fijne brief van I. H. Galavazi en een drietal telegrammen, luidende: le. Hartelijke gelukwenschen. Behoudt de jaren door de goede naam Cricket op en buiten het veld. Jan Prent. 2e. Brussel. Hartelijk gefeliciteerd met 3e Lustrum. Rudi Beuth. 3e. Amsterdam, den 5/3, 1936 16 u. 38 m. Vijftien jaren, eer en glorie, Goede sport, vriendschap, historie, Vormden de joyeus' entree Van onze jonge A.C.C. Alles winnen, promoveeren, Of verliezendeeren Scheelt de cricketclub geen zier, Want men speelt voor z'n pleizier. Toch moge de tijd gauw komen, Dat in de hoogste regionen 't Eerste weer zijn woord spreekt mee. Cheerio old A.C.C. j Fred. Sabelson.1 Langs dezen weg den heeren een woord van oprechten dank voor hun meeleven! Nadat den Brus had opgemerkt, dat de dames tegenwoordig aan alles meedoen, zoowel aan borrelen als aan cricketen en zelfs aan speechen, bedankte mevr. Sabel- son op rustige en hartelijke wijze het A.C. C.-bestuur voor de overgroote medewerking en toewijding sinds haar bestaan aan de damesafdeeling gegeven. Nooit zal het de bedoeling der dames worden zich met de aangelegenheden der heeren te bemoeien; de dames waren dubbel en dwars tevreden met het genot van het cricketspel en de ge zelligheid, door A.C.C. met zeo kwistige hand geschonken. De spreekster vertrouw de ook in de toekomst op deze zeer gewaar deerde medewerking van de heeren te mo gen blijven rekenen. Schaf zou Schaf niet zijn, als hij de gele genheid niet uitbuitte om ook een „cause rietje" te houden. Hij haalde op smakelijke wijze herinneringen op uit den tijd, dat Jan Buys opk nog wel een borreltje lustte. Hij spon zijne gedachten naar alle kanten uit, prees het gezelschap der dames, roemde de A.C.C.-pitch en achtte zich gelukkig temid den van dezen oplaaienden A.C.C.-A.F.C.- geest. Nadat inmiddels weer een „gang" naar binnen was gewerkt en oud en jong zich aan een of meer dansjes had gewaagd, werd Fred Sabelson door Willy ingeleid. Fred bedankte namens Jan Prent voor de zeer hartelijke woorden door den voorzitter gesproken. Hierna gaf Fred een kort histo risch overzicht, waarbij hij meende het af gelegde traject in drie tijdperken te mogen onderscheiden, n.l. dat van Jan Prent (de periode van den opbouw en de jool), dat van hemzelf (de periode van de sportieve successen, waarin de jool op den achter grond was geraakt) en dat van Max (de periode van den wederopbouw en de gezel ligheid). In de eerste periode was Jan Prent de harde werker geweest, die een behoor lijke club had weten te formeeren. In de 3de periode, welke begon nadat de zaak uiteen dreigde te spatten, heeft het bestuur zeer verstandig gedaan door eerst de stuk ken bij elkaar te rapen en de stroeve verhou dingen om te zetten in een gezellige sfeer. Hierin is het bestuur metterdaad en goed geslaagd. Fred hoopte, dat thans hard ge werkt zou worden aan het sportieve ge deelte, want het sportieve succes is een der eerste vereischten voor den groei en den bloei van een vereeniging. Hierna richtte Fred tal van hartelijke en waardeerende woorden tot Mevr. W. Eysvogel, die zich menig offertje getroostte voor de A.C.C. Woorden van waardeering richtte hij even eens aan het adres van den secretaris. Met een woord van hulde aan Max, die de A.C.C. heeft gesaneerd, beëindigd hij ver volgens zijn keurig verzorgde rede. Al was het dan wat laat in den avond, toch wilde Henk Kappelhoff ook nog een woordje spreken. Hij bracht naar voren, dat het huidige bestuur zich nooit tot de ware cricket-technici had gerekend, maar dat het heeft getracht de zaak weer op poo- ten te zetten, toen het dreigde mis te loo- pen. Ook hij bracht een woord van hulde voor den secretaris, die buiten zijne functie om nog menig karweitje voor de A.C.C. wist op te knappen. Wim Staats, den geheelen avond in de beste stemming, verrukt door de aanwezig heid van eene jonge schoone in zijne nabij heid en gelaafd en gesterkt door drank en spijs, voelde zich naar aanleiding van een noodkreet in „De Telegraaf" voor een ondergaande cricketvereeniging gedrongen een beroep te doen om den steun van allen bij zijn werk voor de jongeren, die toch de toekomstige steunpilaren van onze vereeni ging zullen moeten worden. Willy Neseker trad vervolgens op als vertolker van de gedachten van de jeugd, A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 7