Alle Drukwerken voor den Handel „Welkom op deze bijeenkomst, op dezen eersten trainingsavond van de voorbereiding voor het komend seizoen. Al zijn wij ook tevreden met de presta ties van ons 1ste, dat in de laatste jaren van onderaan de ranglijst tot No. 3 is op geklommen, wat op zichzelf werkelijk een uitstekende prestatie is, toch zijn wij nog niet voldaan. Immers een vereeniging als de onze, met haar goede organisatie op veler lei gebied, MOET in staat zijn om ook het hoogste te bereiken. Zoovele andere hebben wij ons voorbij zien streven, welke qua orga nisatie niet aan ons konden tippen. Nu wij wederom het oog gericht hebben op het komend seizoen, dienen wij deze zaak eens gezamenlijk onder de oogen te zien en na te gaan wat in gemeenschappelijk overleg tusschen spelers en clubleiding kan worden gedaan. Ons clubhuis biedt thans zulk een uitste kende gelegenheid om na afloop der trai ning met elkaar te praten en de voetballerij ook eens van een anderen kant te belichten, dan uitsluitend van uit het standpunt van wie al dan niet goed genoeg voetbalt, om in hoogere elftallen uit te kunnen komen. Thans hebben wij de lang gezochte gele genheid om een voortdurend en intensief contact tusschen spelers, E.G. en Bestuur te scheppen. Deze gelegenheid heeft tot nu toe feitelijk ontbroken, want het gaat er niet zoozeer om, dat men geregeld samen op trai ningsavonden en wedstrijden komt, kortom dat men dat contact heeft dat vanzelf tus schen leden eener zelfde vereeniging be staat, doch het gaat er vooral om uitwisse ling van gedachten, waaruit het besef ge boren wordt, dat men allemaal voor het zelfde doel strijdt. Ons gemeenschappelijke interesse, ons werk voor de club, komt zoo bijzonder tot zijn recht op een bijeenkomst als deze. Reeds geruimen tijd geleden heb ik het plan opgevat om, nu wij zulk een prachtige gelegenheid daarvoor hebben, nu en dan na afloop der training hier te komen praten en daarmee een contact tusschen Bestuur en spelers te scheppen, dat inderdaad tot nu toe misschien onvoldoende geweest is. Tot deze laatste conclusie ben ik vooral geko men, toen ik eenige maanden geleden een avondje bij mij thuis met een der 1ste en tailers heb zitten te praten en deze mij bij zijn vertrek bekende: „Zóó heb ik het nog nooit bekeken: dat moest U eens aan alle spelers vertellen!" En wat was het nu, waardoor deze speler zich zoo bijzonder getroffen voelde? Dit zal het onderwerp wezen, waarover ik vanavond zal spreken, n.l. de positie en de moeilijk heden onzer club en de bijzondere verplich tingen, welke voor ieder van ons daaruit voortvloeien. Het lijkt mij dienstig dit onderwerp van den grond af aan te behandelen, op gevaar af, dat misschien enkelen Uwer zullen zeg gen: dat wisten we allang! Het zal toch zijn nut hebben diverse omstandigheden nog eens bijzonderlijk naar voren te brengen en in overweging te geven. Het voetbal is nu eenmaal een teamspel; je hebt er niet alleen elf spelers voor noo- dig, maar ook een tegenpartij van elf spe lers. Het is dus geen individueel spel, dat persoonlijke successen brengt, waarbij men een vereeniging hoogstens noodig heeft om voor inschrijvingen op wedstrijden te zor gen, zooals b.v. athletiek, wielrennen, zwem men, etc. Voor zulk een teamspel heeft men een club van noode, men speelt dus door en voor zijn club. Nu is het niet de bedoeling de ontwikkeling van het voetbal in Neder land te schilderen, doch ik wil alleen eens nagaan hoe zoo'n club en wel onze club zich ontwikkeld heeft. Toen het voetbal zich langzamerhand niet alleen tot een bij uitstek populaire sport maar tevens ook tot een kijkspel bij uitne mendheid ontwikkelde, moest daaruit logi scherwijze volgen, dat de vereenigingen haar aantrekkingskracht bleven behouden niet alleen voor hen die na een tijd van actieve beoefening het oogenblik zagen aanbreken, om hun voetbalschoenen aan de bekende wilgen te hangen, doch tevens vormde zich een groot contingent belangstellenden, die zich oorspronkelijk alleen als toeschouwers N.V. DRUKKERIJ „'T KOGGESCHIP" N. Achtergracht 102-104, Telef. 51204-51205 AMSTERDAM - C. A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! DIT BLAD WORDT VERZORGD DOOR DE - 7 -

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 7