<9, UIT HET RIJK DER ADSPIRANTEN. Wanneer men zoo nu en dan eens de verrich tingen der A.F.C.-welpen gadeslaat, be perkt men, dat er nog steeds van die, oogen- schijnlijk nietige, snderdeelen zijn, welke voor eeni- ge verbetering vatbaar zijn. Hoewel mo menteel zeld zaam, zijn er toch enkele lieden, die zonder kennisgeving wegblijven bij wedstrijden of training, hetgeen trouw beloond wordt met uitsluiting voor onbepaalden tijd. Ook de oude hobby", het vergeten van de lastige, maar nuttige identiteitskaart, is voor dit jaar gecontinueerd. Gelukkig zijn er nog legio goede eigen schappen, die onze jongens bezitten, en één er van is, dat zij ontvankelijk zijn voor iederen goeden raad, zoodat bovenstaande verzuimen in de toekomst wel niet meer zul len voorkomen. Goede eigenschappen!?!? Wel, dat de le Junioren, de competitie zijn gestart met een 20 nederlaag tegen het sterke Ajax, stemt hun commissieleden bo venmatig gelukkig. Gek, nietwaar, geachte Schakel-lezers, dat wij met een nederlaag al tevreden zijn?? Maar, weet u, vorig jaar was het resultaat daar 160 en 140, vandaar ons tevreden gemoed! Hun achterhoede klopt als een bus, en indien wij nu nog een „Da vid Jack in het klein" ergens kunnen ont dekken, is de voorhoede ook een stuk beter. Toch moeten spelers als Laarman, Dekker, Bijl en Jaap v. d. Berg, om maar enkele te noemen, veel en veel meer zorg aan hun bal- contröle gaan besteden; want, werkelijk, dit onderdeel is bedroevend slecht. Om het moei lijke pad eens voetballers met succes te kun nen bewandelen, is een volkomen macht over den bal de eerste vereischte. Het beste werd dit bewezen, door de Ajax-spelers Fischer en Gischler tegen A.D.O., welke wedstrijd wij door de gastvrijheid der Rood-Witten, mochten bijwonen. Deze twee spelers zijn technisch buitengewoon onderlegd. Fischer's spelsysteem riep bij ons de wijze lessen van Jac. Reynolds, jaren geleden ook A.F.C.'s trainer, weer in levendige herinnering. Im mers, er is niets gevaarlijker, dan een snelle buitenspeler, die de uiterste hoeken van het speelveld zorgvuldig vermijdt, om steeds de bal van de goal-out-line scherp terug te trekken. En wanneer zulke voorzetten te recht komen voor de voeten van een van Reenen of Blomvliet, nu, dan kan de betreffende keeper menigmaal visschen. En wanneer wij het hebben over buiten spelers, dan valt het onmiddellijk op, dat er in de lagere elftallen bij A.F.C. zoo'n groot gemis aan een dergelijk type-speler is. Een steeds moeilijker op te lossen puzzle!! Per soonlijk ben ik de meening toegedaan, dat er te weinig jongelui zijn, die zoowel rechts als links kunnen trappen, iets dat een wing- speler dubbel noodig heeft. Hoewel er bij ons geen gelegenheid bestaat zich technische problemen door technici, op bevredigende wijze te laten oplossen,-is het laatstgenoemde toch best zélf te leeren. Wanneer jullie nu eens niet de Zaterdagmiddag doorbrengen door met je gewone goed aan wat te staan jengelen voor een goal, en je zou je voet- UK! COEWEIM dWOaSM al ff sas 'ïmKKsca aiaiiKiiiiiKi zosm? jTMasjDT mj m@&ib FERDINAND BOLSTRAAT 44 TELEFOON 27236 A.F.C.'ers, begunstigt onze adverteerders! 12

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 12