tevreden kunnen zijn. Sandbergen en de Groot zijn hier de besten, terwijl ook Cor du Buy, die tusschen haakjes bezig is een naam in de pingpongsport te vestigen, nog steeds een goede partij voetbal ten beste kan geven. Van der Willigen en de Baars zijn de besten in de voorhoede. Eerstge noemde is wel wat klein van stuk. Röben als linksback is nog wel niet zoo trapvast, als wij zouden wenschen, doch zijn ingrij pen en opstellen beloven het allerbeste voor de toekomst. Ook de derde adspiranten spelen nog verre van goed. Het is natuurlijk moeilijk de eerste adspiranten-elftallen van A.V. O.G. en Swift (waarom zoo laag ingedeeld!) behoorlijk partij te kunnen geven, doch dat neemt niet weg, dat het stukken beter kan. Daarbij komt nog, dat hun aanvoerder niet op het goede moment weet te handelen, zoodat het schip als het ware zonder roer vaart. Wout is als spil even lang als traag. Een jongen met zoo n body moet niet alleen letterlijk doch ook figuurlijk met kop en schouders boven de rest uitsteken. Het tempo, in zooverre wij hier van dit mooie woord kunnen spreken, wordt hierdoor wel erg vertraagd. Een gunstige uitzondering in dit elftal maakt Janus, die het in zijn voetballeven wel verder zal weten te bren gen. Van Heineman begrijpen wij niets meer. Hoe kan een speler zoo aftakelen?? Waar is je oude vorm Frans? Tenslotte de welpen onzer vereeniging, de vierde adspiranten. Om te beginnen moe ten wij hier melding maken van de ziekte van hun leider de heer C. du Buy. Namens heel A.F.C. wenschen wij hem een spoedig en algeheel herstel toe. Het zou te mooi zijn, wanneer in dit elf tal geen fouten waren te bespeuren. Meyer b.v. mist balcontröle, terwijl Drenth, overi gens een voetballer met aanleg, totaal geen schot bezit. Eén enkele wedstrijd liep het volkomen mis. De reden hiervan schuilt on getwijfeld in het zelfzuchtige spel van enkele voorhoedespelers. Van Eenemaam mag een verdienstelijk spelertje zijn, hij moet zich echter hoeden voor te egoistisch spel. Malotaux was iets minder goed den laatsten tijd, terwijl Hans Bosch er nog steeds lustig op los scoort. Verstandig is echter, wanneer je elftal hevig in het offensief is, als centervoor iets verder van de goal te blijven dan gewoon lijk, daar in zoo'n periode de meeste en mooiste kansen voorkomen op de 16-meter lijn. Wij beklagen den keeper Hagen, die letterlijk niets te doen krijgt, hetgeen pleit voor de verdedigers Brommelcamp en du Buy. Als eerstgenoemde niet zoo zelfbewust zou spelen, zou er nog wel eens iets van hem terecht kunnen komen. Dank zij de bemoeiingen van ons bestuur bestaat er 99% kans, dat direct na het sei zoen een selectie-groep van hoogstens 15 man door ons wordt gekozen om onder Van Kol den geheelen zomer zich in de bal contröle enz. te bekwamen. Wij juichen dit idee ten zeerste toe. Juist de beheersching van dit zoo voorname onderdeel zal later zijn vruchten afwerpen. Voor de tour naar Leeuwarden bestaat veel belangstelling. Wanneer wij hetzelfde pleizier zullen hebben als tegen H.B.S., zijn wij best tevreden. W. S. HONKBAL. Nu het einde van het voetbalseizoen, voor ons A.F.C.ers tenminste, weer in zicht is beginnen wij weer te denken aan de zomer sporten en wel aan die sporten natuurlijk die door A.F.C.-ers en op den A.F.C. „ground" beoefend worden, n.l. Cricket en Honkbal. Wat het honkballen betreft zullen wij evenals verleden jaar weer met 2 negen tallen aan de competities der Nederlandsche Honkbalbond deelnemen. Het 1ste negen tal speelt in de 2e klasse en het 2e negental in de 3e klasse der N.H.B. Wanneer de competitiewedstrijden pre cies aanvangen is nog niet bekend. Daar deze echter dit jaar vroegtijdig zullen begin nen hebben wij besloten midden April reeds te gaan oefenen en wel te beginnen met Zaterdag 18 April a.s. Zoodra het, met het oog op het licht kan, gaan wij ook nog een avond in de week oefenen, daar wij na tuurlijk ook dit jaar weer goed voor den dag willen komen. Zorg er dus voor vooral de training bij te wonen, waarop je de techniek, tactiek en theorie van het honkbalspel worden uitge legd en neem als het mogelijk is nog een paar vrienden uit je elftal mee. Deze zullen er vast geen spijt van hebben want Honkbal is in alle opzichten „de ideale zomersport voor voetballers". A.F.C.-ers blijft niet alleen 's winters bij elkaar maar ook 's zomers. Ga in vrienden kring een zomersport beoefenen en zooals boven reeds gezegd ga Cricketen of Honk ballen. Wanneer U besloten heeft de a.s. zomer - 15 - A.F.C.ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 15