gene, waarvoor een spelsituatie hen plaatst. Vooral de lange, stevige Jaap is hierin in de laatste wedstrijden leelijk in gebreke ge bleven. Hij stelt ons voor een psychologisch raadsel. Niemand uit zijn vreugde enthou siaster, wanneer een goaltje door ons ge- gescoord en de wedstrijd tenslotte door ons gewonnen wordt. Maar dit enthousiasme steekt erg af bij zijn slappe, angstvallige spel. Ik weet, dat Jaap Disselkoen een goed A.F.C.'er is; hij is altijd bereid om het een of ander werkje op te knappen. Wij zien hoe blij hij is met het succes van zijn elftal. Maar wie weet nu een middeltje om al deze goede eigenschappen ook in zijn spel tot uiting te doen komen? Jaap heeft bijzonder goeden aanleg voor voetbal, maar zoolang hij zijn hersenen in het veld niet vlugger laat werken, en daardoor sneller reageert, wordt hij nooit een goed voetballer, nooit een kerel die vecht voor zijn club. Lucassen doet zijn best en dat is al heel veel waard. Ook hij heeft behoorlijken aan leg en een stevige body. Als hij maar vol houdt en zijn best blijft doen, komt hij er wel. De enorme kogel, waarmee hij tegen U.V.V. scoorde, gaf een bewijs van zijn kunnen. Dat smaakt naar meer. v. d. Voort en Kamminga hebben zich aardig aangepast. Moedige jongens! Toch laten beiden zich dikwijls gemakkelijk pas- seeren en moeten daarvoor bij van Kol maar eens speciaal les gaan nemen. Dolf kan hun op dat gebied nog heel wat leeren! Kam minga laat zich ook dikwijls verleiden den bal te lang bij zich te houden. Hij dribbelt blijkbaar graag, doch moet zich goed in de ooren knoopen, dat snel afgeven tempo be- teekent. Nog 2 uitwedstrijden en dan is het sei zoen weer ten einde. We mogen niet onte vreden zijn, vooral niet als we door het winnen dezer 2 wedstrijden op een der hoogere plaatsen zouden eindigen. Al is het dan ook alleen een eerezaak, het is de eer van A.F.C. waarvoor gespeeld wordt, en dat moet onzen eerste elftallers voldoende zijn, om ook met hetzelfde vuur als tegen E.D.O. op deze 4 puntjes beslag te leggen. Alvorens van dit onderwerp af te stap pen, wil ik niet nalaten er op te wijzen, dat de goals tegen E.D.O. wederom uit voor zetten kwamen. Een vingerwijzing voor de komende wedstrijden! De A.C.C. heeft inmiddels haar 15den verjaardag in gepaste vreugde gevierd. Bij monde van onzen vice-voorzitter, Willy v. d. Brink, hebben de voetballers de 15-jarige gefeliciteerd en haar een souvernir, in den vorm van een voorzittershamer aangeboden. Onzen cricketers zij een voorspoedig, suc cesvol seizoen toegewenscht. De sportwe reld ziet in A.C.C. natuurlijk alleen A.F.C. Haar succes is ook ons succes. Misschien schuilt er dus in onze goede wenschen onbe wust een zeker egoïsme, maar zeker is het, dat wij het ijverige A.C.C.-bestuur, dat zoo zijn best doet de banden tusschen cricket en voetbal steeds nauwer aan te halen, èn in dit opzicht èn met bat en bal de vervulling van al zijn verwachtingen toewenschen. Onze voetballers, die zich voor cricket inte resseeren, weten dus, waar op hen gerekend wordt. Proficiat A.C.C.! I. H. GALAVAZI. 18 Maart 1936. (INGEZONDEN). ,,Wat in de Schakel niet thuis hoort De A.F.C.-Schakel had tot nu haar be koring, doordat de inhoud zich steeds be paalde tot onderwerpen op sportgebied en voorts tot alles, wat daarmede nauw in ver band staat. Echte lectuur voor de uitge breide A.F.C.-kring. In het Februari-nummer werd echter door .Snuffelaar' met zijn ,,Uit het Archief' van deze goede gewoonte afgeweken en werd door hem gemeend, met „eenige vegen uit de panzijn stukje aantrekkelijk te moeten maken. Geachte „Snuffelaar", uw brein werd door dit snuffelen toch wel wat bene veld. Dergelijke satires hooren in een A.F.C.-Schakel niet thuis. Door U werd zeker vergeten, dat ook onder de A.F.C.'ers ambtenaren zijn. Van repliek zal ik U niet dienen, daarvoor leent de Schakel zich ge lukkig niet. Wel wensch ik hiertegen met nadruk te protesteeren en verzoek de Redactie opname van dit protest in de volgende Schakel, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Met clubgroeten, D. DOETS. A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 5

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 5