een belangrijke meerderheid in het veld met 2O voor toen ons wegens vasthouden een strafschop werd toegewezen. Deze werd door Lungen genomen; ging echter naast, woordoor wij de kans om met rust een vei lige 30 voorsprong te hebben kwijt waren. Het is toch dringend noodzakelijk, dat aan het nemen van een strafschop meer aan dacht wordt gewijd, het mag toch niet voor komen, dat de helft der ons dit seizoen toe gewezen strafschoppen wordt gemist. M.i. wordt door den nemer niet voldoende aan dacht besteed aan het nemen, het gebeurt veelal te haastig. Na rust kwam D.O.S. fanatiek opzetten doch na een gelijk opgaande strijd gelukte het ons het 3e doelpunt te scoren waardoor de wedstrijd gewonnen was. Het tegenpunt van D.O.S. kwam eerst enkele minuten voor tijd en de uitslag bleef 31 in ons voor deel. Over het spel nog het volgende: Burger heeft zijn doel goed verdedigd, de backs speelden een behoorlijke partij alleen het trappen is nog te zwak. De halflinie heeft zoowel verdedigend als aanvallend goed vol daan, Disselkoen kopt echter nog steeds te weinig, het onder controle krijgen van den bal wanneer deze te koppen is duurt te lang. terwijl hij zeer zeker meer vuur in zijn spel moet leggen. W. Burger nam de plaats in van Prent welke ziek was, hij heeft zich van zijn taak op uitmuntende wijze gekwe ten en zijn spel komt op deze plaats beter tot zijn recht dan als voorspeler. De vleugelspelers kunnen op een goeden wedstrijd terug zien, hun voorzetten was beter dan tot nu toe het geval was, zij moe ten den bal nu en dan eerder met een for- schen trap naar het midden dirigeeren. Uiter- wijk heeft uitstekend gespeeld, hij was on vermoeibaar en was als verbindingsspeler uitmuntend. Hij hoede er zich echter voor te veel hooi op zijn vork te nemen, daar hij bij diverse aanvallen niet op zijn plaats was. Ellens heeft ondanks minder fit te zijn, zijn uiterste best gedaan en moet alleen meer trachten te schieten. Lungen werd zorgvuldig bewaakt, doch deed vele goede dingen, de centre-half van D.O.S. kon zich echter niet aan zijn aanval lende taak wijden waardoor de voorhoede geen enkele steun in den rug had. Al met al een goede en enthousiast ge speelde wedstrijd, waardoor vol vertrouwen naar de big match tegen BI. Wit werd uit gezien. TOESCHOUWER. BLAUW-WITA.F.C. De groote strijd is gestreden en wij heb ben verdiend verloren, de cijfers 44 geven echter de verhouding niet juist weer. Het door ons elftal vertoonde spel was aantrekkelijker dan dat van de tegenpartij, deze heeft den wedstrijd te harer gunste be slist door een grootere physieke kracht, het welk vooral door het trappen van den bal opviel. Wij boekten reeds na 10 minuten een 20 achterstand, het le doelpunt was m.i. niet vrij van buitenspel. Onze jongens zet ten de tanden op elkaar en ontplooiden een goed sluitend samenspel, hetwelk beloond werd door een uitstekend doelpunt. Toen hierop een strafschop werd toegewezen kregen wij de groote kans den wedstrijd in ons voordeel te beslissen daar de tegen partij geheel uit haar spel was gebracht door onze herhaalde aanvallen. De straf schop, zeer slecht en nonchalant genomen ging naast, waardoor wij de kans am met rust gelijk te staan, verloren hebben. Is er nu niemand in het elftal, die in staat is een zoo fraaie kans te benutten, de- geen die de strafschop neemt dient zich even volledig te concentreeren, een harde trap tegen den bal is de juiste manier niet, kalm een behoorlijke aanloop; een goed ge richt schot is toch niet zoon moeilijke opgave. Na rust waren wij ongeveer 25 minuten in de meerderheid, doch onze voorhoede zag geen kans den Blauw-Wit-doelman die zijn doel op sublieme wijze verdedigde, te passeeren, hoewel hij niet over geluk te klagen had. Bij een snelle aanval van Blauw-Wit werd een doelpunt gemaakt en de wedstrijd was verloren. Het 4e doelpunt werd op zeer handige wijze gemaakt, Bur ger had den bal echter niet klemvast ge vangen. De achterhoede begon weifelend en raakte na het eerste doelpunt wat van de kook, doch herstelde zich spoedig, het trappen der backs was lang niet als dat van de Blauw- Wit-backs, dit is alles veel massiever. Disselkoen had zijn dag niet, was steeds te langzaam en wist geen enthousiasme in zijn spel te brengen; Burger heeft een uit muntende partij half-back vertolkt en zal zijn plaats in het elftal wel behouden. Do- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 14

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 14