VIER NUL Al ben ik maar een vrouw'lijk wezen, En al trek 'k geen veertig jaartjes mee, Toch kan ik ieder laten lezen Hoe gezellig 't is bij A.F.C. Wie kent niet de vreugd' van 'n dag naar buiten. Met zoo n elftal kwiek en druk? Wie kent niet de gijn van bevroren kuiten, Wie sloeg er nooit een hoofd-dop stuk?? Wie zag er nooit zoo n échte wedstrijd, Waarbij een mensch geen mensch kan zijn, Waarbij je ruziet met supporters, En overkookt van valsch venijn?? Wie vljpgt er niet hóóg als de bal in 't net zit, En wie springt dan niet stampend op en neer?? En wie wordt er niet kwaad als geen speler ,,er op" zit, En als ze verliezen, wiens hart doet niet zeer?? Wie kent niet de smart van het angstige „knijpen"??? Die laatste minuten!! Men hoopt en (men schrikt Wie 't niet wéét, die kan 't niet begrijpen; Heeft Willy niet eens z'n sigaret ingeslikt? En wie zag er een wedstrijd, zóó spannend en vreeselijk Als vorig jaar bij Alkmaria Victrix?? Twéé zoo in 'n jaar en ik was „ongeneeslijk" Wie noemt er zulk knijpen nu nog niks? Wie kent er niet de lange gezichten, Terwijl de moed steeds lager zakt, Als de tegenpartij ons weer doet zwichten Ons zoo lekker in de panne hakt?? Enfin, dit is de clou van alles: A.F.C. wint steeds als 't er om spant, Zóó denkt men: „degradatiedalles", Zóó stijgt men snel naar 't „droomenland". Wie kent er niet de blijde uren, Na den wedstrijd, met elkaar? Niemand hoeft toch aan te vuren Bij Voorburg, zout en Ouwe Klaar! 'k Noem slechts Utrecht, Zwolle, 't Haagje Of we schieten in een lach! 't Was de moeite waard, ik vraag je En dan in Rotterdam die dag! 'k Zie ons nog in Utrecht dwalen, Met een reuzebloemenmand, Door honderd gangen en portalen Op 'n receptie plots beland. Charles voorop, met 'n kleine emmer; Dijkhuis was zijn koffer kwijt, De portier leek ons een leeuwentemmer; De koffer was nü Dijkhuis kwijt Niek, als captain, had wat baantjes: Éérst de Daantjes zónder jas, Dan de jassen, maar geen Daantjes Sprak van „U.V.V." en „Hoog het glas!" Zulks kan een ander tóch niet snappen!! Dit is ons A.F.C.-latijn Zonder die jool en al die grappen Zou A.F.C. „A.F.C." niet zijn!! Nu heft het glas op de Allerbeste!! Cheerio!! klinkt allen mee!! Lang leve onze oude veste!! Lang leve onze A.F.C.!! EEN AANGETROUWDE. A.F.C.-ers begunstigt onze adverteerders! 16 I

Schakels (clubbladen) | 1935 | | pagina 16