gend jaar. Moge 1935 ons verderen voor uitgang brengen. De basis is aanwezig en met liefde voor onze Club, gepaard aan onderlinge samenwerking en waardeering, kan succes niet uitblijven. Ik wil dan sluiten met allen A.F.C.-ers en alle lezers een gelukkig en gezegend 1935 toe te wenschen. I. H. GALAVAZI. 21 December 1935. EEN KOUDE DOUCHE. Na de prachtige resultaten, die ons eerste elftal in een lange reeks competitie- en bekerwedstrijden wist te bereiken, kwam de 1—4 tegen Blauw-Wit als een teleurstel ling, de 0—3 tegen B.F.C. als een koude douche. Opgewekt ging men naar het veld, overtuigd, dat ook B.F.C. zou moeten buk ken voor onze productieve voorhoede teleurgesteld ging men naar huis. Er was verloren: verdiend verloren, maar bitter stemde het, dat twee strafschoppen gemist werden en dat er door sommige spe lers zoo laks gespeeld werd. Inmiddels is ons eerste elftal er in ge slaagd een positie die onaantastbaar scheen en de mooiste perspectieven bood, zoodanig te bederven, dat ze ouder gewoonte bij de jaarwisseling nog lang niet veilig staan. Onder ons staan Kinheim, D.O.S., B.F.C. en Hercules, vier clubs die er niet aan zul len denken, zich gewonnen te geven voor de laatste wedstrijd is gespeeld. Ons pro gramma luidt: Thuis: Alcmaria en Hercules. Uit: O.S.V., O.V.V.O., D.O.S. en Hil versum. Fokker heeft gezegd en zijn woorden werden op wel tragische wijze bewaarheid: „Van succes tot catastrophe is slechts één stap". Eerste elftallers, houdt dat voor gezegd! WAT ONS EERSTE DEED. A.F.C. Kinheim. Deze op een zeer moeilijk te bespelen veld gespeelde wedstrijd eindigde in een groote overwinning voor ons elftal en de uitslag 8—3 geeft een juist beeld van de technische capaciteiten der beide elftallen. Onze spelers wisten door hun betere tech niek het voordeel, dat het zeer gladde veld opleverde volledig uit te buiten. Door het snel spelen van den gladden bal, op een doorschietend veld en vooral door met forsche trappen het spel open te gooien werd de Kinheim achterhoede geheel uit positie gespeeld en werd Lungen de kans geboden zijn capaciteiten volledig te be nutten. Met wind in den rug werd onmiddellijk zeer enthousiast aangepakt en ons elftal demonstreerde ten volle de vorderingen, welke het spel van het elftal heeft gemaakt. De stand met rust 5—0 was alleszins ver diend. Na rust pakte Kinheim energiek aan en onze voorhoede echter, waarin Breedveld vervangen moest worden, werd van de wijs gebracht. Het Kinheim-elftal speelde thans een goed sluitend samenspel waardoor onze overwinning in gevaar kwam. Onze voor hoede gooide er een schepje op en met het maken van het 6e doelpunt uit een straf schop was de strijd in ons voordeel beslist. Burger had aan de tegenpunten geen schuld, beide backs hebben voor rust goed gespeeld, alleen het trappen van den bal dient belangrijk verbeterd te worden. De halflinie heeft vooral aanvallend keurig ge speeld, doch de bal moet nog meer op de vleugels geplaatst worden, vooral door de kanthalfs over de breedte van het veld. De voorhoede voelde zich op het gladde veld uitstekend thuis: het over den bal stappen op het doorschietend veld bracht steeds ver warring in de Kinheim achterhoede. Char les maakte zeer mooie doelpunten, doch hoede zich er voor niet al te demonstratief te werk te gaan, daar dit niet anders dan de tegenpartij kan prikkelen. Vol vertrouwen konden wij na dezen wedstrijd de ontmoeting tegen D.O.S. tege moet zien, welk vertrouwen niet werd be schaamd. TOESCHOUWER. A.F.C.—D.O.S. Ook met deze tegenstander werd in een zeer goed gespeelde wedstrijd met de cij fers 3—1 afgerekend. In dezen wedstrijd bleek wederom dat ons elftal momenteel over vele goede capaciteiten beschikt, al benaderde het spelpeil niet die hoogte van den wedstrijd tegen Kinheim. M.i. beschikte D.O.S. over een beter elf tal dan Kinheim, Lungen werd door de centre-half bewaakt, waardoor de gevaar lijke D.O.S.-voorhoede van steun van haar centre-half was verstoken. Wij stonden na 13 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 13