Café „Moderne" #r ieidscheplein t voor in de plaats stellen een armzalige en hulpelooze matheid. Hoewel het een algemeen bekend feit is, dat menige tegenpartij ons physiek de baas is, neemt dit niet weg, dat met een beetje enthousiast spel ook daarvan is te winnen. Meestal houden onze jongens zich te veel aan een, hoewel behoorlijk, toch iets tè con ventioneel spel. Het voetbalspel vooral, dient gespeeld te worden op verrassende manier. Zoo vlug het tot een kleurlooze doodschheid geraakt, heeft de tegenstander het heft in handen. Variatie en nog eens variatie!! Gaan tevens niet een massa kansen ver loren door het feit, dat menige speler de bal niet in rollende toestand kan trappen, doch eerst het stukje leer met de traagheid van een oude vrijster, wenscht stil te leggen, tot tevredenheid der tegenpartij? Wanneer jullie dit stukje doorlezen, zal je wel denken: „Tjonge, wat zit ie weer heerlijk te kiften". Alleen echter, indien je steeds een fijngevoeligheid bezit ten op zichte van het oordeel van je leiders, zal je ook uit de meest eenvoudige adviezen lee ring kunnen trekken. Wat homogeniteit betreft, zijn de tweede juniores nummer ééniï Struys en zijn man nen bezitten een benijdenswaardig, maar ge heim recept, steeds de goede geest in het elftal te houden. Resultaat... overwinningen! Al die drukke conversatie overigens in het veld zal zijn ontstellende slechte stempel op het spel blijven drukken. Wat de andere elftallen betreft, mogen wij niet ontevreden zijn. Het oude liedje: iets goeds, afgewisseld met minder goede din gen. Alleen de 2e adspiranten weigeren halsstarrig in vorm te komen. Cor, zorg er voor dat jou krijgers hun al of niet gepoet ste tanden laten zien! Wat zouden ten slotte de 4e adspiranten van een kampioenschap zeggen?? Niet slecht wel? In ieder geval zijn jullie best begon nen. In dit elftal (1214 jaar) spelen eeni- ge jongens bijzonder aardig. In tegenstelling met hetgeen ik in de vorige Schakel schreef bezit dit elftal in Malotauxvan Eenen- naam een paar vleugelspelers met veel aan leg. Verre van volledig zou dit schrijven zijn, indien ik niet gewaagde van de zoo voor treffelijk geslaagde adspiranten-filmavond. Veel oudere A.F.C.'ers hadden bovendien blijk gegeven van hun interesse voor de A.F.C.-jeugd. Zelfs gaf een der ouderen een „rondje" reepen. Onzen bijzonderen dank aan den heer F. van Mourik Sr. voor de meer den geweldige medewerking. W. S. BRIDGE-MATCH AMSTELA.F.C. Niettegenstaande wij bij het eerste ge deelte dezer match, welke plaats had in het Amstel-Clubhuis, vele bekenden misten, ken merkte deze wedstrijd zich, even als de vo- rigen, door de zeer bijzondere sfeer. Dat wij met slechts 2 match-punten ver loren, zal voor enkele A.F.C.-ers ongetwij feld aanleiding zijn de volgende maal niet zoo laat te komen, wat waarschijnlijk aan hun spel-peil ten goede zal komen. Dat het gespannen heeft demonstreerde zich vooral in de tweede helft, waarin wij geweldig kwamen opzetten; helaas, wij mochten het zoet der overwinning niet smaken, met neus lengte werden wij door Amstel aan den kant gezet. Dit heeft zeker niet gelegen aan de wedstrijd-commissie, welke niet nagelaten heeft ons in deze spannende tweede helft vanuit de bestuurskamer op heel speciale wijze aan te moedigen. Behalve met aan moedigen hielden deze heeren zich geduren de de match bezig voor ons, hun introdu cés, een passend beroep uit te denken, het- A.F.C,= BEZOEKT G. J. DE BOER - ll - Amsterdam KONINGSPLEIN Tel. 34845 's-Gravenhage Kneuterdijk 2a Tel. 112337 W HET TREFPUNT W A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 11