ken had. Tientallen leden kwamen met hun dames een kijkje nemen, bewonderden de practische kleed- en doucheinrichtingen en begaven zich al spoedig naar het restau rant, van waaruit men een werkelijk uniek uitzicht heeft over onze velden. Die plaats jes aan het raam zullen bij A.R.O.L.-beker of bij koude thuiswedstrijden wel hun geld opbrengen! Om vier uur heeft Henk Esser met een boeiend en interessant betoog, waarin de tallooze moeilijkheden, die men te over winnen gehad heeft, slechts even aange stipt werden, het clubhuis aan de vereeni- ging overgedragen. Hierna hield Galli een enthousiaste reden, waarin hij de spelers opwekte, nu onze geheele entourage en terreininrichting de vergelijking met vrijwel de meeste eerste klassers met glans kan doorstaan, zorg te dragen, dat nu ook het eerste elftal in den kortst mogelijken tijd in de eerste klasse kwam. Na zijn levendig toegejuichte speech volg de een alleraardigste verrassing. Plotseling weerklonk door den luidspreker ons club lied. Het bleek, dat Jan Snelleman, Jan van Koperen en Arie Waayer, geaccompag neerd door Dorlas, een gramophoonplaat hadden laten opnemen. Staande werd ons clublied meegezongen en dit werd tot .mo menten, die je nooit vergeet.'' Vooral voor de ouderen was het een sensatie, daar in ons prachtige clubhuis, hernieuwd bewijs van onze saamhoorigheid en onze vriend schap, op een dergelijke wijze ons clublied te h -oren. Men bleef na afloop nog eenigen tijd ge zellig bijeen, waarna het einde kwam van een middag, die tot een der hoogtepunten van ons clubleven geworden was. WAT IEDER A.F.C.-er BEHOORT TE WETEN. Eindelijk is dan de laatste kampioens wedstrijd in een tropische hitte gespeeld, waarmede ons voetbalseizoen officieel zijn einde gevonden heeft. Ajax heeft de prestatie van verleden jaar niet kunnen herhalen, doch moest zich met de 3de plaats tevreden stellen. D.W.S. speelde feitelijk geen rol, al was de wed strijd D.W.S. P.S.V. interessant door de enthousiaste wijze, waarop de Spaarndam- mers met een vreeselijk gehavend elftal den kampioenen nog een angstig uurtje bezorg den. Dat was met recht ,,Door Wilskracht Sterk" al had het volslagen gemis van eenige scoringscapaciteit tengevolge, dat het voor de Zuiderlingen slechts bij angst gebleven is. Aan de Landskampioene, P.S.V., onze Hulde! Een solide elftal met een krachtige voorhoede, waarbij vooral de vleugelspe lers volkomen tot hun recht komen en dus ook een belangrijke rol in het succes speelden. Mijn vrees dat D.W.V. en Volewijckers elkaar zouden afmaken is wèl bewaarheid geworden. Uiteraard zullen velen, die nog aan traditie en historie hechten, zich er over verheugen, dat het aloude Hercules zich heeft weten te handhaven. Maar de Utrechtenaren zijn met recht door het oog van de naald gekropen! Nog eenmaal heeft de voetbalintelligentie van een Wout Bui tenweg, op gepaste wijze door die van Daaf aangevuld, het gevaar afgewend. Het scheelde anders weinig: VolewyckersHer cules (de overgespeelde wedstrijd) gaf vrij gelijkwaardige tegenstanders te zien, waar bij de betere tactiek en routine van Her cules den doorslag gaven. Maar indien D.W.V. zich niet zoo hope loos in een systeem vastgeloopen had, waar bij zij de stuwende kracht van haar spil geheel aan een m.i. denkbeeldig gevaar op offerde, dan ware de voetbalintelligentie van dezen veteraan, welke zich feitelijk alleen nog maar in het doelgebied met succes de- monstreeren kan, ongetwijfeld niet toereikend geweest. Ook in dezen wedstrijd was het weer de angst voor een tegenpunt welke domineerde, en was het streven zelf doel punten te maken secundair. Dat de D.W.V.-voorhoede wel de capa citeiten heeft om doelpunten te maken, heeft zij immers in de competitie voldoende be wezen! Pas toen het te laat was herinnerde men zich, dat men méér doelpunten moest maken dan de tegenpartij. Tenslotte mag hier niet onvermeld blij ven, dat H.B.S. op het laatste oogenblik nog zichzelf geworden is en na zwaren strijd aan de degradatie wist te ontsnappen, waarmede wij haar van harte feliciteeren. Het was anders op het kantje af! Wat A.F.C. zelf betreft, sinds het ver schijnen van de laatste „Schakel" hebben enkele merkwaardige feiten plaats gevon den, welke heel bijzonder dienen te worden belicht, t.w. de opening van ons Clubhuis A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! 2

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 2