worden gesteld, indien u om onzen arbeid te beperken zoodanig bezoek zoudt willen voorkomen door reeds thans uwe bijdrage onder vermelding .Jubileum- bijdrage A.F.C." aan den penningmeester, den heer J. H. Esser, Heerengracht 92, Postgiro 109401, over te maken. Het woord is thans aan u, dames en hee- ren, jong enminder jong! Zet allen uw beste beentje voor en ge kunt ervan verzekerd zijn, dat het nieuwe clubhuis op 18 Januari a.s. zijne poorten voor u kan openen! Bouwt allen mee. Aan 't Home voor A.F.C.! Met Clubgroeten, Het Comité voornoemd. PRIKKAARTEN. Als Penningmeester van het Comité tot stichting van een A.F.C. Clubhuis, wil ik het even hebben over de prikkaarten. Ik heb er een groote voorraad van en moet er af. Want ik heb als Penningmeester geen prikkaarten noodig, maar wel veel, heel veel geld. En ik moet zeggen er is liefhebberij voor het prikken en die liefhebberij moet er blij ven. Het moet voor iederen A.F.C-er een eer zijn om een van die mooie prijzen te be machtigen, welke wij uitloven aan hen die de meeste kaarten krijgen volgeprikt. Eerste prijs: een gouden horloge. Rondvluchten boven Amsterdam en A.F.C.- terreinü (ook geen alledaags uitje!!). En dan te weten voor welk doel men werkt!! Een algemeen A.F.C., maar ook een per soonlijk belang. Is er wel een A.F.C,-er die niet verlangt dat we op ons terrein een gezellig „home" krijgen?? Betere kleedkamers dan de bouw vallen van thans!! Welnu, werkt met alle kracht mede, dat op 18 Januari a.s. de dag van het 40-jarig bestaan der Vereeniging dit een feit zal worden. Tot slot een dringend verzoek aan jong en oud, is de prikkaart vol, wacht niet met afrekenen, maar doet dit direct met den heer W. Staats en vraagt een nieuwe prikkaart. Laat de verwachtingen welke het Comité heeft omtrent de prikkaarten, verre worden overtroffen. J. H. ESSER. EEN DAGJE BUITEN. Een sombere Zondagochtend, grauw met wat motregen. Ons negentiende elftal trok naar buiten om Q.Q.A. 8 te bekampen. Ik kocht kaartjes, hetgeen mij kwalijk geno men werd door onzen penningmeester, en na een schier eindelooze treinreis bereikten wij het terrein van den ramp. Allen ietwat nattig en vetterig. Q.Q.A. 8 begon iets nerveus, wegens haar doelgemiddelde. Ons negentiende voet balde niet zoo gek, doch was nog niet ge heel in de geheimen van het buitenspel in gewijd. Na zeer lang en vermoeiend wer ken scoorden onze roode leeuwen, spoedig gevolgd door den gelijkmaker van Q.Q.A. 8, welk doelpunt een uitbarsting van vreug de bij spelers en publiek veroorzaakte. De eerste goal na jaren was in het vijan delijke doel gedeponeerd. Met de rust had ons negentiende een 2-1 voorsprong, en na half-time zouden zij ver pletterend gaan optreden. Aan dit plan werd volkomen gevolg ge geven, en de stand was op een gegeven moment 4—2 in ons voordeel. Q.Q.A. 8 zou wederom verpletterd wor den! Doch zij kreeg hulp, en een roode ach terspeler schonk haar plotseling twee goals. Ons negentiende versteende van schrik. De doelpuntgrage voorhoede wierp ver woede blikken naar hun dito achterhoede. Dit stichtte verwarring en de bekende Q.Q.A.-goalgetters scoorden no. 5. Dit werd onzen goeden captain te veel, en hij stormde voorwaarts geheel alleen (met bal) op de Q.Q.A.-veste toe. Het lukte bijna, doch op het moment van een ont zettend doelpunt werd hij gevloerd. Straf schop! Paniek, gegil van spelers, gehuil van publiek, 't Was een mooi moment. Een als heer gekleed man op een apart gelegen weiland dreigde elk moment totaal uit elkaar te barsten en slingerde de meest elite uitdrukkingen naar de hoofden van den refree en de arme spelers van ons negen tiende. De scheidsrechter was de kluts kwijt. Dat merkte tenminste iemand van Q.Q.A. 8 op, doch toen hij door den referee hiervoor onmenschelijk werd gestraft bracht de goede man in het midden: ,,Dat had ik niet tegen U, maar tegen Jan, omdat hij al drie maal voor open doel gemist heeft! Tableau! 't Geheel werd steeds verwarder, doch de strafschop werd genomen, zeer goed zelfs, A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 8

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 8