Café „Moderne #r leidscheplein y Sportbladen, er velen in Holland schijnen te zijn die gelooven dat het verschil tus- schen het Britsche voetbal en het onze niet zoo groot meer is. Ik heb dezen laatsten wedstrijd natuurlijk niet gezien, wel gehoord door de radio en ik neem gaarne aan dat het Nederlandsch Elftal een zeer goed fi guur heeft geslagen en een mooi resultaat bereikt heeft; laten we echter de werke lijkheid zien zoo als zij is en niet te chauvi nistisch worden. Gezegden als: Bakhuys wordt ons door heel Engeland benijd, doet glimlachen. Natuurlijk hij is een eminent voetballer en zou hoogstwaarschijnlijk wel een plaats in een beroepselftal kunnen krij gen, maar dat de Britten jaloersch op ons zijn om hem, kom, ik geloof dat ze er on middellijk honderd aan kunnen wijzen die niet voor Bakhuys onder doen. Verder de „Dokters", die zoo in hun systeem gelooven, dat een ander bijv. de W-formatie, voor failliet verklaard wordt, maar vergeten dat van de starre eenzijdige opstelling alleen maar sprake kan zijn als dit betreffende elftal zelf de lakens uitdeelt. In het andere geval en dus speciaal tegen En geland wordt het tegenspel afhankelijk van het manoevreeren van de sterkere. En dit manoevreeren is weer afhankelijk van de „feeling" voor voetbal, zooals een van de inzenders juist opmerkte; deze aangeboren aanleg voor het spel maakt dat het telkens weer een genot is een goed Engelsch team aan het werk te zien, met hun weergalooze staaltjes van handigheid, opstellen, vrij spelen enz. Ik zie hier op het oogenblik nogal eens wedstrijden gespeeld door Engelsche mili tairen. Het is nu de regentijd en daarom tegen den avond aangenaam koel, zoodat er gevoetbald kan worden. Het is merk waardig hoe deze elftallen, uit den troep gevormd, zonder dat ik zou willen beweren, dat ze sterker zijn dan Hollandsche eerste-, of misschien ook sterke tweede-klassers, het zuivere voetbal spelen. De manier waarop ze den bal het werk laten doen, laag spelen, koppen en plaats kiezen maakt dat men zich afvraagt of er wel een tweede volk bestaat dat zoo voor voetbal is in de wieg gelegd als de Engelschen. Niet gaarne zou ik iets ten nadeele wil len zeggen van het Ned. voetbal. Vooral het representatieve gedeelte heeft mooie resul taten bereikt. Laten we echter niet verge ten dat de afstand tusschen het Engelsche en het Continentale voetbal nog steeds groot is. Of het doelpunt in Amsterdam nu een „sof' goal was of niet doet niets ter zake. Ik hoop dat U niet gaat gelooven door deze regels, dat ik door mijn verblijf in En gelsch Indië pro-Engelsch ben geworden. Dit is niet het geval. Wel hebben wij toen de wedstrijd uitge zonden werd krampachtig onze glazen bier vast gehouden (niet te lang natuurlijk an ders wordt het warm!), uit angst dat Hol land er dik in zou gaan en de kleine Hol landsche kolonie hier was wat trotsch toen de volgende morgen reeds in „The Times of India" vermeld stond dat „Holland had Amsterdam Kneuterdijk 112337 A.F.C«= BEZOEKT G. J. DE BOER - 11 A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! KONINGSPLEIN 34845 W HET TREFPUNT

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 11