WIJNAND Co. N.V. W. H. EILERS Effecten en Assurantiën Ik gebruikte daar het woord eischen, doch feitelijk is dit woord, nu wij gezien hebbr- hoe onze 1ste elftallers de laatste paar ja ren vrijwel trouw getraind en dikwijls in 't veld gevochten hebben, niet meer op zijn plaats. De A.F.C. is den 1ste elftallers dankbaar, dat zij gestreden heben om ons in de 2de klasse te handhaven, en zelfs om ons weer omhoog te werken. Zoo gaarne hadden wij het niet bij een platonische dankbetuiging gelaten, doch onze waardeering nog op andere wijze ge toond. Eenmaal kon Dick Bessem het elftal op een toertje naar Duitschland medene- men en wij hadden dit zoo heel graag ieder jaar gedaan. Een bioscoopje, een lekker etentje, kortom een van die vele kleine attenties welke spelers van andere clubs nog- wel eens ten deel vallen, wij hadden U dit zoo gaarne gegund. Ik weet wel, dat het daarom niet begonnen is en ook niet begon nen mag zijn, maar het is dikwijls zoo'n prettige gewaarwording te zien, dat als je je plicht gedaan hebt, dit ook geapprecieerd wordt. Het was voor ons echter absolute onmacht, welke onwetend misschien wel eens door den een of ander als onverschilligheid werd opgevat. Is het wonder dat begrijpelijke geprik keldheid wel eens tot mirlder geschikte op merkingen of daden leidde, wanneer het elf tal faalde en daardoor alle verwachtingen en plannen van het Bestuur weer in duigen wierp? Alle berekeningen van het Bestuur deed falen? Hier geldt voorzeker ook: Alles weten is alles vergeten. Al was het ook voor jullie, die in de laatste jaren in ons 1ste elftal ge speeld hebt, niet bepaald noodzakelijk dit stukje minder bekende A.F.C.-geschiedenis eens fel te belichten, het moet zijn waarde hebben, onze A.F.C. ook eens in dit licht te zien. Gij zijt met recht trotsch op Uw ver- eeniging, maar nog meer zult gij haar waar- deeren, als gij weet onder welke ontzettende moeilijkheden zij zichzelf heeft weten te blij ven, moeilijkheden waaronder velen allang bezweken zouden zijn. Doch zij is die moei ten en zorgen meer dan waard geweest en juist een zoo moeilijk behouden bezit, wordt er ons des te kostbaarder om. Gij zult nu beter beseffen en U realisee- ren, dat het inderdaad een eer is de kleuren en het bestaan van een uit zooveel toewij ding en opofferingsgezindheid van velen ge groeide vereeniging te mogen verdedigen Naar buiten is A.F.C. de veertigjarige, de oudste in Amsterdam, met haar roemvolle historie en mooie traditie. Gij weet nu wat het gekost heeft om dit te behouden, en daardoor zult gij thans volkomen begrijpen dat het accepteeren van een plaats in het lste elftal een groote verantwoordelijkheid en daardoor een zware plicht medebrengt. Diegene, die dit niet zou aanvoelen, die het niet als een bijzondere onderscheiding be schouwt onder deze omstandigheden het oude rood-zwart te mogen dragen en met volle overgave des persoons te verdedigen, hoort niet in het eerste elftal thuis. Liever een speler die zich geheel aan die mooie taak, de A.F.C. er weer bovenop te helpen, wil geven, voor wien geen opoffe ring te groot is, en wiens liefde voor de club hem in staat stelt een topprestatie te leveren, maar technisch misschien iets min der, dan een betere speler voor wien dit alles holle woorden zijn. Zulke slappe spe lers behooren in geen enkel hooger elftal en zeker niet in het lste A.F.C. thuis. Ik herhaal: er moet gevochten worden. Er moet bezieling komen, geboren uit een levendig besef der zware, maar daardoor des te mooier verantwoordelijkheid. Blijft hier steeds aan denken, en als dan straks Kalverstr. 43, Tel. 35543 A. F. C. Shirts, Jerseys en Kousen Echte Hotspur-, Belrok- en Herculesschoenen Trainingcostuums voor Athletiek Truien in div. kleuren - Pullovers - Sportkousen Op Voetbalgoed belangrijke Bondsreductie N.Z. VOORBURGWAL 318 AMSTERDAM TELEFOON 33515 - 33591 A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! 10

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 10