Stille Kracht, A.F.C. I-BLAUW-WIT I. Deze belangrijke wedstrijd met 53 door ons verloren, heeft weder enkele zwakke plaatsen in ons elftal duidelijk naar voren gebracht. Ondanks den steun van Charles Lungen, welke weder de middenvoorplaats bezette, zijn wij er niet in geslaagd een overwinning te behalen, al was de kans op een gelijk spel in het laatste kwartier van den wedstrijd niet uitgesloten geweest. Dit zou voor ons elftal echter te veel zijn ge weest; het Blauw Wit-elftal als geheel speel de beter en wel gedurende den ganschen wedstrijd, terwijl in ons elftal keeper en backs een aantal fouten maakten, waarvan Blauw Wit handig profiteerde en door het maken van 4 doelpunten voor de rust een zeker schijnende overwinning had bevochten. Charles echter dacht hierover anders en maakte 3 goals, de een nog mooier dan de ander, met meer steun van de overige voor hoedespelers was de Blauw-Wit-overwin- ning nog danig in gevaar gekomen, doch weder was het een kapitale fout van onzen rechtsback welke Blauw Wit haar 5e doel punt en daarmede de overwinning opleverde. Door ons elftal werd nu en dan werke lijk goed voetbal gespeeld, maar daartegen over stonden tekortkomingen welke onder serieuze leiding van van Kol m.i. wel zijn weg te nepien. Keeper Burger heeft enkele leelijke blun ders begaan, tweemaal verliet hij zijn doel om te trachten een naar voren gespeelde bal te onderscheppen, doch beide malen bleef hij halverwege staan, waardoor zijn doel on beschermd bleef en Blauw-Wit kans zag te doelpunten. Wel degelijk was hij verplicht uit te loopen, doch moet dan ook doorgaan en niet wijfelen, dit kan niet anders dan falikant uitloopen. Breedveld heeft vrij goed gespeeld al heeft hij zijn vorm van verleden jaar nog niet terug, het wegtrappen was echter veel al matig, hij krijgt den bal niet voldoende van de grond waardoor deze veel een prooi der halfbacks der tegenpartij wordt. Brou wer heeft goede met slechte momenten af gewisseld, het 5e doelpunt was een groote fout van hem, waarom een bal te koppen wanneer door een pas achteruit te gaan een forsche trap opluchting kan brengen; wan neer de Dai gekopt wordt, dan ook naar de zij flanken en nooit rechtvooruit. Dorenbos bleef onder de verwachtingen, doch speelde rustig en met overleg. Dissel koen komt er iederen wedstrijd beter in, blijft naar mijn smaak nog te veel achter en moet meer naar de vleugels openen, is echter zijn plaats ten volle waard. Over Uiterwijk als halfback kan niemand tevreden zijn, is het afgeven van den bal veelal zeer slordig, en veel naar een tegenstander, het wegloopen van zijn plaats was de oorzaak van het ge vaar, hetwelk steeds van de Blauw-Wit- rechtervleugel dreigde. Hij trekt steeds veel te veel naar het middenveld en laat daar door aan zijn linksback de taak om zoowel den binnen- als den buitenspeler te spelen, waardoor steeds een van beiden in absoluut vrije positie staat. De vleugelspelers waren beide niet op dreef, goede voorzetten, juist wat Charles noodig heeft, kwamen slechts zelden voor; uit een der voorzetten van Weverink ont stond het 1ste doelpunt, prachtig ingekopt door Lungen; zij moeten veel meer trachten vrij te loopen en hun aandacht gedurende den ganschen wedstrijd bij het spel houden. Het eerste klopte Hercules Nu gij voor 't clubhuis op de bres. Burger als linksbinnen heeft zeer matig gespeeld, steeds iets te langzaam en slecht afgeven zoowel naar binnen als naar buiten, een pass naar rechtsbuiten mislukte telken- Vraagt Kreymborg's Abonnementstarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe - 5 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! Van een smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit, die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van grpot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in 4w leven. Laat Kreymborg's Kleeding, van prima coupe, een voudig en smaakvol, ook fiw stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed ea goedkoop!

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 5