BRANDSTOFFEN N.V. Nederlandsche Anthraciethandel Mij. Huis-en Decoratieschilders „HET A.F.C.-GEDOE". Hoe prachtig heeft Willy Brusse eenige maanden geleden in ons Jubileum-nummer de vondst gehad: Het A.F.C.-gedoe. Hij had het toen over den Maandagavond, de welke aan den clubavond gewijd is; hij had het over den Dinsdagavond, gewijd aan de enquête-commissie; aan den Woensdag avond. aan den Donderdagavond enzoo- voort, enzoovoort. Men zou kunnen aannemen, dat in de maanden, dat de zon inderdaad hoog aan den hemel staat, van het A.F.C.-gedoe geen sprake zou zijn. Doch dan zou „men" zich toch wel zeer vergissen: want er wordt ge cricket. er wordt gehonkbald, er wordt ge- botterd, er wordt gevacantied. er wordt ge- vischt en er wordt gemaandagavond door de „Strohwittwer" en door hen, die het ver duiveld graag een weekje zouden willen zijn. Er wordt gebotterdDat wil zeggen. dat des nachts om acht uur dertig eenige jongelieden van niet nader te noemen leef tijd zich verzamelen bij den Hoornschen steiger, alwaar een botter klaar ligt en al waar Henk Esser bezig is, dergelijke hoe veelheden spijzen en dranken aan boord te laden, dat de outsider, die aan den naast- bijzijnden steiger bezig is met eenige hon derden soortgenooten de boot naar Harder wijk te bevolken, meent, dat we of Alain Gerbault gaan imiteeren of het duurrecord van de K XVIII gaan slaan. Niets daar vanenkele A.F.C.-ers gaan een daggie zeilen. Ik meen, dat deze bottertocht ongeveer de twee-en-twintigste is, die onder auspi- ciëen van onze good old gehouden is. Als goede Amsterdammers zijn we uit den aard der zaak gek op traditie en ik vraag U, of het geen pracht-traditie is, om ieder jaar één dag met elkaar te gaan zeilen. Want in den loop der jaren merk je pas, hoe A.F.C. steeds kans ziet, zich te vernieuwen. Aan dezen bottertocht nam slechts een enkele deel, die reeds in den grijzen oertijd van 1913, 1914 deze Odyssees meemaakte. Hoe jammer het ook is, dat zoovelen van die ouderen niet meer aanwezig zijn, het is toch verheugend te constateeren, dat er steeds weer jongeren klaar staan, om de opengevallen plaatsen te bezetten. En dat die jongeren oo' weer direct die ondefini eerbare A.F.C.-atmospheer aanvoelen, dat zij zich direct thuis weten bij onze ceremo- niëen en dat zij hetzelfde aangeboren idéé voor „stemming" hebben, dat de ouderen ons geleerd hebben. Ieder jaar wordt die bottertocht geken merkt door iets bijzonders. Dan weer is het de phenomenale zeilkennis van Nic. Schee pens, dan eens om met Symen te spreken de simulatie van den redacteur, dan weer het plotseling onwel worden van eenige schipperszoo was het dit jaar „het ijs". Nooit hebben we geweten, welke onge dachte vreugde er verbonden konden zijn aan een staaf ijs van twee kwartjes. Er wordt gevischtLegendarisch zijn de geweldige vischverhalen, die bij A.F.C. de ronde doen. De jongeren, die nu ook zoo weinig jong geworden zijn, dat ze aan de tafel der wijzen mogen zitten en aan de lip pen mogen hangen der ouderen, zijn bij kans tot de conclusie gekomen, dat de ge- heele vischstand in Noord-Holland wel uit gemoord en uitgeroeid moet zijn. Om hen van het tegendeel te overtuigen, vond in den nacht van 27 op 28 Juli een vischwed- strijd plaats, waaraan werd deelgenomen BESTEL uw Telefoon: 50710, 51910, 28692, 82786, 83720, 23151. N.V. SCHILDERSBEDRIJF B. DORENBOS 2e VAN SWINDENSTRAAT 80 AMSTERDAM-O. bij de VRAAGT ZOMERPRIJZEN - 8 - A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 8