mcpuT STEEDSDIT merk voor uw D10L.ni BABBITSMETALEN cn PHOSF. BRONSGIETWERKEN STAVEN EN BUSSEN VAN „BEVER", PHOSF. BRONS, uit voorraad te leveren Koper-, Metaal-cn Aluminium Gieterijen „De Nijverheid", Beverwijk(N^H.) ontglippen? Het „veni" en ,,vidi' hebben ze de beide vorige tournooien al gedemon streerd, het trotsche „vici" zullen ze er maar al te graag aan willen toevoegen! Ik behoef heusch geen groote optimist te wezen om te mogen verwachten, dat het zal spannen. Ieder A.F.C.-er zal thans de vraag op de lippen hebben: Zal ons eerste elftal tot deze spanning bijdragen? Zullen onze jonqens nu eens voor de verrassing zorgen? Ze hebben nu eenige weken vlijtig getraind. De wil is goed, terwijl de eerste gelegenheid om dezen wil in daden om te zetten, thans geboden wordt. Het zal natuurlijk niet ge makkelijk zijn. Moet ik er echter nog aan herinneren, dat jullie met de Elftal-Com missie een afspraakje hebben gemaakt? Een afspraakje om een bepaald doel voor oogen te houden? Succes bij den A.R.O.L.-beker zou jullie zoo n prachtigen ruggesteun en de overtuiging geven, dat je dat afspraakje kunt nakomen! Drie avonden heb ik met jullie kunnen praten. Den eersten avond heb ik uiteenge zet waarom onze A.F.C. het waard is, dat een speler zich moeite voor haar getroost; waarom onze hoogere elftallen er een eer in moeten stellen, onze club ook op het veld omhoog te brengen. (Die beroemde F. de kern van onzen naam). Den tweeden avond hadden wij het over de mentaltraining en concentratie, deze tweeëenheid, welke in het tegenwoordige voetbal zoo n belangrijke rol vervult en de eenige mogelijkheid biedt, om ons voet bal op hooger plan te brengen. De laatste maal hebben wij nog eens de primaire beginselen van voetbal behandeld. Natuurlijk grootendeels bekende zaken, dat wil zeggen, men meent dat deze eenvoudige dingen bekend zijn, maar in werkelijkheid ontbreekt er nog veel aan het grondig besef van dezelver groote waarde. Men schenkt er te weinig aandacht aan en toch kunnen deze beginselen er niet voldoende worden ingehamerd. Alleen daarom, om de herinnering er aan voortdurend levendig te houden, heb ik een en ander nog eens gememoreerd. Men heeft zich een doel gesteld. Om dit te bereiken is het echter noodzakelijk, dat men zich voortdurend bij oefeningen, trai ning en wedstrijden afvraagt: Wat wil ik? Dat mag als inleiding nooit missen en het overwegen van het antwoord, dat men wel iswaar al kent, doch dat nooit genoeg voor oogen kan worden gehaald, zal den voor een serieuse, intensieve oefening of enthousiast gespeelden wedstrijd noodigen stimulans geven. Vanzelfsprekend is het nuttig indien eenige opwekkende woorden van een ander tot die noodige toewijding en enthousiasme kunnen bijdragen. Voor alles is het echter noodig, dat de wil zelf aanwezig is. Gij moet U daarin oefenen, en heusch, het is waard beoefend te worden. Zóó voorbereid komt ge vanzelf op de goede „temperatuur" in het veld. In die geestesgesteldheid worden alle moeilijkheden, welke de opofferingen welke gij U voor Uw club wilt getroosten, mee brengen spelenderwijs overwonnen. Pro beert het maar eens! Laat ik echter van dit voor velen mis schien eenigszins eigenaardige onderwerp afstappen en sluiten met den wensch, dat onze beide Aroldagen voor alle spelers en toeschouwers een bron van sportief genot zullen wezen, waarvan ze de herinnering door het geheele seizoen meedragen. In het bijzonder wensch ik onzen eersten elftallers van harte succes, niet alleen om hen zelf maar ook om alle A.F.C.-ers en A.F.C.- vrienden, wier hoop op onze jongens ge bouwd is. 13 Aug. 1935. I. H. GALAVAZI. TELEFOON 2228 A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! 4

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 4