WAT IEDER A.F.C.-er BEHOORT TE WETEN. Nauwelijks is het seizoen weer enkele weken oud, of onze groote, steeds optimistische A.F.C.-familie, heeft weer en- jtele teleurstellin gen te verwerken pekregen, welke als we er niet reeds jaren op getraind waren velen den moed in de schoenen zouden doen zinken. Het vorig seizoen werd met een serie flinke, met goed spel bevochten overwinningen besloten; in Juli en Augustus werd met ijver en animo getraind; kortom iedereen was vol vertrou wen in de komende gebeurtenissen en thansna 4 wedstrijden moet de eerste overwinning nog komen. Twee gelijke spe len D.O.S. uit 11 en Kinheim thuis 22 alsmede twee nederlagen: Vriendeschaar thuis 2—4 en Alcmaria uit 3—7 waren het povere resultaat. Is het wonder, dat men zoo dikwijls de vraag gesteld krijgt: Waar zit het toch in, dat jullie er nooit in slagen een sterk elf tal in het veld te brengen? Jullie hebben toch spelers-materiaal genoeg? Inderdaad, het is begrijpelijk, dat men deze vraag stelt. Des te meer, waar bijna alle spelers, die voor eerste en tweede elf tal in aanmerking komen, nog tot de jeug dige spelers moeten worden gerekend; jon gens, van wie men redelijkerwijze mag aan nemen, dat zij minstens zooveel aanleg voor voetbal hebben, als onze gemiddelde tegen standers. Het is ook een feit, dat wij vele jonge spelers naar voren zagen komen. Maar na korten tijd zakten ze weer af, of in het gun stigste geval bleven ze op een bepaald peil, zonder dat men eenige belangrijke vooruit gang in hun prestaties, ondanks de hoog gespannen verwachtingen, kon constateeren. Tot welke conclusie moet men nu aan de hand dezer gegevens komen? Hoe hard het ook moge klinken, het logische antwoord op deze vraag kan alleen luiden, dat onze organisatie te kort schiet, om den aanleg van het jonge spelersmateriaal, voor zoo ver aanwezig, op de juiste wijze tot ontwik keling te brengen. Alleen hiermede is het te verklaren, dat een vereeniging als A.F.C., welke op organisatorisch terrein aan alle redelijke eischen voldoet, welke men aan een vereeniging kan stellen, op voetbal- technisch gebied achterblijft. Natuurlijk bestaat de mogelijkheid, dat iemand de verklaring in de mentaliteit on zer jongens wil zoeken. Maar deze veron derstelling zou in haar algemeenheid voor jong-A.F.C. weinig vleiend wezen. Zelfs toegegeven, dat er lastige elementen onder schuilen, dan is het de taak der betrokken instanties juist dezen jongens leiding te geven. Gezien de animo, waarmede men heeft getraind, het feit dat men in het veld inderdaad zijn best doet, en het interesse, dat op velerlei gebied werd betoond, kun nen wij deze veronderstelling, welke meer het karakter van een verontschuldiging draagt, gerust als onjuist qualificeeren. In verband hiermede wil ik iets vertel len omtrent eenige beschouwingen uit En- gelsche kranten, welke ik dezer dagen van een onzer leden ontving en waarin o.a. een manager van naam constateert, dat terwijl er nog steeds voldoende talent onder de juniores schuilt, er toch een te kort aan ready-made spelers in het League voetbal bestaat. Gedeeltelijk verklaart hij dit met het feit, dat de loopbaan als prof.-voetbal ler voor de jeugd minder aantrekkings kracht heeft, dan een 20 jaar geleden. Te genwoordig antwoorden de jongens her haaldelijk op een invitatie der Scouts of managers: ,,Wat doe je voor me, als het als voetballer met me gedaan is"? En ze prefereeren een ander baantje, dat hun meer mogelijkheden voor de toekomst biedt en hun toch veroorlooft Zaterdagsmiddags hun ,,game" te hebben. Maar en dit interesseerde mij meer hij is ook van meening, dat vele talentvolle jongens thans een eerste plaats als voet baller zouden innemen, indien de clubs de capaciteiten slechts op natuurlijke wijze tot ontwikkeling hadden doen komen. In den regel laat men hen echter wanneer zij bij den eersten kans, welken zij krijgen niet aan de verwachtingen beantwoorden, weer vallen, met als resultaat teleurgestelde spelers. Woordelijk eindigt hij zijn beschouwing als volgt: ,many youngsters would have developed if they had been handled with more patience and understanding". Natuurlijk kunnen we het League voetbal A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 3

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 3