mand en niets ook maar het geringste tekort komt, doch alleen deze enthousiaste A.F.C.- ers den prijs ontvangen, waarvoor zij ieder jaar als het ware buiten mededinging op nieuw strijden? Zou dit niet iets wezen voor de vereeni- ging van 2e, 3e en 4e klassers? Deze ver- eeniging, welke de belangen'' harer aange sloten vereenigingen heet voor te staan, heeft zich in haar vergadering van 25 April een uur lang beraden of de staatsvorm eener naburige natie wel voldoende garantie voor de sportieve organisatie van een voetbal- tournooi geeft. Na een stortvloed van phra ses, gaf een stemming bij zitten en opstaan te zien, dat een groote meerderheid het er over eens was, dat de K.N.V.B. maar eens de opinie van de voetballers over dat punt moest vragen. Opmerkelijk was, dat enkele afgevaardigden over dit „zuiver sportieve onderwerp in afwijking van het reglement schriftelijk wilden stemmen, waaruit vol doende blijkt dat er een adder onder het gras zat. Tevergeefs heb ik mij tegen deze motie verzet, omdat de politiek nu eenmaal tot eiken prijs uit onze sport geweerd moet worden. Prachtig was de motiveering van een blanco stem, wier eigenaar verklaarde wel mandaat zijner vereeniging te hebben om zich over voetbalzaken, echter niet om zich over politieke aangelegenheden uit te spre ken. Deze rake motiveering beteekende een scherp verwijt aan het adres van het Be stuurslid van den K.N.V.B., dat deze ver gadering presideerde en m.i. een dergelijk debat en motie niet had mogen toelaten. Laat ons toch voetballers blijven en waar deering hebben voor iederen eerlijken tegen stander, wat en wie deze buiten het veld ook is. Mij dunkt, dit is de eenige en ware basis onzer neutrale amateursport. Wie an dere overwegingen, welke zooals in het on derhavige geval den persoon des tegenstan ders niet eens raken, laat gelden, zaait slechts haat en verdeeldheid, welke wij in onzen neutralen Bond tot eiken prijs moeten voorkomen. Die zijn er in de wereld helaas al genoeg! Naar mijn smaak ligt het meer op het ter rein dezer kampioenen voor de belangen van het lagere voetbal waarom haalde de voorzitter er toch herhaaldelijk de eerste klassers als boeman bij? om zich de zaak onzer kampioenen, 3e en 4e klassers, aan te trekken. Dat zou nu ook eens een uitste kend onderwerp voor een referendum pardon, rondschrijven, wezen en ik wed, dat er niemand op redelijken grond tegen kan zijn. Helaas, het is niet belangrijk ge noeg en er valt niet veel eer bij te behalen! Laat ons tot onze A.F.C. terugkeeren. Ons eerste elftal is op de 4e plaats geëindigd. Met 52 goals hebben we ons traditioneele record van beide 2e klasse afdeelingen in ons district weer behaald. 52 in 18 wedstrij den is practisch 3 per wedstrijd, hetgeen on der normale omstandigheden een kampioen schap moet beteekenen. De 49 tegengoals zijn echter méér, dan de beide degradatie- candidaten tegen zich zagen scoren. In die richting valt er dus in de toekomst veel te verbeteren. We zijn echter met die 4e plaats best tevreden, waarom ik dan ook van deze plaats onze spelers hartelijk dank voor hun ijver op trainingsavonden en in wedstrijden. Voor Captain Lungen was het een groo te voldoening, dat hem op het eind van het seizoen nog de eer te beurt viel voor het Amsterdamsche elftal thuis en uit tegen Brussel, en met de Zwaluwen tegen de Roode Duivels uit te komen. In Amsterdam droeg hij met 2 sublieme goals van het soort waarvan alleen Charles het patent heeft, belangrijk tot het geflat teerde gelijke spel bij. Ook met de Zwalu wen tegen de Roode Duivels speelde onze goalgetter hij maakte naar ik meen 29 van de 52 alleszins voldoende en ook deze wedstrijd leverde een resultaat op, niet in overeenstemming met de veldsterkte. Het is waar Charles sjouwt niet op de onmo gelijkste ballen zooals velen zoo graag zien; hij huldigt een andere opvatting van zijn taak. Dat echter een onzer bekendste sport journalisten hem te langzaam vond, terwijl hij de snelste start van alle 22 spelers de monstreerde, toonde weer eens duidelijk, dat zelfs journalisten zich wel eens bij licht- wedstrijden door den schijn laten bedriegen. Tenzij wij natuurlijk een geheel verschil lende opvatting omtrent snelheid in voetbal hebben! In Brussel heeft Charles weer zijn deel in de score gehad, door 2 van de 3 goals voor zijn rekening te nemen. Opmerkelijk is de goede samenwerking tusschen Charles en Roelof in het Amsterdamsche Elftal. Van Nek heeft in beide wedstrijden goed ge speeld. Hij schijnt zijn beste prestaties al tijd voor het Amsterdamsche Elftal te be waren, waarbij de omgeving wel een rol zal spelen. A.F.C.ers, begunstigt onze adverteerders! 3 -

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 3