zit hem hierin: In de ,,B zooals de term nog immer luidt, spelen meest jongens, waarvan men zegt, dat zij „opgeschoten" zijn. In de „C" spelen adspiranten, welke toonen alle aanleg te bezitten, doch een weinig „klein van stuk" zijn. Dit is geen geheim, nooit geweest trouwens. Het idee werd ons oorspronkelijk aan de hand ge daan door den secretaris der „A"-Com- missie A. P. Bos. En wij mogen hem dank baar zijn, want de ervaring, welke wij tot nog toe opdeden met dit elftal, zijn buiten gewoon verblijdend. Willen we ons overzicht in rustige volg orde afdraaien, dan beginnen wij natuurlijk met het tweede elftal. Voordat dit team er uitzag, zooals nu, moest er nog heel wat water door de Rijn stroomen. Thans schij nen wij zoo'n beetje op den goeden weg te zijn!! Tusschen de palen en onder de laat staat Bob Spelter. Ik mag hier wel zeggen „ligt vaak Spelter want onnoemelijk is het aan tal keeren, dat hij zich met bal en al op den grond laat ploffen. Dit is natuurlijk fout!! Door de schok, welke het lichaam steeds krijgt onder het vallen, bestaat de lang niet denkbeeldige kans, dat de bal uit je han den valt. Overigens moet ik toegeven, dat deze keeper, behalve, dat hij er een is uit het „goede hout", zich met trainen uiter mate actief betoont. Een compliment waard!! Dirk van der Wilk als links-back voetbalt en trapt uitstekend, maar echtermet één been. Wil je ook moeilijke situaties vóór de goal kunnen oplossen, dan dien je met ernst je aandacht te besteden aan je linker-been. En daar hapert nog veel aan. Aan zijn col lega Ruperink heeft hij een goede steun. Een back, die hoewel vaak de bekende fractie van de seconde te laat. toch veel inhaalt door zijn robuste spel en zijn be hoorlijke ingrijpen. De center-half Brouwer is het meest enthousiast van allen, soms te, MOTOREN en je weet, Brouwer, alles waar het woord „te" voor staat, is verkeerd. Ik ben er van overtuigd, dat je wel eens te vurig speelt door je groote enthousiasme voor je elftal en A.F.C. Van den anderen kant toon je weer een beste kapitein te zijn, door ons trouw te vertellen, wat je het liefste wil, en wat jou het beste lijkt. Er kan geen samenwerking genoeg zijn!!! P. Worm en Kalsbeek kun nen in dit elftal als kanthalf beste mee, al dient gezegd, dat vooral eerstgenoemde wat te stijf in zijn bewegingen is. Of zit je lengte je wat dwars?? En nu de voorhoede. Er zijn er betere, maar er zijn er gelukkig veel slechtere. Individueel vaak aardig, maar als geheel niet boven het middel matige. Linksbuiten Honinck doet beslist beste dingen, al moet ik hem hier op zijn hart drukken, dat pingelen in het woorden boek van een goede voetballer, niet voor komt. Breng de bal niet, zegt van Kol, en te recht, Het spel kan gemakkelijk gespeeld worden, wanneer je de bal het werk laat doen. Iedere speler moet genoeg vertrou wen hebben in zijn medespelers, om den bal gerust aan hem over te geven, die vrij staat opgesteld. En dan kan Honinck bijvoorbeeld doen aan Rynders, die linksbinnen speelt Rijnders heeft een vervelende fout. Hij is te klein- zeerig. Bij het minste geringste trekt hij een pijnlijk gezicht en wenscht uit het veld te loopen. Overdrijving in dit opzicht stemt je elftal en bovendien je commissie-ledèn on tevreden. Aan de andere zijde speelt Piet le Comte; niet bijzonder slecht maar toch lang niet goed. Soms, Piet, zien wij je snel met den bal naar de out-line rennen, om dan den bal inberispelijk voor te zetten, maar een anderen keer doe je weer van die domme dingen, die toch met eenige serieusheid best te verbeteren zijn. Heusch. voetbal moet je spelen, niet alleen met de voeten, maar nog oneindig veel meer met de hersens. De rechtsbinnenplaats werd voorheen bezet dcor Heineman. Een speler met veel aan leg, maarmet een nog veel grooter mondje, dat hij geen enkel moment kan dichthouden. Dit is vervelend voor je mede spelers, voor je leiders en eigenlijk voor iedereen. Hieraan en ik verklap hier ge rust geen geheim, heb te te wijten, dat een ander op je plaats speelt, die jou, door je capaciteiten, toekomt. Gelukkig voor jullie A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! NV GRÓENCVUD.v d.POLL COV^TELLEM: ."•"•rcrV: PrH"oV\-r,fr><'Lii"c,Y-"tïrA" A'*e*i£i>*.vwïv - 14 -

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 14