Pieternel: 't Tjalkschip De drie Nico's is leelijk gestrand, Met alle drie is er wat aan de hand. Nic. Scheepens heeft het jaar niet zoo goed ingezet, Hij ligt al weken lang in zijn bed, Nic. Selles is plotseling uit het Bestuur verdwenen, Waarin hij zoovele jaren geleden was verschenen. Nic. Neseker heeft een been, dat niet wil zooals hij, Wat voorloopig een eind maakt aan zijn voetballerij. Thomasvaer: Nic is dus troef, maar 'n mooie is het niet, Geen een waar je groot slam op biedt. Twee Nico's wensch ik beterschap in het nieuwe jaar, En Nico de Derde met gezin, veel geluk met elkaar. Pieternel: De A.V.B. heeft ook gejubileerd, Ze hebben jullie toch op een diner getracteerd. Thomasvaer: Gegeten hebben we, en de stemming was up-do-date, Men had er de ware verbroederingsgeest beet. Koolhaas lonkte tegen Dorenbos en Galli tegen Swart, Men had „het Vrede op aarde" in het hart. Pieternel: Dat het zoo blijve en dat groot en klein, Niet in een cirkelend meeningsverschil moge zijn. Thomasvaer: Het is tragisch met Plesman en z'n mannen, Eerst leek elke tocht in kruiken en kannen, Een maand geleden deden we niets dan uiveren, En thans heeft de dood ons weer doen huiveren Pieternel: Ach, zoo is het heele tijdperk, waarin we leven, Soms een beetje zon, dan doet weer een slag je beven. De jeugd geen werk, de ouderen geen geld, En nog zijn de dagen der misère niet geteld. Thomasvaer: Wees niet down-hearted Nel, we shall win, Iets gloeit er bij ons, binnen in, Namelijk optimisme, laat dat triompheeren, Met één devies: „Het zal verkeeren". Dit gelde voor de geheele A.F.C. Vooruit mannen, ons schip kiest ook weer zee, Het zal weer stormen, we zullen weer knijpen En nog vele malen dansen, naar andermans pijpen, Maar één ding is van ons, daar blijven ze af. Ons geliefd 40-jarig A.F.C., de club van Schaf. Pieternel: Hoera, hoera, ik juich ook weer mee. Lang leve ons eenige A.F.C. Thomasvaer: En nu naar huis, het is al laat, En tijd, dat de oude Tom ter bedde gaat. Pieternel: Naar bed? Nu al. Wat is dat voor larie. Thomasvaer: Larie, maar ik ben toch in training voor 18 BéBé. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 6

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 6