dat kan met ernstige oefening verbeteren. Vooral het spel van Uiterwijk als links binnen, was een belangrijke verbetering Onvermoeid zwoegde hij op die moeilijke plaats en gaf verscheidene lange, goede passes, welke wij zoo brood noodig heb ben. Dat het eenige en winnende doelpunt geheel op rekening van zijn ijver gesteld kan worden, zal hem een prettige voldoe ning geweest zijn. Wat hebben we anders het laatste kwar tier aan den kant „geknepen' De bal kwam maar niet van ons doel weg! Het was dan ook een heele opluchting toen het einde be reikt was. Men had nu tevens het bevredi gende gevoel, dat onze achterhoede er beter inkomt. Wanneer nu het geheele elftal, Charles incluis, maar flink blijft oefenen en op de trainingsavonden tracht zich zooveel moge lijk op elkaar in te spelen, dan kunnen we nog een heel eind komen. Dé uitslagen van jl. Zondag hebben laten zien, dat in deze competitie nog van alles mogelijk is. Met de gedachte aan ons 40-jarig feest, moeten de oogen der spelers op dat bovenste plaatsje van de ranglijst gericht zijn. We zijn nog niet eens op de helft, alles is nog mogelijk en met enthousiasme en goeden wil ook te bereiken. Nu de werkzaamheden voor ons club huis een werkelijk clubhuis, inplaats van simpele kleedkamers langzamerhand zoo ver gevorderd zijn, dat de uitvoering wer kelijkheid belooft te worden, behoort er al les op te worden gezet, om ons eerste een eervolle plaats te doen innemen. Als de com missie in deze moeilijke tijden er in slaagt hare plannen volledig te verwezenlijken, dan is dat een prestatie, welke de A.F.C. tot eer strekt. Ieder A.F.C.-er zal dat waar- deeren, vooral de spelers, die er immers het meeste plezier van zullen hebben. Ik ben er van overtuigd, dat zij dit ook zoo zul len voelen en van hoog tot laag alles zul len geven, deze waardeering in klinkende daden om te zetten. Zij hebben daar nu een maal de gelegenheid voor. Op het oogenblik zitten we nog in de beker-competitie. De eerste hindernis D.J.K. werd met 4—1 genomen. Als men de 2de, Meteoor, niet onderschat, kunnen we weer een ronde verder komen. Ook in deze com petitie kunnen de spelers niet alleen zelf veel genoegen hebben, doch de club een grcoten dienst bewijzen. Arie Mets rekent op jullie! Ik heb dezen eersten beker-wedstrijd niet gezien, daar ik getuige was van de eerste overwinning van ons tweede. Na deze goede prestatie viel de 3—tegen 't Gooi mij van het tweede wel eenigszins tegen. Maar er zijn tenminste enkele pun tjes binnen. Er moeten nog meer komen. Na de laatste Schakel werd ik verrast met een schrijven, welks vervaardiger er de voorkeur aan geeft zijn persoonlijkheid ach ter het niets-zeggende pseudoniem „Buiten staander" te verbergen. Deze handelwijze heeft mij pijnlijk getroffen, want tot nu toe heeft mijn deur altijd open gestaan voor een ieder, die een A.F.C.-aangelegenheid met mij wilde bespreken. Ik zou het dan ook gewaardeerd hebben, indien de anomy- mus eens met mij was komen praten. Is hij werkelijk een buitenstaander, dan begrijp ik zijn vrees niet om zich bekend te maken. Is het een insider, dan vind ik zijn handel wijze laf. Den „buitenstaander" noodig ik uit eens bij mij aan te komen, doch den in sider wil ik liefst maar niet kennen. Alleen hoop ik dan. dat zijn achterbaksch gedoe ook op ander gebied geen gewoonte is, want dan zou dit den geest in de club maar in gevaar brengen, en wij gedwongen wor den deze verborgen bron toch op te sporen. Nu zal het den lezers zeker interesseeren, wat het toch eigenlijk is, dat alleen anoniem geuit kon worden. De anonymus meent uit mijn overzicht en de technische verslagen van „Toeschouwer naar wiens iden titeit hij bij de redactie gerust kan infor- meeren dat de beteekenis en het spel van Lungen overdreven worden en spreekt van verafgoding etc. Hij haalt daarbij spe ciaal de passages aan waarin grooce waarde gehecht wordt aan het feit, dat nu Charles weer hier komt wonen, hij geregeld met het elftal kan oefenen. Ik geloof, dat er slechts weinigen zijn, die de waarde van dit laatste zullen betwijfelen. Tenzij men bij Lungen geen bijzondere capaciteiten aanwezig acht en zelfs dan ligt het nut van gezamenlijk oefenen voor de hand. De kern van den brief ligt echter daar in, dat hij de objectieve beschouwingen van „Toeschouwer" als afbrekende critiek qua- lificeert. „Critiek moet opbouwend zijn" zegt hij, maar wat verstaat hij daar dan onder? De juiste analyse der vertoonde fou ten moet den spelers, die hun plicht goed begrijpen, juist een aanleiding zijn om de gesignaleerde fouten te verbeteren! Indien een speler ondanks zijn goeden wil niet kan A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 3 -

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 3