Jacques, Peet en alle andere oude keien, Blijft nog jaren lang in onze rijen. Thomasvaer: En dan de mannen van het heden, Dragers van een schoon verleden. Het Bestuur, het mikpunt als de kansen keeren, Het slachtoffer van chicaneerende Heeren. Pieternel: Hoho! Verleden jaar moesten wij de wensch reeds uitspreken, Dat men eindelijk met kankeren eens moest breken, En in Juni toen barstte de bom, En sinds dien tijd is de wind regulier om. Het Bestuur is de baas, en wie iets heeft te beweren, Vindt altijd een gewillig oor bij deze heeren. Thomasvaer: Dat is fijn, dus ook het Bestuur onze hulde, Dat altijd zoo ijverig zijn taak vervulde, Laat het voor hen, met Galli als kaptein, Ook een jaar met vreugde zijn. Een jaar succes, het eerste kampioen, Beter kan men voor hen niet doen. Pieternel: De heele club wensch ik, dat het jubileum de motor zij, Voor een hernieuwde hausse in onze voetballerij, Weest er trotsch op de Rood-Zwarte kleuren te dragen, Later zult gij U nog eens beklagen, Als gij niet het beste hebt gegeven. Alleen naar het hoogste hebt ge te streven. Thomasvaer: Het eerste streeft anders aardig omhoog, Die hebben nu tenminste wat meer pijlen op hun boog, Ze spelen soms zelfs voetbal zooals het behoort, Mooi voetbal, dat het oog bekoort. Pieternel: En ze zijn nog jong, in hun beste jaren, Als ze voortgaan meer voetbalkennis te vergaren, Wie weet, komen dan de roemruchte jaren weer, Zooals ze vroeger waren keer op keer, A.F.C. weer in aanzien, gevreesd en geacht, Eerste-elftallers, gij hebt het in Uw macht. Thomasvaer: Ook Charles is weer terug in eigen land. Hij is nu captain en heeft het in zijn hand, Om A.F.C. met eenige puntjes te verrijken. Datgene te doen, wat noodig mocht blijken, Ik wensch hem de kracht en de takt, Om een aanvoerder te zijn, die jongens pakt, Die van het team maakt, één vriendengroep, Welke bevestigt en verstrekt A.F.C.'s goeden roep. Pieternel: Hoe gaat het toch met de K.N.V.B.-Junioren, De Jongens de laatste jaren zoo uitverkoren. Thomasvaer: Ze spelen nog, maar de proef is mislukt. Jammer, slechtere plannen zijn dikwijls wel gelukt. Pieternel: En het leiders-instituut? geestdriftig ingehaald, Heeft ook dat sams weer gefaald? A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerder'1 4 -

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 4