want huizenhoog vloog het leer. De keeper van Q.Q.A. zag het ding vliegen, hooger en harder dan de Douglas, en als reactie daar op voerde de knaap plotseling een ontzet tende indianen-dans uit. „Tuut", zei de scheidsrechter, „je be weegt, overnemen!" Daarna was het werkelijk heel mooi. Het landelijke, vredige veldje, de koeien bij het slootje er omheen, het zachtkens beierende kerktorentje, de motregen, het briesende Q.Q.A., de bleeke referee, ons doodvermoeide negentiende, het loeiende pu bliek, de ziedende, gierende, ontploffende man alleen op zijn eigen weiland... bij elkaar een idylle. De tweede strafschop zat hoog in het net, en de stand was weer gelijk. Een minuut daarna was het einde daar en hadden Q.Q.A. en het negentiende de punten eer lijk en vreedzaam gedeeld. Maar, o schrik, de scheidsrechter was nu de kluts kwijt met zijn chronometer en had zich vijf minuten verrekend. Sportmen strijden tot het bittere einde; dus verschenen welgemoed beide teams weer aan de start. Angstige vijf minuten werden doorleefd. In de laatste minuut ver scheen ook het Noodlot nog op het aardap pellandje. Onze doelverdediger werd gekraakt en moest den strijd staken. Half ontkleed werd hij het veld afgedragen. Rappe handen fabriceerden een nieuwen doelwachter voor 45 seconden. Het spel brak weer los. Het Noodlot besprong den bal en donderde ons net binnen! Scheidsrechter s fluit gilde, nu wel op tijd doch te laat voor ons arme negentiende. Q.Q.A. 8 was verrukt, maar eerlijk ge zegd had zij de overwinning, gezien haar groote technische capaciteiten, volkomen verdiend. Wij wilden toen weer naar onze wereld stad terug, doch er liepen slechts treinen die niet op Zondag liepen. Gelukkig wist de invaller uit het drie-en- twintigste een mondain café met herfstlucht en wij zaten genoegelijk bijeen om een ge- zelligen ronden tafel in de „Blauwe Ben gel" te praten over de moeilijkheid wapens te vinden om technisch ver superieure tegen standers de baas te kunnen blijven. Toch kwam er nog een trein, die ons naar huis toe bracht. In Mokum regende het weer. Het was somber. Een dagje buiten. 'WEEBEE. TOURNOOI DER BLACK-DEVILS. Onze veteranen winnen bekers en zoo. Voor de tweede maal in successie wisten onze représentanten op den eersten prijs in bovengenoemd tournooi beslag te leggen en daardoor definitief den beker voor onzen prijzenkast te veroveren. Deelnemers waren dit jaar, behalve de gastheeren, de H.F.C.-veteranen, de White- Angels uit Bussum en wij en het zijn alleen de eerstgenoemden, die in den laatsten wed strijd er in slaagden ons een puntje af te snoepen, maar laat ik met het begin begin nen. White-Angels, van beroep min of meer bekende Gooische tennisspelers, tegen standers van A.F.C., min of meer afge dankte voetbalspelers. White-Angels, prettige tegenstanders, die wel graag eens voetballen, <maar spelroutine missen. Resultaat (7—0 voor ons) doet er eigen lijk niet toe, lollig gespeeld. Intusschen op andere velden moesten de gastheeren in H.F.C. hun meerdere erken nen. 2e wedstrijd, beide winnaars tegen elkaar in het strijdperk, the big match. Al zijn de tijden slecht Ons clubhuis komt terecht! A.F.C. met eenige invallers, als Piet Buuren, Benito en van der Wilk, versterkt. H.F.C. gevaarlijk, A.F.C. gevaarlijker! Kappie en Botje als rotsen. Resultaat (5—0 voor ons) doet er nog minder toe, fijn gespeeld. Intusschen op andere veld: 3e wedstrijd, gastheeren tegen bekerhou ders. A.F.C. versche krachten, o.a. v. Mourik. Backstel Willy-Kappie, iets minder rots vast, terwijl keeper faalt. Van der Wilk ontpopt zich als goalget- ter uit corner ineens. Resultaat (3—3) doet er heelemaal niet toe, prettig gespeeld. Prijsuitreiking, heelemaal in Zeeland, het toppunt van gezelligheid. Ie Prijswinnaars werden, behalve defini tieve bekerhouders, eigenaars van mooie si- garettendoozen. (A.F.C.) 2e Prijswinnaars, eigenaars van kruiken met heerlijke inhoud. (H.F.C.) 3e Prijswinnaars, ontvingen een geurige sigaar. (Black-Devils) A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerdersl - 9 -

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 9