HERDENKING 15-JARIG BESTAAN A.C.C. Velen hadden aan den oproep van het be stuur gehoor gegeven, zoodat een uitgebreide schare heeft deelgenomen aan de borrel en het feestdiner in de Poort van Cleef. Om 6 uur werd de draaideur van de Bodega door vaardige hand in beweging gebracht en daarna kon ze langen tijd achtereen om haar as blijven tollen, want steeds opnieuw kwa men onze vrienden en vriendinnen aanzet ten om weldra om de diverse tafeltjes mede aan te zitten. Nadat Brusse en zijne makkers inmid dels de tafels hadden gearrangeerd, trok het gezelschap tegen half negen naar hoo- gere regionen, waar de feesttafel tot een vlug aanzitten uitnoodigde. Willy Brusse, de tafelpraeses, riep allen een kort maar hartelijk welkom toe. Hij memoreerde hoe Max op den lsten Febru ari 1933, toen alles rommelde en donderde, tot voorzitter werd gebombardeerd. Langzamerhand, nadat de eerste „honger" en de ergste dorst waren gestild, werden de sluizen der welsprekendheid geopend. Onze voorzitter verhief zich als eerste spreker van zijn zetel en hield een kort speechje, dat hoogstens een half uurtje in beslag heeft genomen. In het bijzonder werden door hem verwelkomd de heeren Schaf en W. v. d. Brink als eere- en als vice-voor- zitter van moeder-A.F.C. Hij stelde er prijs op te verklaren, dat hij als uitgangspunt van zijn bestuursbeleid steeds de eenheid A.C.C.- A.F.C. voor oogen had gehad. Hij memo reerde het heugelijke feit van de oprichting van de dames-afdeeling, welke instelling een zeer gelukkig idee van den „Grooten Meester" was geweest. Dezen avond wilde hij geen namen noemen van personen, die in het verleden of thans veel voor A.C.C. hebben gedaan; één uitzondering wenschte hij echter te maken en wel voor Jan Prent, een der oprichters en de eerste voorzitter van onze vereeniging. Met algemeene in stemming werd dan ook besloten Jan met bloemen te verrassen, welk besluit den vol genden dag naar behooren werd uitgevoerd. N. Selles en J. G. Börnemann werden als spelers van het eerste van 15 jaar geleden nog even in 't zonnetje gezet. W. v. d. Brink als vice-curator van moe der-A.F.C. wees er op, dat de stoute doch ter op een gegeven oogenblik van huis was weggeloopen, maar thans weer bij moeder was teruggekeerd, waar het haar blijk baar toch nog maar 't beste beviel. Na mens A.F.C. overhandigde hij een stoffelijk blijk van hulde en waardeering, te weten een keurig bewerkte voorzittershamer, die het eerst voor A.F.C. moest worden ge bruikt, toen Schaf met de een of andere schalksche opmerking interrumpeerde. Na het woord van v. d. Brink werd spontaan met volle borst het Bessemsche volkslied, in A.F.C.-kringen zoo goed bekend, aangehe ven. W. Brusse deed vervolgens mededee- ling van de binnenkomst van cenige geluk- wenschen; deze wareneen hartelijke en A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 6 -

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 6