WAT IEDERE A. F. C.-ER BEHOORT TE WETEN Bemoedigende resultaten. Een „binnenstaande buitenstaander". Als alle teekenen niet bedriegen gaan wij gelukkig ditmaal een rustiger seizoen tege moet, dan wij de laatste jaren gewend wa ren. Toch zou nog wel de noodige emotie kunnen ontstaan, indien ons eerste elftal gezien het feit, dat het verschil met No. 1 even groot is als met No. 10, nu eens niet meer zijn aandacht naar beneden, maar in ons Jubileum Jaar naar boven richtte. Waarachtig zoo moet het wezen! Wij heb ben nu alle 3 thuiswedstrijden en één uit wedstrijd verloren, doch 3 uit-wedstrijden gewonnen. In alle verloren wedstrijden heb ben we absoluut de kans gehad te winnen en men behoeft geen overdreven chauvinist te zijn om te beweren, dat ons elftal iederen tegenstander kan weerstaan. Sinds onze laatste „Schakel" werden slechts 2 competitiewedstrijden gespeeld, nl. O.V.V.O. thuis en Alcmaria Victrix uit. Al heeft O.V.V.O. ook een volkomen verdiende overwinning behaald, toch was de 13 nederlaag niet noodig geweest. O.V.V.O. speelde met versterkte verdedi ging. Overigens een zeer sterke verdedi ging! Eenvoudig maar solide is het spel letje, dat deze achterhoede demonstreert, waarbij een onvermoeibaar enthousiasme de technische onvolmaaktheden aanvult. Op zichzelf zou dit nog geen voldoende verkla ring voor het succes van dit elftal zijn, want onpasseerbaar is dit verdedigingsblok zeker niet. Dat toonde het eerste half uur wel, toen wij met snel open spel de zaak uit elkaar haalden en diverse kansen kre gen. Maar vóór deze verdediging staat een voorhoede, waarvan de binnenspelers meest al terugblijven, welke taak zij op zéér ver dienstelijke wijze vervullen, terwijl vooral de centervoor Jonas en rechtsbuiten Bur gers over die kwaliteiten beschikken, welke in een dergelijk systeem noodig zijn. Jonas weet een mannetje te passeeren en beschikt over een goed schot. Burgers is geweldig snel, hetgeen hem vooral als de tegenpartij zich door een schijnbaar overwicht tot op dringen laat verleiden, tot een permanent gevaar maakt. Juist op momenten, dat men het het allerminst verwacht, weten deze knapen te ontkomen en de opgedrongen verdedigers te passeeren. In de eerste helft viel deze tactiek min der op, doch in de 2de helft ging men den uit een ver schot van den uitstekenden spil verkregen voorsprong aldus consolideeren. In den wil om den achterstand in te halen, zette ons elftal alles op den aanval, waarbij men ten slotte de speciale aandacht, welke de 3 vooruitgeschoven O.V.V.O.-ers zoo noodig verdienden, verwaarloosde; met het bekende noodlottige gevolg. Ik blijf er bij, dat tegen een dergelijke tactiek de absolute beschaduwing van vleu gelspelers en midvoor de aangewezen weg is. Bovendien heeft algemeen opdringen ook nog dit nadeel, dat de reeds samengetrokken vijandige verdediging nog meer opeen ge drukt wordt, zoodat de voorhoede het nog moeilijker krijgt. Uiteraard was die verdediging speciaal op de bewaking van Lungen ingesteld en dan is spel over de vleugels de eenige methode om succes te hebben. Ook zou het dan zijn nut kunnen hebben, indien Charles eenigen tijd met een binnenspeler omwis selde, want de voortdurend gehandhaafde positie in den driehoek tusschen midhalf en beide backs, waarvan hij er dus altijd 2 op zijn body krijgt, vergemakkelijkt het spel der tegenpartij, en maakt voor hem succes practisch onmogelijk. Zoo valt er uit eiken wedstrijd leering te trekken, mits men de lessen ook maar in practijk brengt. Tegen Alcmaria heb ik vóór de rust deze tijdelijke omwisseling met genoegen waar genomen, al duurde het ook maar kort. In dezen laatsten wedstrijd werd vooral in de eerste helft door ons elftal zéér be hoorlijk voetbal gespeeld. Men toonde goede opvatting te hebben en al liet de technische uitvoering wel eens wat te wenschen over- A.F.G.-ers, begunstigt onze adverteerders! 2

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 2