op heden gespeelde 4 wedstrijden in even vele overwinningen werden omgezet. De eerste match ging tegen de Twentsche Bank uit en nadat de geld-maniakken voor 41 aan den kant waren gezet, scoorde A.C.C. in snel tempo voor het verlies van 4 wickets 99 runs (Immig 16, Kappelhoff 26, Eysvogel 27 retired, Neseker 18 n.o.). De poging om een inningsoverwinning te behalen mislukte, want toen het tijd was, waren er pas 2 wickets down voor 18 runs. Hierna was de beurt aan K.N.S.M. II om een gevoelig lesje te krijgen. De boots lieden zijn er n.l. steeds op uit een draw te forceeren. Eysvogel liet hen liefst tot even voor half zes doorbatten en het totaal was toen 71 al down. In een 20 minuten tijds scoorde A.C.C. vervolgens een 80 runs, terwijl een totaal van 120 voor 4 werd be reikt (Kappelhoff 47 retired, Neseker 34 retired, Eysvogel 15 retired). Tegen de Incassobank werd na een span- nenden wedstrijd op het laatste nippertje de overwinning uit het vuur gesleept. De batting-innings verliep ditmaal minder vlot (69) (Kappelhoff 35 n.o.), maar door goed fielden en tijdig changen brachten de schat bewaarders het niet verder dan 65 (Eys vogel deed 4 catches en Haalmeyer bowlde 2 voor 34, J. Immig 5 voor 25 en Kappel hoff 2 voor 2). De vierde wedstrijd, te weten die tegen Amsterda II, werd even eens gewonnen, zoodat het kapitaal op de diverse Zaterdagmiddagen een aardige knauw heeft gekregen. A.C.C. scoorde 93 runs (Kappelhoff 13, Eysvogel 31, v. Leu ven 15), waarna heel Amsterda het club huis weer kon opzoeken na een schamele 19 bijeen gebracht te hebben. De heeren wilden nog een 2de innings spelen, hetgeen ze gedaan kregen, doch zonder dat zulks een extra puntje voor A.C.C. opleverde. Het Junioren-elftal is evenals verleden jaar op één na de sterkste van zijn afdee- ling en moet ook thans de meerderheid van V.V.V. erkennen. De eerste wedstrijd, waarin door beide partijen goed cricket werd vertoond, werd dan ook van V.V.V. verloren. Alleen de Baare en J. Immig kwa men in de dubbele cijfers met resp. 10 en 20. De wedstrijd tegen V.R.A. 5 thuis, lever de een draw op. Ware het beter weer ge weest (het was de beruchte dag van Holland-Engeland in het Stadion) dan was ongetwijfeld gewonnen. Een zeer zwak junioren elftal moest hierna met een klein verschil van Ajax verliezen, dat zoowaar er in slaagde V.V.V. eveneens te verslaan. Door uitstekend spel van Disselkoen (36) werd de wedstrijd tegen V.R.A. 5 op het Stadion gewonnen en wederom dank zij Disselkoen (41) werd de teturn-match van Ajax met groot verschil gewonnen. Tenge volge van een abuis met den tijd, waardoor te laat werd gesloten (120 voor 5) (de Baare 29, J. Immig 22, Disselkoen 46) moest A.C.C. zich in den wedstrijd tegen V.R.A. 4 (30 voor 9) met een gelijk spel tevreden stellen. De junioren nemen thans de 2de plaats in en zullen daarvan wel geen af stand doen. Amsterdam, 30 Juni 1935. ALCEDO. HONKBAL. In de zomernummers van de „Schakel moet natuurlijk een groote plaats ingeruimd worden voor de diverse zomersporten, welke door de leden van A.F.C. beoefend worden. Hoe meer er bij A.F.C. des zomers aan sport gedaan wordt, hoe meer copie er is, hoe prettiger voor de „Schakel'-redacteur en hoe beter voor den onderlingen band bij A.F.C. Sedert verleden jaar is er een Honk- balafdeeling bij A.F.C. en deze afdeeling, mag zich in steeds grootere belangstelling verheugen. Zoo is 't ledental ruim verdub beld, zoodat wij dit jaar met twee negental len in de competitie der Ned. Honkbal Bond deelnemen, 't Eerste negental, dat verleden jaar al een zeer goede plaats in haar af deeling innam, heeft dit seizoen ook weer goed ingezet. Er is maar één wedstrijd ver loren en wel tegen een club waar wij heele- maal niet van dachten te verliezen, maar dat komt meer voor. Opgepast dus jongens voor de returnwedstrijd. Gelukkig heeft nie mand zich laten ontmoedigen door dezen tegenslag, ja zelfs is 't een aansporing ge worden, om nog eens de tanden flink op elkaar te zetten om dit seizien de eerste plaats in onze afdeeling te veroveren en zoo hoort 't ook. 't Eerste negental bestaat voor drie kwart uit dezelfde spelers van verleden jaar, daar enkele bedankt hebben voor A.F.C., kun nen zij automatisch, geen lid meer van de Honkbalafdeeling zijn. Gelukkig hebben wij er een paar goede krachten bijgekregen. 't Is eigenlijk nooit goed om namen te noemen, daar iedereen zijn best doet, maar een uitzondering wil ik maken en dat is voor van Munster. Zooals hij 't spel speelt zoo moet 't. Heele- maal geconcentreerd snel handelen, snel 15 A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 15