en pas toen onze captain er in slaagde onder verwijzing naar den achterstand de vleugel- halves weer naar voren te sleuren, werd het evenwicht hersteld. De questie der binnenspelers kwam in beide wedstrijden tot uiting. Toen we inde tweede helft tegen Vriedenschaar „terug- gewalst" werden, waren zij onvoldoende in het steunen der verdediging, terwijl zij door de groote afstand, welke hen van hun 3 kameraden scheidden, en welken zij met verre zuivere trappen niet vermochten te overbruggen, als aanvallers waardeloos waren. Zoo was het ook in de debacle-periode tegen Alcmaria. Jaap Disselkoen schijnt een prikkel noodig te hebben om zijn flinke body tot activiteit te kunnen brengen. Vóór de rust was er geen beweging in te krijgen, doch nauwelijks had hij na rust een goaltje gepikt, of er stond een andere Jaap in het veld. En na de tweede goal was hij heele- maal de goede binnenspeler dien wij in hem „weten", maar helaas niet altijd „zien". Wanneer ik mij dan herinner, dat hij tegen E.D.O. ook zoo prima was, nadat hij in het begin de score geopend had, dan is het waarachtig misschien de oplossing, dat Char les hem in de komende wedstrijden zoo gauw mogelijk in de gelegenheid stelt, dat prik- kel-goaltje te maken. Maar, scherts bij zij de, zulke jonge spelers, met flinke bodies en behoorlijk begrip van voetbal, bovendien nog beschikkende over een goed schot als Lucassen en Disselkoen, zullen, als zij wil len, hun weg wel vinden. Oefenen, denken, doen. Ziedaar het programma niet alleen voor hen, doch voor alle jongens, die hun club, hun A.F.C., zoo gaarne groot zouden maken. Nu zal ik mij er maar van onthouden om de verrassende mogelijkheden, welke deze spannende afdeeling nog biedt, nauwkeurig te gaan ontleden. De eerste elftallers we ten drommels goed, dat er nog muziek in zit. Haalt ze er uit! Onze oude club, waarin we zooveel vreugde beleven, is die groo te, die extra groote inspanning van enkele weken, toch zeker wel ten volle waard. Als deze „Schakel" verschijnt hebben we haar 41 sten verjaardag weer herdacht. Toen vóór den wedstrijd tegen Alcmaria de A.V. B. bij monde van president Gosschalk, ons een fraai gebrandschilderd glazen schild met de emblemen van A.V.B. en A.F.C. aanbood, geschenk bij ons 40-jarig jubileum, dat ons door diverse omstandigheden eerst thans overhandigd kon worden, memoreer de ik reeds dat dit 40-jarig feest ons nog zoo versch in het geheugen ligt. In dat jubi leum-seizoen hadden wij zoo vurig op dat mooiste aller geschenken, de eerste plaats, gehoopt. Het bleef echter bij de 3e plaats, waarmee de regelmatigheid van de reeks 1933 No. 7, 1934 No. 5, 1935 No. 3 bewaard bleef. Welaan dan, A.F.C.-ers, herinnert U nog eens goed al die mooie voornemens, welke gij bij dat prachtige lustrum gemaakt hebt. Zet de reeks wiskundig zuiver voort, dus 1936 No. 1 Laat dit late, maar dank baar ontvangen geschenk van onzen A.V.B. U tot voorbeeld strekken. Late haver komt óók op Het verleden jaar zoo innig ge hoopte doch niet gekregen geschenk, zal in ons 41ste jaar met des te meer vreugde door heel A.F.C. ontvangen worden. 41 Jaar lang zijn goede kameraadschap en clubliefde de bronnen geweest, waaruit A.F.C. haar kracht putte om zich in den dikwijls moei lijken strijd om het bestaan te handhaven. Moge deze eigenschappen ook onzen spe lers de prikkel zijn, om topprestaties te le veren. Neemt een voorbeeld aan onzen Eere-voorzitter, aan Gerard Scheepens, die als altijd nog steeds ons allen door zijn ge moedelijkheid, vriendschap en liefde voor z ij n A.F.C., den weg wijst, hoe wij ons deel-hebben aan onze Club moeten beleven. Met zulk een voorbeeld voor oogen, kan geen moeite of inspanning te veel zijn. Hij rekent op jullie! Elders vindt men verslag over onze Bui tengewone Ledenvergadering, welke noo dig was omdat Piet Bos, door particuliere omstandigheden, als Bestuurs- en E.C.-lid bedankte. Zooals ik den leden ter verga dering reeds trachtte te schilderen, is de staat van dienst van Piet als speler, jaren lang captain en daarna Bestuurs- en E.C.-, lid, waard iederen jongeren speler ten voor beeld te worden gesteld. Piet Bos heeft zijn plicht gedaan en het past ons ook van deze plaats hem daarvoor onzen oprechten dank te brengen. Zijn wensch in de toekomst onze Club misschien toch weer van dienst te kunnen zijn, was zeker geen phrase. Je bent nu eenmaal een echte A.F.C.-er, of je bent het niet en wie het eenmaal is kan zich aan de band, die ons bindt, nooit ont trekken. In deze verjaringsdagen gaan onze ge dachten ook uit naar nog zoo'n A.F.C.-er, die echter aan het ziekbed gekluisterd ligt, Jan Prent. Hoe gaarne zou Jan op dien A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 5 -

Schakels (clubbladen) | 1936 | | pagina 5