REUNI CAFÉ „ROYAL" KONINGINNEWEG 212 Zoo menig vleugelspeler tracht om den laatsten back te loopen, en zelfs al slagen zij hierin dan zijn kostbare oogenblikken verloren, want de rest van de verdediging heeft dan tijd gekregen om zich terug te trekken. Wellicht dat thans Disselkoen in de voor hoede gehandhaafd wordt (als half-back is hij beslist te langzaam), is een voorhoede samen te stellen die groote kans heeft suc cessen te brengen. Doch middenlinie en achterhoede baren toch de grootste zorgen, want wie aandach tig onze achterhoede in de match tegen Bloemendaal heeft gadegeslagen, zal moeten erkennen dat legio fouten gemaakt zijn. Ditmaal had de achterhoede Vrouwe „Fortuna' op haar hand, anders ware een nederlaag andermaal het resultaat geweest. Kolommen zijn er vol te schrijven over de taak van een achterhoede en een midden linie, doch de theorie komt bij ons altijd in botsing met de practijk. Verscheidene middenlinies zijn er dit sei zoen geprobeerd, niet één die bevrediging geschonken heeft. Een middenspeler moet te beschikken heb ben over bijna elke eigenschap die het voet balspel eischt, hij moet even goed aanval len en even zeker trappen, als een back en hij moet drijven en passeeren als een voor hoedespeler. Hij moet vlug en werkzaam zijn in zijn dubbele rol van aanvaller en verdediger, in het kort, een middenspeler moet overal zijn, is hij langzaam, dan is het hem onmogelijk om aan alles, wat van deze plaats gevergd wordt, te voldoen. Het spel der middenlinie moet geregeld worden naar dat van de achterspelers (waardoor een teamverband ontstaat). Hiervan hebben wij niet al te veel be merkt. Het is nog te veel een lukraaktrap- pen, waardoor het voeden der voorhoede niet tot zijn recht kan komen. In zijn aan vallende functie is het de plicht van een halfback om naar een forward den bal laag te passeeren. Voor 'n voorhoedespeler wordt een hoogaangegeven bal zoo moeilijk om te verwerken, bovendien remt het hoog aange ven het tempo. Het aangeven, dus het plaatsen, was meestentijds zóó bedroevend slecht (vooral tegen Kinheim en Bloemendaal) dat het wel leek of juist op een tegenstander gespeeld werd. Doch ook de achterhoede gaat niet vrij uit, want verscheidene malen is het voorge komen, dat back of halfback niet wisten wie van de twee den binnenforward moeisten dekken. En nu weten wij maar al te goed dat de voortdurende wisselingen van het spel de toepassing van verscheidene regels bijna on mogelijk maken, doch er moet zooveel mo gelijk naar gestreefd worden een duidelijk begrijpen en verband tusschen achterhoede en middenlinie te leggen. In het groote gevaar dient toch de verde diging in het front van het doel bijeen ver gaard te zijn, hoe vaak echter hebben wij goals zien maken, waarbij onze verdediging „nergens'' was! Wordt er onder „hoogdruk" gespeeld? Wordt het elftal te vaak veranderd, waar door een speler geen gelegenheid geboden wordt zich in te spelen? Het is moeilijk om de juiste combinatie te vinden. Juist daarom dient men de Elftal commissie niet al te hard te vallen, want veel van de teleurstellingen zijn hun deel, doch vaak ten onrechte. Sommige veranderingen zijn niet „vossig" gezien, doch daaraan is het uitblijven van successen niet toe te schrijven. Cheer-up jongens, het kan het moet. Met onderling overleg, een dosis opti misme en saamhoorigheid zullen successen niet uitblijven. Heb vertrouwen in elkander, bouw met elkaar op. P. L. NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ VAN J. V. D. PIJL TELEFOON 21649 A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! - 8

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 8