©IMS CUJBIHIIUIOS De Penningmeester van het comité tot aanbieding van een huldeblijk ter eere van van het 40-jarig bestaan der Amsterdam- sche Football Club, doet nog eens een drin gend beroep op alle leden, en vooral op hen die aan de oproep van ons comité in de vo rige Schakel, nog geen gevolg gaven om hun bijdrage te doen toekomen of te storten op mijn postrekening 109401. We hebben het vertrouwen, dat niemand onder de A.F.C.'ers afzijdig wil blijven, om ter eere van het 40-jarig bestaan bij te dra gen aan een cadeau aan de vereeniging, zoo noodzakelijk en nuttig als een clubhuis voor een vereeniging als de onze is. Welnu, wordt dit vertrouwen niet teleur gesteld, dan hebben we nog van veel, heel veel leden een bijdrage te wachten. Het comité zou het zoo bijzonder op prijs stellen wanneer spontaan de bijdragen binnen kwa men en wij niet ieder afzonderlijk moeten vragen of bezoeken. Zeker, wij zijn reeds zeer erkentelijk voor de ontvangen en toege zegde bedragen; maar wij hebben meer noo- dig! Verschillende leden gaven te kennen, ik doe mee, je kan op me rekenen; ik gireer wel op je postrekening! Iedere ochtend grijp ik vol verwachting het couvert van den Post-Girodienst. Ik moet bekennen de inhoud geeft soms ver heugenis, soms teleurstelling, omdat ik nog zooveel toegezegde giften wachtende ben, waarvan ik de bedragen niet weet. Ik hoop dat ze mee vallen en spoedig komen. Ook verzoek ik vriendelijk aan de leden die een zeker bedrag aan een van de comitéleden toezegden, dit op mijn giro te storten of mij mededeeling te doen dat ik over het bedrag mag disponeeren. Wij komen het ook gaarne halen. De teekening voor ons nieuw club huis is thans door de Schoonheidscommissie goedgekeurd. Wij hopen dit mooie plan tot uitvoering te kunnen brengen, maar hebben dan meer noodig dan ons thans is gezonden en toegezegd. Vandaar A.F.C.'ers, nogmaals mijn dringend beroep op u allen. Schenkt een bijdrage en doet dit spoedig! Ik reken op ieder zonder uitzondering. Dus nu niet langer denken, Maar uw feestgave direct schenken. In afwachting, J. H. ESSER, Penningmeester. DEN HEER J. H. WIJNAND. Ach Schakelbaas, heb toch genade, Deze maand heb 'k heusch geen stof, Ik denk, ik jok, drink limonade, En al wat 'k schrijf is even sof. (gij knikt!!) Moet ik soms, Heer Wijnandjopie, Vertellen hoe ik 's morgens vroeg Een man zag wuiven (is dat copie?) Die een A.F.C.-insigne droeg? 'Was in 't Vondelpark, hij knikt en lachte Naar een raam in 't Ziekenhuis, Hij raadde schijnbaar mijn gedachte, En zei: ,,Ze komen morgen thuis!!" ,,Ik heb een zoon!! Een stevig klantje!" ..Gefeliciteerd!" schreeuw ik hem toe. ,,Zet: Jan Snelleman een zoon! in 't [krantje", Wat ik dan ook hierbij doe Of moet ik soms, beminde lede, Verraden dat mijn brave man Met 't vliegen uit het eerst in 't tweede Z'n vijfde lustrum vieren kan? Dan hebben we nog dat ploegje trappers, Die gingen filmen daar in Weesp, Ons kiepertje gaf zevenklappers; Men zei het was zéér schoon geweest Maar hieromtrent, och Sportredactie, Geeft ,,de Bruss" een pracht verslag, En ik ben nog niet zóó lang in 't vak, zie, Om te verslaan wat 'k zelf niet zag. Ik keek dien dag eens naar het eerste, Waarna 'k een knaap plus auto zag, En het convenieerde mij ten zeerste Dat hij me even huistoe bracht. Z'n koffer werd dus volgeladen En ontsloot zich voor des Eggers deur; k Moest mee, (men zou me niet verraden) Eén borrel maar'k was door de deur. Toen ik van die goede vrienden" Weer afscheid nam, hoe ingemeenü Zei men het ongepast te vinden, Dat 'k een kroeg bezocht als vrouw alleen!! Dat doet de deur dicht, mijnheer Wijnand!! Ik heb genoeg van de schrijverij!! Gooi deze brief maar in de prulmand, En ontvang de groetenis van mij. EEN ANGETROUWDE. P.S. Ik wéét waarom het niet wil lukken, Met onze mascotte is 't niet pluis: Meneer de Bruin maakt ongelukken, Ligt met een gebroken arm in 't ziekenhuis. Hij moet z'n arm maar laten plakken, Hij is onmisbaar toch bij A.F.C. We zullen de moed niet laten zakken, Als hij weer komt is 't O.K. A.F.C.-ers, beguastigt onze adverteerdersl 12 ■'-JfT

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 12