men, verdienen een extra-compliment! De monstreerde deze eigenaardige combinatie ook niet onze opvatting van sport als ont spanning en genoegen, gepaard aan kame raadschap en levensvreugde? Wij moeten dezen geest cultiveeren en hem op dit ééne doel richten: A.F.C. hoogerop Na afloop van onzen eersten trainings avond heb ik reeds gebruik kunnen maken van de nu geschapen pracht gelegenheid om den onderlingen band te versterken. Ik heb getracht tot uiting te brengen, dat als men een functie in onze club aanvaardt, men ook alles geven moet om er het beste van te maken. Iedere functionaris niet het minst zij die waardig gekeurd worden om in eerste en tweede elftal de kleuren (en het bestaan) der Club te verdedigen moet goed voe len, dat hij mede de verantwoordelijkheid draagt. Op de spelers rust tezamen met Bestuur en andere Commissies de toekomst der A.F.C. Op den 2den avond voor de spelers heb ik den weg aangegeven, waarop de trai ning tot het beoogde doel kan leiden nl. indien men gedragen door liefde voor zijn Club en voor zijn sport, uit enthousiasme voor het gestelde doel, al die middelen aan grijpt, welke geschikt zijn om zijn spel op hooger plan te brengen, waarvan wel het voornaamste in één woord kan worden saamgevat: Aandacht! Aandacht bij de trai ning, bij Uw voorbereiding voor het komend seizoen. Wanneer gij U dan ons Clubhuis als het zichtbaar symbool, waaruit steeds kracht te putten is, blijft voor oogen stellen en gij dan Uw doel bereikt, dan zal dit voor de schenkers en voor de Commissie, welke met zooveel moeilijkheden te kampen had, de schoonste belooning zijn! 1 Juli 1935. I. H. GALAVAZI. De Woeste Stekel- Amsterd. Fish Club Zoo is dan wederom op een warmen zo meravond op het D.W.S.-terrein de lang zamerhand traditioneel geworden veteranen- wedstrijd tusschen de oude garde van D.W.S. en A.F.C. gespeeld en het is weer een uitermate prettig feest geworden, een feest, waarop wij allen met zeer veel genoe gen zullen terug zien. De beide elftallen, spelend onder aan voering van twee grootmeesters der voetbal techniek, Harm en Arie, deden de talrijk opgekomen toeschouwers meermalen ver steld staan van hun groot technisch kunnen, waarbij vooral de beide doelverdedigers ten zeerste uitblonken. Zeer eigenaardig was ook weder ditmaal, dat onze pijlsnelle links buiten de lieveling van het publiek was. Iedere keer, dat hij trachtte persoonlijk deel te nemen aan het spel, steeg een waar indianengehuil op uit de keelen der toe schouwers, temeer daar allen zich spitsten op enkele gloeiende kogels in den boven hoek. Het bleef echter voor het publiek een teleurstelling dat onze halfbacks den links buiten niet voldoende in het spel betrokken (zooals hij tenminste na afloop zelf be weerde) Een 42 voorsprong direct na de rust behaald en tot 10 minuten voor tijd behou den, bleek niet voldoende den wedstrijd uit het vuur te sleepen: uit vorm raken van den generaal en een weinig verkeerd beooriee- len van enkele schoten door onzen keeper, hielpen D.W.S. aan een 64 overwinning. Na afloop van den wedstrijd reünie van D.W.S. en A.F.C. in de consumptietent. Op de bekende wijze werden wij door Harm welkom geheeten en wij maakten kennis met het nieuwe vischlied der woeste stekel, welk lied op de binnenkort te houden visch- wedstrijd langs de boorden van de Oud- Karspelsche wateren zal moeten schallen. Wij beleefden enkele uren van uitbundi ge vroolijkheid. Harm, Toon en de Looie waren ouderwets op dreef en insiders weten wat dit beteekent (3X6 is 18). We wer den onthaald op haring, brood, koffie, bier en witvisch, zoodat de avond om was voor we het wisten. Na een hartelijk bedankje van onzen eere-voorzitter en een woord over de aangename verstandhouding tusschen beide vereenigingen door den D.W.S.- praeses, togen wij naar een etablissement in de Spaarndammerstraat, waar nog even ge zellig werd nageboomd en waar veel te gauw het klokje van gehoorzaamheid sloeg. Veteranen en supporters danken de D.W.S.'ers voor hun vriendelijke ontvangst en we zien reeds uit naar een revanche match op ons veld. Ons aller vriend, bijgenaamd Pulk, speelde voor zijn vertrek uit Amsterdam voor de laatste maal in ons team mede en ver- A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! 4

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 4