BRANDSTOFFEN N.V. Nederlandsche Anthraciethandel Mij. Huis-en Decoratieschilders in de competitie, misschien tijdens een wed strijd, eens een tegenslag komt, kijkt dan even naar dit clubhuis, symbool van wat de A.F.C. in den loop der jaren gepresteerd heeft. En als gij uitspeelt, roept U dit beeld dan even voor den geest. Gij hebt U een ideaal gesteld: A.F.C. kampioen! Het is gemakkelijker zich zulk een ideaal in voor menschelijke zintuigen waarneembare vormen voor te stellen. Neem daarvoor ons clubhuis! Op oogenblikken als dit, betreur ik het, dat ik niet de gave van een Lotsy heb, om U deze idee in de hersenen te hameren. Op een oogenblik van depressie moet gij U automatisch het clubhuis voor den geest halen en denken: „A.F.C. 1ste klasse". Denkt daar steeds aan, oefent U er in. Laat het de leuze wezen bij Uw serieuse training zoowel op het veld, als bij de oefeningen welke gij thuis zult doen om uw lichaam soepel en fit te maken. Denkt er aan, wan neer gij straks de verleiding van een aar dig fuifje op Zaterdagavond zult moeten weerstaan. Ik ben er zeker van, dat, gij aldus te werk gaande, Uw ideaal „A.F.C. bovenaan" zult kunnen verwezenlijken. Gij hebt dat ideaal in handen! E.C. en Dolf van Kol zijn ver langend U daarbij te helpen. Het Bestuur wil alles doen wat in zijn macht is, om U daarbij te assisteeren. Onderling vertrouwen en waardeering in de wetenschap dat wij één zijn in en gedragen worden door de liefde tot onze club, tot het welzijn van de A.F.C. Wanneer deze bespreking slechts eeniger- mate er toe bijgedragen heeft, dit besef en dit vertrouwen te versterken, dan is mijn moeite niet tevergeefsch geweest. Dan zal het U des te gemakkelijker vallen het ideaal dat gij U reeds in de bespreking met de E.C. gesteld hebt, inderdaad te bereiken. Er zijn nog vele onderwerpen, welker be spreking het banen van den weg naar het succes kan vergemakkelijken. Ik stel mij voor dat de E.C. deze besprekingen zelf zal con- tinueeren. Er heerscht nog zooveel onkunde omtrent de technische, tactische en psycho logische zijde van het voetbal, zooals dat tegenwoordig gespeeld wordt. Het is de moeite waard dit tot onderwerp van serieuse studie te maken. Wat de theorie betreft, het bestuur heeft besloten U daarvoor het uit stekende handboek van den heer Groothoff, geauthoriseerd door de Technische Commis sie van den K.N.V.B. als handleiding te geven. Ik stel U voor, dat gij bij de bestudeering van dit boekje nu eens niet van voren doch van achteren begint en wel met het mooie artikel van Joris van den Bergh over men tal-training en concentratie. Van den Bergh schrijft: „Voor mij is mental-training sportbeoefe ning met de geest en concentratie is voor mij de samenordening van al zijn innerlijke krachten op het gestelde doel. Men moet in de kracht der mental-trai ning en van concentratie gelooven. En men moet vol liefde zijn voor het onderwerp en voor het gestelde doel." Bestudeer dit en neemt het als leiddraad voor de manier waarop gij aan de training moet deelnemen en dan zou ik de E.C. in overweging willen geven, de volgende week een bespreking over dit artikel na afloop der training te arrangeeren. Ik dank U voor de aandacht, die gij mij hebt willen schenken. Mijn bedoeling is uit sluitend geweest een werkwijze in te leiden, welke, indien zij door U allen begrepen en BESTEL uw bij de Telefoon: 50710, 51910, 28692, 82786, 83720, 23151. N.V. SCHILDERSBEDRIJF B. DORENBOS 2e VAN SWINDENSTRAAT 80 AMSTERDAM-O. 11 A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! VRA4GT ZOMER PRIJZEN

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 11