kelnummer het spel en de spelers van de verschillende teams onder de loupe nemen. Wanneer dan ettelijke van deze jongelui mettertijd in het le of 2e elftal mogen uit komen, zijn de namen U althans niet vreemd meer. En dat er in A.F.C., tenminste in de ju niores- en adspirantenelftallen heel veel uit stekend materiaal is, hebben de resultaten van dit seizoen overduidelijk aangetoond. Er zijn natuurlijk verschillende typen spe lers; niet iedere jongen is het zelfde. De een heeft „het" eerder te pakken en speelt op jeugdige leeftijd al in een hoog elftal. Maar er zijn er ook, die rustig het pad eens voet ballers afleggen, en alles geleidelijk aan leeren en begrijpen. Juist de laatste catego rie lijkt mij bij A.F.C. grooter dan de eerste. Van de eerste juniores kunnen wij ditmaal goede dingen vertellen. Tegen D.W.V. werd met een fraaie 51 zege bewezen, dat hun depressie-periode voorbij is. De combinatie klopte bijzonder. Wij zagen het backstel Warners—Phaff op uitstekende wijze verdedigen. Eerstgenoemde kan als rechtsachter zeer intelligent voetbal leve ren. En daar was in de voorhoede nog Laarman. Dravend, werkend, koppend, maarvoetballend!! Du Crocq zien wij toch liever als half back, ofschoon hij toch lang niet de slecht ste was in de voorhoede. Vaesen, wien ein delijk overschrijving is verleend, is beslist een aanwinst. Zijn soepele trappen en zui vere plaatsen is bepaald een lust voor het oog. Stallmann moet spil blijven spelen. Al thans deze wedstrijd was hij daar zijn plaats ten volle waard. Nog enkele minder lastige wedstrijden staan er op het programma, en indien zóó spelende, zal de eindstand gerust wel meevallen. De tweede juniores zijn „still going strong". Echter meer still, dan going, want de A.V.B. schijnt erg kwaad op hen te zijn. Zelden komen zij voor de competitie in het veld. Doch de goede stemming en prima vorm wordt hierdoor niet verloren, want de enkele maal, dat zij speelden, tegen A.G.S. namelijk, werd een 82 zege hun buit. Met rust stonden zij 20 achter. Wel een frappant feit!! Dit is toch wel een team, dat bezield met de wil om te winnen, het veld ingaat, en niet eerder ophoudt met werken totdat het fluitje van den scheidsrechter voor de laatste maal klinkt. Kummer vond zijn goede vorm terug, ter wijl le Compte er steeds beter inkomt. Zijn snelle renen moet hij nog weten te paren aan het gebruik van zijn hersenen. Iets, wat ik meer van hein schreef. Van Veen, cen tervoor met een hard en venijnig schot, is echter ook een jongen, die steeds maar weer zijn zelfzuchtigheid wenscht te demonstree- ren. Dat dit ongeveer twee goals per wed strijd scheelt, schijnt hem matig te interes seeren. Ondertusschen is zoo langzamerhand de eindspurt ingezet, en dienen wij ons daar volledig op te concentreeren, want vooral in de voetbalsport is zoo iets dubbel zwaar. Oppassen dus!! De eerste adspiranten komen geweldig opzetten. Mooie overwinningen tegen de Spartaan en Z.F.C. resp. met 6—1 en 7-0 Zijn jullie daar nu niet iets te laat mee be gonnen?? Nu dient gezegd dat de oefenin gen onder leiding van den heer Selles enkele jongens veel goed heeft gedaan. Hier is Hagens als links-back een groote verbete ring. Van Kranendonk speelt wel behoor lijk en verstandig voetbal, maar hij zal zich in den zomer toch speciaal moeten toeleg gen op het verkrijgen van de zoo noodige snelheid, zonder hetwelk men geen goede voetballer genoetmd mag worden. Ook Worm speelt te slow. Wij weten heel goed, dat ettelijke jongens te kampen hebben met hun enorme snelle Ichaamsgroei, zoodat wij van deze tekortkomingen niet te veel kun nen zeggen. In de aanvalslinie is Disselkoen de motor, terwijl Claus nog steeds de gevaarlijke mid denvoor is ,die het iedere verdediging las tig kan maken. Groen als rechtsbuiten heeft nog geen goede opvatting van de taak, welke hij daar moet vervullen, maar zijn jeugdige leeftijd en zijn aanleg in aanmer king genomen, zijn wij voor hem niet bang. Breeman doet buiten de verdienstelijke dingen toch erg onverstandig door onop houdelijk met den bal naar de hoek van het speelveld te loopen. Wat zoek je daar toch? Probeer den volgenden keer eens naar de out-line te loopen tot een meter of tien, vijftien van de goal. Van deze plaats ben je in staat oim het binnentrio de mooiste voorzetten te geven die je maar bedenken kunt. Bij de tweede adspiranten wil het nog maar niet lukken. Wel komen verschillende spelers er beter in, doch het geheel blijft een slap gedoe, waarmede wij onmogelijk A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 13

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 13