Weet je wat lekker is? R. BOVEN s Haagsehe Leverworst en onze eerste Algemeene Ledenvergade ring in dezelfde ruime recreatiezaal. Ons Jubileumsjaar werd door dit gebeu ren op waardige wijze besloten. De tot standkoming van dit inderdaad zéér fraaie Clubhuis, van dit practische home, heeft er zeker niet het minst toe bijgedragen om ons 40-jarig jubileum tot een mijlpaal in onze geschiedenis te maken. Aan ons thans de taak er voor te zorgen, dat het ook inder daad een uitgangspunt tot nieuwe krachts ontplooiing zal worden, waarvoor het zulk een uitstekende basis vormt. Je voelde dit al zoo duidelijk op de Algemeene Verga dering. Wij A.F.C.-ers zijn altijd zoo gewend om in de een of andere vertrouwde omgeving samen te komen. Men zoekt er steeds naar, zich op zijn gemak te voelen. Wanneer je dan b.v. voor een Algemeene Vergadering de een of andere zaal noodig had, dan kreeg het heele gebeuren daarmede een zeker officiéél tintje, een in onze onderlinge ver houdingen ietwat ongewoon accent en je was blij als je na afloop weer niet-officiëel bij elkaar zat. Toen ik echter deze vergadering in ons Clubhuis opende, voelde ik mij heelmaal „thuis". Dit was niet een brokje A.F.C. bin nen vreemde muren, neen, je overzag die vertrouwde omgeving daarbuiten: Ons veld, waarop we zoo menigen benauwden strijd zagen gestreden worden en waarop we ook zoo dikwijls weer overmoedige ver wachtingen in ons voelden opkomen. Toen later de door onze A.F.C.-dames vervaardigde gordijnen ons weliswaar van die bekende buitenwereld afsloten, was dit feitelijk slechts een symbool: dat de waar de van een voetbalvereeniging niet alleen op het voetbalveld wordt bepaald, doch zeker ook in belangrijke mate van de inti miteit der onderlinge sfeer afhankelijk is. Was het niet een heel bijzonder gebeuren, dat wij in deze omgeving al het vreugde volle dat ons jubileumsseizoen ons geboden heeft, op de bekende smakelijke wijze door Dick in zijn jaarverslag opgediend, nog eens in onze herinnering opnieuw beleef den? Hadden de vroeger steeds zoo dorre en troostelooze cijfers des penningmeesters niet een heel anderen klank? Natuurlijk droeg de smeuïge, gezellige voordracht van Arie en vooral de met enthousiasme be groete mededeeling, dat hij er in geslaagd was eenige vlottende verplichtingen af te lossen en hij van een batig saldo mocht spre ken, niet weinig daartoe bij. Zijn egoïstisch beroep op onze eerste elftallers om nu toch eens eindelijk kampioen te worden tot heil van de A.F.C. envan de kas, werd hem gaarne vergeven. De officiëele sanctie der Vergadering van de benoeming tot eere-lid van Dick Bessem, paste volkomen in dit prettig sa menzijn. Geen stemming geen applaus, neen, men zong hem eenvoudig zijn eigen geestes kind, ons Clublied toe en zelden is een be noeming op een dergelijke spontane wijze onderstreept. De aardige dankspeechjes van de Cap tains onzer kampioenen 3de en 4de elftal, Frans Meyer en Horn, naar aanleiding van hun huldiging en de aanbieding der souve nirs aan deze kampioenen, zij accentueer den den goeden geest, welke thans meer dan ooit heerscht. Dat wij na afloop door Jan Buis met eenige aardige films van cricket waarbij vooral het damescricket zich in de opmer kelijke belangstelling der toeschouwers mocht verheugen voetbal en bloemen (volkstuintjes en Flora) verrast werden, och dat teekende volkomen dit huiselijk te- zamenzijn. Een volmaakt verrassend doch volkomen logisch besluit van zulk een in tiem evement. Een woord van hulde aan den ouwen Jan voor zijn stille, doch mooie werk voor onze Club is hier zeker op zijn plaats. Zijn kleurenfilms van voetbal, cricket en bloe- a Fl. 0.14 per ons een ware delicatesse! Vijzelstraat 3 Ferd. Bolstr. 44 Tel. 34417 Tel. 27236 B. Floriszstraat 10 Tel. 26480 AMSTERDAM-HAARLEM A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! 3 -

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 3