treed hebben en hun daardoor een betere kans geboden wordt. Maar niet alleen zij, doch ook Charles zelf en de halfbacks moeten hun spel aan een dergelijke situatie aanpassen, of in heel eenvoudige woorden gezegd: zoo min mo gelijk in het midden spelen. Ook aan de mogelijkheden van Lungen's kunnen is een grens, het onmogelijke kan men niet ver langen. De wedstrijden tegen Hilversum, O.V.V.O., Blauw-Wit uit en thuis zijn hier van het sprekendst bewijs. Onze goals kwa men in deze ontmoetingen allemaal uit voor zetten. Vooral als wij achterstaan lijkt het mij beter, dat de insides meer naar voren komen. Zij kunnen het dan ook zelf eens probeeren, warvoor de beschaduwing van den midvoor hun zoo n prachtgelegenheid biedt en wat naar mijn meening ook nog altijd tot de taak van de binnenspelers behoort. Boven dien wordt Lungen dan beter gesteund, of eventueel zijn bewaking verlicht. Van de buitenspelers mag redelijkerwijze verwacht worden, dat een groot aantal van de hun toegespeelde ballen uiteindelijk als voorzet vóór het vijandelijke doel gedepo neerd wordt. De eenvoudigste weg is hierbij de nuttigste n.l. zoodra men den bal vrij heeft, geen getalm, maar zoo snel mogelijk voor doel. Pas als men zeker is van zichzelf kan men het wagen één of meer tegen standers eerst naar zich toe te lokken. Is men dit niet, dan dient men er voortdurend op te letten zich zoo goed mogelijk op te stellen, om aldus vrije ballen te kunnen ontvangen en ongehinderd te kunnen voor zetten. De sterkte van Lungen's spel is voor al, dat niemand weet waarheen hij den bal zal dirigeeren en daarom moeten beide vleugelspelers voortdurend meeleven en met de mogelijkheid rekenen, dat de bal toch bij hen komt. Dit geldt trouwens voor alle spelers: altijd meeleven, positie zoeken, ook al lijkt het niet waarschijnlijk, dat men direct in het spel betrokken wordt. Men schept daardoor ook de mogelijkheid voor zijn ka- maraad den bal goed af te geven! Deze een voudige en toch zoo hoogst belangrijke grondregel kan niet genoeg herhaald worden. Uiteraard speelde bij deze beschouwing mijn beoordeeling van de beteekenis van Lungen als factor in onze speelsterkte een belangrijke rol. De anonieme Buiten staander, waarover ik het in de vorige „Schakel" had, zal het misschien met een en ander weer niet eens zijn, doch ik geloof dat men de zaak beter nuchter onder het oog kan zien, want tenslotte hebben we slechts één doel: een winnend A.F.C. en de juiste manier om dit doel te bereiken moeten we langs logischen weg in volledige samenwerking probeeren te vinden. Overigens wil ik wel vermelden, dat de „Buitenstaander" ondaks mijn vriendelijk verzoek, zich nog niet tot mij gewend heeft. Werd van Kinheim en D.O.S. welver diend gewonnen, we moeten onmiddellijk erkennen, dat ook de nederlaag tegen Blauw-Wit verdiend was. Natuurlijk had de uitslag anders kunnen wezen en de om standigheden, waaronder het overwicht der Zebra's tot stand kwam, waren ook inder daad meer van psychologischen aard, dan het gevolg van uitgesproken meerderheid. Zeker, wanneer we den geheelen wed strijd nog eens nagaan, dan vormde BI.-Wit een meer homogeen elftal, waarin de capa citeiten der spelers minder uit elkaar liepen. Bovendien zaten zij beter op den bal, men hielp elkaar, kortom het geheel maakte een soliederen indruk als ploeg. Maar toch moest onze ploeg in staat worden geacht de score minstens in evenwicht te houden. Blauw-Wit ging direct hard van stapel, waartegenover ons elftal aanvankelijk slechts een zenuwachtig en daardoor rom melig spelletje wist te spelen. Juist toen men zich begon te herstellen kwam dat onge lukkige doelpunt, en, zooals het zoo dik wijls gaat, onmiddellijk gevolgd door No. 2. Toch kwam men over de depressie heen en het tegenpunt van Lungen (uit een voor zet!) bracht de rust uit de Bl.-Wit achter hoede. Het was duidelijk, dat deze in voort durende angst voor Lungen verkeerde en hem daarom op alle mogelijke manieren trachtte te verhinderen den bal te spelen waardoor tenslotte een strafschop veroor zaakt werd. Dat deze kans op den gelijk maker gemist werd, beteekende de neder laag. Het' moment was allerongelukkigst wij kwamen er juist beter in, terwijl Bl.-Wit minder zeker werd. Voor ons kwam nu echter de deprimeerende teleurstelling, welke voor de tegenpartij daarentegen de stimu lans beteekende, om er weer alles op te zetten. Dat wij gedurende de lange periode over wicht in de 2de helft niet tot scoren konden komen was eensdeels te wijten aan deveine en uitstekend keepen van Ferwerda, doch anderdeels ook het straks besproken een- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 11