal slecht. Nadat er slechts 2 innings gespeeld waren stonden wij met liefst 153 achter, hoofdzakelijk door slecht veldwerk. Toen echter werd pas in gezien dat wij onze achterstand konden in- loopen en in de volgende inning werd door zeer velen op „wijt" gespeeld en bovendien lieten Nesvadba, Beets en Leloux flinke tikken zien, zoodat de achterstand in een 17—5 voorsprong werd omgezet. Naarmate het einde naderde werd steeds beter ge speeld, zoodat de wedstrijd nog gewonnen werd met 2825 met tevens nog één slag beurt in petto. De wedstrijd daarop werd in Haarlem gespeeld tegen het zeer sterke negental van Haarlem II. De wedstrijd was uiterst vroeg vastgesteld, n.l. 's morgens om half 10 op het Noorder Sportpark te Haarlem. Wij startten de wedstrijd met leuze: „Vroegte wint" maar wij kwamen bedrogen uit. Wij moesten dezen wedstrijd met acht man spe len wat ten eerste natuurlijk door een auto matische nul een geweldige handicap is en ten tweede ontbrak juist onze bowler Leloux die in verband met zijn a.s. examen (op- loopen van een ev. blessure) liever niet speelde. Wat de wedstrijd betreft gingen de eerste innings gelijk op. Stand 20 voor Haarlem. Daarna ging het mis en werden zeer veel veldfouten ge maakt, ook al omdat wij zooals boven reeds gezegd met zijn achten waren en er dus altijd een open plek in het veld was. Door zeer goed slaan der Haarlemmers en tevens goed werk van hun pitcher De Moor werd de eindstand tenslotte 28—4 voor Haarlem. Wij hopen echter in Amsterdam de return wedstrijd met ons volledig team te kunnen spelen, daar het dan heusch niet uitgeslo ten is, dat Haarlem dan aan het kortste eind trekt, vooral wanneer wij in Quick-vorm zouden spelen. Alles is mogelijk. De stand in de 2e klasse bijgewerkt tot en met 11 Juli van de leidende clubs is: Haarlem II 6 gesp. 5 gew. 1 verl. lOpnt. D.E.V. I 6 5 1 10 A.F.C. I 6 4 2 8 Verder werd door 7 A.F.C.-ers gespeeld in een demonstratie wedstrijd op het Gem. Sportpark te Hilversum door 2 Bondsnegen- tallen. Het was een genoegelijk partijtje en er werd zeer goed honkbal gespeeld. Bij de witte partij bowlde de Haarlem-pitcher Jan Blomvliet en bij rood Leloux. Beiden heb ben een zeer goeden wedstrijd gespeeld, die tenslotte in het voordeel van Blomvliet ein digde (16—11), daar deze de beschikking had over meer geroutineerde cracks, o.a. Meinhorst, Wulfhorst, Vonk (welke laatste een paar zeer goede vangen in het achter veld deed). Wij mogen niet ontevreden zijn over de prestaties der A.F.C.-ers in dezen wedstrijd. Door allen werd zeer behoorlijk gespeeld en ik hoop dan ook, dat in de nog resteerende competitie-wedstrijden hetzelf de spelpeil bereikt zal worden. Wat het 2e negental betreft dit negental was tot j.l. Zaterdag „still going strong". De uitslagen waren: Catchers II—A.F.C. II 8—19 Simson—A.F.C. II 11 19 A.F.C. IIV.V.G.A. III gew. w.n.o. D.E.C.—A.F.C. II 23- 7 A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 11 -

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 11