V. maal in de finale, door het uitvallen van Verwijmeren, de verdiende belooning toch nog verloren dreigde te gaan, was het hek heelmaal van den dam. Wel zelden zal het publiek zóó met een keeper hebben meege leefd, als met den invaller, Dijkers, die te elfder ure door Verlegh tot deze moeilijke functie werd gepromoveerd. Jammer was het alleen, dat de overigens toch uitstekende prestatie van Zeeburgia, vooral het sublieme keepen van v. Wijk, hierdoor op den achtergrond geraakte. Ja, het publiek is nu eenmaal een eigenaardig iets. Ware N.A.C. volledig gebleven, dan had men misschien den 2den klasser Ze- burgia in den strijd tegen den sterken lsten klasser aangemoedigd. De vox populi lijkt dikwijls zoo uiterst onbillijk en ondankbaar, maar goed beschouwd, kan men haar meest al een prijzenswaardige eenvoudige sporti viteit niet ontzeggen. Immers het ware geen juiste weerspiegeling der krachtsverhoudin gen geweest, indien Zeeburgia met enkele schoten van de zwakte van den „doelwach ter tegen wil en dank" had kunnen profi- teeren. En waar het hier geen strijd om de puntjes betrof, waarbij helaas de ware spor tieve opvattingen maar al te dikwijls aan de efficiency worden opgeofferd, was het ook goed zóó Wij allen hebben meegevoeld met Ver wijmeren, die juist voor het bereiken van het uiteindelijk succes, waaraan hij zelf zoo hard had meegewerkt, door een acute blin dedarm-ontsteking werd uitgeschakeld. Dit was wel hard, maar misschien had het weer zijn goede zijde, dat nu door tijdig ingrij pen erger voorkomen werd. Verwijmeren kan overtuigd zijn van ons hartelijk mede leven en onze beste wenschen voor een spoedig en algeheel herstel. Het gaat hem gelukkig uitstekend en over bezoek heeft hij niet te klagen, want toen ik vandaag te zamen met een knaap, die n.b. op de fiets uit Breda gekomen was, buiten bezoekuur de toegang wist te forceeren, maakte een zuster de opmerking, dat deze Bredasche patiënt méér bezoek, dan de Amsterdamsche ontving. Moge hij spoedig zijn plaats onder de lat weer innemen Aan N.A.C. ook van deze plaats onze hartelijke gelukwenschen. Het was een heele prestatie om via Ajax en Blauw-Wit tot de finale te komen. Een succes, dat zich waar dig aansluit bij het mooie seizoen, dat N.A.C. achter den rug heeft, en naar wij hopen de inleiding tot nóg betere resultaten moge wezen. Alvorens van de prijswinnaars af te stap pen, wil ik toch nog even opmerken, dat de tactiek, welke N.A.C. na het uitvallen van haar keeper toepaste, de aandacht verdient. Ik neem aan, dat men in prijzenswaardig zelfvertrouwen op een veldmeerderheid, het elftal in het veld in tact hield, waardoor het risico onder de lat zoo gering mogelijk werd 1K1 m KOroKIKl LEV&ftW0R/T VAM ËGVEN /MM®? BA/ FERDINAND BOLSTRAAT 44 TELEFOON 27236 - 5 - A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 5