Dit is even dom als verkeerd. Hoeveel elftallen en clubs zijn er niet roemloos ge sneuveld door die onzalige gewoonte van enkele menschen, welke men in de wande ling kiften pleegt te noemen? Houd je mond en voetbal. En wanneer je het voetbalspel niet kunt spelen, zooals het behoort, tracht dan niet dit gemis aan capaciteiten aan te vullen met een verschrik kelijke groote en onaangename mond. De goede stemming hebben wij dan ook in dit team vergeefs gezocht. Neen, dan was het leuker de wedstrijden der eerste adspiranten bij te wonen. Het zou natuurlijk een mirakel zijn, wanneer daar niets werd gezegd, doch de stemming was er veel beter, enmen speelde een goed soort voetbal. Bij dit team kon men dan ook gewoon lijk de meeste menschen vinden langs de lijn, en het stemt ons tevree, dat juist tegen de kampioenen, Ajax het beste spel werd gespeeld. Voor de toekomst van de meesten hunner zijn wij niets bang, ook al moet er nog heel wat fijne kantjes aan geschaafd worden. Tegen L.S.C. speelde Kalsbeek zeer goed, en het moet hem thans toch wel duidelijk zijn, dat zijn plaats alleen is op de rechts- halfplaats. En niets anders Nog steeds kunnen wij van de tweede en derde adspiranten niet veel goeds vertel len. Hoe graag wij dat ook zouden doen. Voor de jongsten der jongeren, het vier de adspirantenteam, geldt thans het parool: pas op je tellen, want iedere tegenstander, goed of niet goed, loert er op, jullie een of meer punten af te snoepen. Logisch ove rigens. In de laatste weken kan men allerminst van „walk overs" spreken. Nu deed zich het minder fit gevoelen van prominente krachten, wel eenigszins gelden, doch een goed team drijft nu eenmaal niet op één of twee menschen, zoodat aanpakken de bood schap is. De clubavonden voor jongeren zijn afge- loopen en veel dank zijn wij verschuldigd aan een ieder, die hier min of meer aan heeft medegewerkt. En ten slotte nog één ding, waarover ik het geheele seizoen het stilzwijgen heb be waard. Namelijk de ontevredenen, die mee- nen niet genoeg in aanmerking te zijn ge komen voor een der elftallen. A.F.C. is nu eenmaal een Voetbalclub, en dat vergeten sommigen wel eens. Daarbij komt, dat de klachten vaak komen van jon gens, die öf pas in A.F.C. komen kijken, óf met hun neus nauwelijks boven een nor male tafel komen. Wacht rustig je kans af. Wij hebben legio velden, ballen, enz., enz waarop en waarmede je het mooie enmoeilijke voetbalspel kunt leeren. Natuurlijk zullen enkelen het nooit leeren, en dan vrees ik, dat hun klachten blijvend zullen zijn. Maar voor diegenen, die maar een enkel bewijs leveren er iets van te kun nen, komt de kans. Ontegenzeggelijk. En hiermede wil ik, wat mijn adspiran- tenrubriek betreft, eindigen voor dit seizoen. W. S. UIT HET VETERANEN-KAMP. Op den Zondag van HollandBelgië zijn de H.B.S.-veteranen bij ons op bezoek ge weest. Om het Stadion geen concurrentie aan te doen, vond de wedstrijd in de och tenduren plaats,onder voor Veteranen-voet bal bij uitstek geschikt weder. H.B.S. won met 5—2, weliswaar eenigszins geflatteerde cijfers, maar de overwinning was niettemin ten volle verdiend. Onze Haagsche vrien den, blijkbaar van meening, dat wij nog iets van onzen vorm van vorige jaren had den behouden, hadden hunne gelederen niet onbelangrijk versterkt met o.a. Vermetten en Diehl. Henk had met onze voorhoede niet de minste moeite, terwijl Eddy Diehl in vlotte combinatie met Mannus van Thiel en Roel onze achterhoede het vuur geducht aan de schenen lag. Willem Verbeek bleek ook op de rechts half plaats niets van zijn oude taktiek te hebben ingeboet en aanvoerder Zoutendijk gevoelde zich op de spil-plaats even goed thuis als voorheen op den rech tervleugel. Van de A.F.C.-ers verdient al leen Will v. d. Brink een bijzondere ver melding, die het op de voor hem ongewone plaats van keeper lang niet gek deed. Tot ongeveer een kwartier voor tijd was de stand nog gelijk, toen geloofde onze half- linie het verder wel, met bovengenoemden eindstand als gevolg. Na afloop recipiëerde Henk Esser in het Clubhuis, zoodat een ge noeglijke lunch verzekerd was, waarna de gelukkige bezitters van kaarten naar het Stadion togen. Des avonds hebben wij in broederlijk en zusterlijk samenzijn eenige etablissementen in de binnenstad bezichtigd. Het was half twaalf voor wij het wisten en bij het ontroerend afscheid aan den laatsten trein, waren allen het volmaakt er over - 15 - A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 15