hebben het niet te moeilijk gehad, dat is waar doch er waren toch wel wedstrijden waarin jullie hebben kunnen bewijzen ab soluut de sterkste der afdeeling te zijn en wel b.v. tegen Schellingwoude uit met acht man, of tegen P. T. 2, de vereeniging die verleden jaar drie van de vier punten van het vierde afsnoepte en die nu tegen jullie geen schijn van kans kregen. Ook tegen Germaan 2 kregen jullie het niet cadeau. De volgende spelers kwamen geregeld voor het vijfde uit: Voet, Focke, Hooger- woord, Nyhuis, Nyman, D. Prent, Muller, v. Rijn, Reijinga, R. Meijer en H. Stalmann. Tevens is vermeldenswaard dat R. Reij inga een prima reserve-captain is want toen zij kampioen waren en de commissie hem den volgenden Maandag de opstelling van het elftal lieten zien begreep hij de zet vol komen en begon reeds te roepen ,,ze hebben me in de boot" met het gevolg dat Jaques er aan te pas kwam en een sollicitatie voor commissielid volgde. Deze is nu in over weging genomen. Nu het zesde. Kampioen of geen kam pioen? Deze vraag kunnen wij op het mo ment nog niet beantwoorden. De zaak is nl. deze. Op een noodlottigen Zondag moest het zesde tegen Animo 4 in het veld en wel om twee uur op haar terrein. Voor de ochtenduren waren met het oog op de slechte velden alle terreinen afgekeurd. Dientengevolge waren 's middags slechts negen man aanwezig. Schidsrechter echter niet. Na ruim twintig minuten gewacht te hebben en de toestand van het veld in aan merking nemende zijn deze negen man toen weggegaan, vergetende dat men verplicht is een half uur op den scheidsrechter te wachten. Er was toen sprake van twee ver- liespunten, doch hierover wil ik liever nu nog niets schrijven aangezien de zaak nog in onderzoek is en niet volkomen georiën teerd ben. In ieder geval loopt het op een beslissingswedstrijd uit, alleen dus indien die twee punten in mindering worden ge bracht. Wij zullen echter hopen dat het zoo ver niet zal komen want een wedstrijd tegen N.F.C. 2 is nu niet direct een pretje. In Amstelveen leek het tenminste meer op een boks- dan op een voetbalwedstrijd. Als na afloop de scheidsrechter in volle ernst ver klaart „dat hij getrouwd is en voor zijn kin deren verantwoordelijk' verklaart dit wel het een en ander. Ofschoon het zevende niet kampioen is geworden en dus eigenlijk een beetje uit de toon valt, verdient het toch zeer zeker ver meld te worden. Het zevende is eigenlijk geen vast elftal. Door de spelerstoevoer zonder prominente krachten bleven verschil lende spelers na samenstelling der elftallen over. Wij hebben geprobeerd door roulee ring het een ieder zooveel mogelijk naar den zin te maken, doch mede door de groote stagnatie zijn wij hierin slechts gedeeltelijk geslaagd. Hadden wij op een gegeven mo ment gezegd, stop dit elftal wordt niet meer veranderd, wij hadden zeer zeker ook het zevende als kampioen kunnen begroeten. Wij hebben toen echter gemeend de spelers niet aan de begrijpelijke eerzucht van een commissie te moeten opofferen en zooveel mogelijk het rouleeringsysteem in toepas sing gebracht, met uitzondering van een paar spelers die eigenlijk voor de samenhang van het elftal onontbeerlijk waren. Al met al moet het voor captain Rutgers een moei lijke taak geweest zijn, welke hij echter prachtig heeft volbracht waarvoor onze oprechte hulde. Voor den beker zijn nog twee elftallen „aan" n.l. het vijfde en zesde. Laten zij pro- beeren ook deze te bemachtigen, hetgeen een buitengewoon succes zou beteekenen. Nog slechts een paar wedstrijden en dan kan men zich met volle energie aan de zo mersporten wijden. Zoo juist heb ik bericht ontvangen dat v. d. Kind aan zijn knie is geopereerd. De toestand laat zich gunstig aanzien en wij hopen dan ook dat hij spoedig in ons mid den zal terugkeeren. Als ik goed ingelicht ben is het Bestuur van plan de verschillende kampioenen op een feestavond te huldigen. Laten wij dien avond allen aanwezig zijn en het met elkaar eens echt gezellig maken. Juist bij deze ge legenheden worden de vriendschapsbanden, waar per saldo toch alles om draait, weer versterkt. EFFEMM. HET VIERDE. En we bennen kampioen!!! er heeft weispanning in gezeten, want eerst de laatste wedstrijd kon de beslissing over het kampioenschap brengen. Twee kostbare punten stonden wij op onzen con current Z.S.G.O. voor, toen wij nog 3 las tige uitwedstrijden te spelen hadden. Vijf punten waren voldoende geweest, maar de volle 100 hebben we binnengehaald. T.I.W. werd na een hevigen strijd met 3-1 overwonnen. Daarna konden we met een A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 7