ballen, misschien ook meer dan vier, want het is per saldo Amerika. Tot slot nog een opmerking: het ver loop van de clubavonden heeft wel bewe zen, dat dergelijke bridge- en biljarttour- nooien in den smaak vallen zoodat dan ook het plan bestaat het volgend jaar wederom dergelijke wedstrijden en bridge-matches tegen andere vereenigingen te houden. Ech ter zouden we hieraan willen toevoegen, dat het voor een vlotte afwerking dringend gewenscht is, dat een ieder zijn inschrijving gestand doet of op tijd afschrijft, m.a.w. voor de volle honderd procent zijn mede werking verleent. In het tegenovergestelde geval gaat de aardigheid bij de organisatoren er snel af. DE CLUBAVONDCOMMISSIE. AAN H.H. MEDEWERKERS. De Redactie was genoodzaakt wederom te korten. Nogmaals: niet al te langdradige bij dragen. Voor de cricket- en honkbalbijdragen was helaas geen plaatsruimte in dit num mer over. LAATSTE OPROEP!! Aangezien één dezer dagen de boeken afgesloten worden, verzoek ik diegenen, die nog iets op hun geweten hebben betreffende de contributie 1935/36, beleefd maar zeer dringend de gelden zoo spoedig moge lijk over te maken op Gem. Giro B 7047. G. J. BOSCH, Euterpestraat 171, A'dam-Z. GEROYEERD, A. H. Brandsma, N. Amstellaan. J. Boek, Overtoom 338. J. da Silva, Joh. Keplerstraat 1. WAT IEDERE A.F.C.-er BEHOORT TE WETEN. Het 3e, 4e, 5e en 6e elftal kampioen, zie daar een van de meest verheugende en voor de toekomst hoopvol stemmende resultaten van het afgeloopen seizoen. Waarlijk deze kampioenschappen wier aantal naar wij hopen nog door de adspiranten zal worden vergroot leveren het sprekendst bewijs, dat er krachtig leven zit in Jong A.F.C. Clubliefde, kameraadschap, gezonde spor tieve eerzucht, al deze factoren tezamen re- sulteerende in een enthousiasme, dat alle hinderpalen overwint, vormen de basis waarop de toekomst onzer club kan worden opgebouwd. Wanneer men slechts van deze bouwstoffen goed gebruik maakt, kan nog veel worden bereikt! Vooral die kampioenschappen van 3e en 4e elftal hebben hun bijzondere waarde en eigenaardig cachet. Beide elftallen weten van te voren dat hun promotiekans nihil is, zoolang het 2e elftal niet in zijn oude om geving is teruggekeerd. Toch strijden de jongens ieder jaar maar weer voor hun kam pioenschap, met als eenige belooning de eer van A.F.C. en hun eigen voldoening! Zij stellen er prijs op, dat hun elftal, een A.F.C.-elftal, een eereplaats inneemt! Naast de hulde aan alle kampioenen, verdienen deze 3e en 4e elftallers een extra woord van dank voor hun bijzonder verdienstelijke prestatie. Met deze promotieregeling zit het eigen lijk zonderling in elkaar. Indien de diverse reserve-afdeelingen voltallig waren en dus de pyramide van ons competitie-systeem vol ledig was uitgebouwd, dan zou er nog iets voor te zeggen wezen, het 3e elftal de pro motiekans te weigeren. Men heeft nu een maal bepaald, dat een elftal niet kan promo- veeren naar een afdeeling, waarin reeds een ander elftal uitkomt. Maar de diverse étages der pyramide zijn nog niet ,,vol". Daar er dus nog plaats genoeg is, kan er geen enkel sportief bezwaar bestaan ons 3e elftal weer in zijn oude omgeving toe te laten. Hoe lang heeft het 3de elftal niet een behoorlijke plaats in de reserve 2e klasse ingenomen. Heb ik niet zelf vele jaren een flink 3e elf tal met succes tegen sterke tegenstanders als Blauw Wit 2, Spartaan 2, D.E.C. 2, V.V.A. 2, Hercules 2 e.a. aangevoerd? Na tuurlijk zou men No. 2, die reglementair het recht heeft promotiewedstrijden te spelen, rustig zijn kans moeten laten behouden, maar feitelijk is het waanzin dat nu reeds een jaar of 6, waarvan de laatste 3 seizoe nen in successie, een zwakker elftal promotie kans heeft, terwijl de jongens die zich jaar in jaar uit de sterksten toonen, er gladweg naast zitten! Ik herhaal er is plaats genoeg voor 2 elftallen, welaan dan: plaats voor de kampioenen. Het 4e elftal is eveneens een reeks van jaren kampioen der res. Ie klasse A.V.B. en zou door een dergelijke promotie ook geholpen zijn. Er zijn zooveel „belangen "-organisaties in den K.N.V.B., welke ontfermt zich nu eens over dit zuiver sportieve belang van een groep flinke sportjongens, waarbij nie- A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 2 -

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 2