welke zooveel aan het bestuur was verschul digd. Nadat W. v. d. Brink namens de aan wezigen Willy Brusse had bedankt voor de keurige wijze waarop deze zijne functie van tafelpraeses had vervuld, sprak Max een kort slotwoord en was deze onvergetelijke avond weer voorbij. A. EIJSVOGEL. ORGANISATIE EN TEGENWERKING. Wij hebben het kort geleden, bij ons veertigjarig jubileum nog zoo vaak kunnen hooren en lezen. Van dat gezellig A.F.C. dat zoo goed georganiseerd was. Waar iedereen medewerkte om de zaak maar flink te laten marcheeren Inderdaad, wij bezitten een schare van leiders, commissieleden, enz., die steeds maar weer bereid gevonden worden het den bridgers, biljarters, visschers, botteraars en voetballers naar den zin te maken. Aan hun wenschen tegemoet te komen. En zoolang de opkomst goed is, zal zoo n functionaris er zelf schik in hebben, en zal hij niet zoo gauw bedanken. Doel wat er deze maand weer voorgeval len is, gaat alle perken van beleefdheid te buiten. De Effectenbeurs zou een bridgematch komen spelen tegen A.F.C. Aanvang acht uur (.met het oog op de forensen). Half negen8 A.F.C.'ers, 25 beurs bezoekers. Negen uur13 A.F.C.'ers, ruim 40 beursmenschen. Wat een treurig figuur!! Dan, heel vroolijk, komt de veertiende A.F.C.'er binnenwandelen; lees hieronder zijn „verontschuldigingen": „Zitten jullie op mij te wachten!" „Ach, is het al zoo laat!" - „Nu, ja, ik ben toch niet de eenige, die te laat is!" „Er zijn er nog meer weggebleven, zie ik". „Ik dacht, dat wij om 9 uur begonnen!" „Ik dacht, jullie beginnen toch niet pre cies op tijd." Maar laat die tegenwerkers toch eens goed begrijpen, dat al die tournooien en wedstrijden niet zijn gemaakt voor de organisatoren, maar speciaal op hün ver zoek en speciaal voor hün vermaak. Daarom: Schrijf in voor een tournooi, in dien je er zeker van bent steeds enop tijd te kunnen komen. Want alleen om deze reden hebben ver scheidene leiders of commissieleden in de loop der jaren bedankt. Laten wij blij zijn, dat A.F.C. nog leden heeft, die dit ondankbare werk op hun schouders willen nemen, maar laten wij ons van nu af aan voornemen, dezen heeren de grootste medewerking te schenken. Wat zij verdienen!!! Moge dit stukje het hare hiertoe bijdragen. N. EVERSHARP. VAN DE LAGERE ELFTALLEN. Ik kan dadelijk beginnen met een verheu gende mededeeling, n.l. het derde staat bo venaan. Doordat Q.S.C. 2 de laatste drie wedstrijden heeft verloren, is zij momenteel één punt op ons achter, terwijl wij nog drie wedstrijden te spelen hebben, t.w. uit Z.R.C. 2, D.E.C. 2 en Ahrends 2, een programma waar nog muziek in zit, doch hetwelk wij zonder kleerscheuren kunnen doorwerken, mits een ieder zich geheel geeft. Hoewel voor eenige weken onze positie vrijwel hope loos leek, waren insiders een geheel andere meening toegedaan, wel wetende, dat onze concurrent niet zoo bijzonder sterk was en ze de zwaarste wedstrijden nog te spelen kreeg. Nu echter goed opgepast dat onze voor het eerst verkregen voorsprong niet weer verloren gaat. Inmiddels hebben wij twee wedstrijden gespeeld en wel tegen J.H.K. 2 uit en A.D. W. 2 thuis welke werden gewonnen met resp. 54 en 8'1. Beide werden in de beste verstandhouding gespeeld, hoewel bij den laatsten A.D.W. meende tegen de leiding van den scheids rechter te moeten protesteeren, waarvoor m.i. absoluut geen aanleiding bestond. De A.D.W.-achterhoede speelde op „buiten spel zetten" hetgeen een uiterst riskante on derneming is, temeer waar onze voorhoede uit vlugge jonge spelers bestond en de backs van A.D.W. niet zoo snel meer ter been waren. Nu leverde ons deze methode na tuurlijk verscheidene doelpunten op, die anders niet gemaakt zouden zijn. Onze tegenpartij voelde zich hierdoor ge dupeerd en liet dit op niet ondubbelzinnige wijze aan den scheidsrechter blijken, wat weer ten gevolg had, dat twee spelers een waarschuwing kregen wegens wangedrag. Ik moet hier echter tevens vermelden dat de verstandhouding tuschen de spelers niets te wenschen overliet. Ook over de verdere resultaten onzer elf- 9 A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 9