NESTELROIJ En als men nu nagaat, dat de „diverse tegenpartijen steeds op „oorlogssterkte" verschenen en de „goalhazen" slechts den laatsten wedstrijd in hun gewone opstelling uitkwamen, dan is de geweldige sterkte van Ajax voldoende geïllustreerd. Na het prachtige spel, waarop Ajax ons vergastte, blijft wel het meest in de herin nering de buitengewoon sportieve wijze, waarop, gestreden is. Zoo vaak hoort men verkondigen dat, wanneer het niet „om de puntjes gaat, de bekoring van de voetbal lerij af is. Maar ons tournooi bewees het tegendeel. Met weergaloozen ijver is ge streden, doch nimmer ontaardde de strijd en voor free-kick is vrijwel niet gefloten. Geen wonder, dat men weer graag naar ons veld kwam. Bij „de tent" was het weer als van ouds; men ontmoette oude vrienden, knoopte nieuwe kennissenbanden aan kortom, men wist vrienden te vinden en vrienden te maken daar op het historische pad van ons clubhuis naar de overdekte. Met vreugde hebben we weer geconsta teerd, dat zij, die als dragers van hooge verantwoordelijkheid hun stempel kunnen drukken, op een dergelijk sportfeest, acte de présence gaven. Dr. I. H. J. Vos, de Wet houder van Onderwijs, die steeds aanwezig is daar, waar men eerlijk en zuiver de sport tracht te dienen, was aanwezig. Dr. Meurer, Dr. van Schagen, Prof. Snapper, zij waren öf qualitata qua öf als sportliefhebbers, naar den Wandelweg getogen. Dat daarentegen het bestuur van den K.N.V.B. opnieuw blijk gaf, het AROL-tour- nooi slechts interessant te vinden vanwege de honderden guldens, die van den Wan delweg naar de v. d. Spiegelstraat vloeien en dus opnieuw „acte d'absence" gaf, deert ons weinig. Het Koninklijke woord, op 9 September 1933 in het Stadion gesproken, geldt ook voor A.F.C. en voor het AROL-tournooi: „Wij willen onszelf zijn en blijven." Ons 40ste seizoen. Zoo staan we dus aan het begin van het 40ste seizoen onzer vereeniging. Het is toch goed dit even te realiseerenhet 40ste seizoen. Dat wil dus zeggen, dat lang, lang voor de jongelui, die thans de A.F.C. kleuren verdedigen, hun eerste schreden op het hobbelige levenspad zetten, A.F.C. reeds bestond, de A.F.C.-trui reeds gedragen werd. Men behoeft toch waarlijk geen een zijdige „traditionalist" te zijn, om te besef fen, dat het dan toch een eer, een genoegen moet zijn, om A.F.C. in het veld te ver tegenwoordigen. Een nieuw seizoen; naar we hopen, met vele overwinningen, doch onvermijdelijk ook met nederlagen. Dus ook weer vele disputen op elftalcommissie-vergaderingen en op lei ders-bijeenkomsten. Doch laat ons vertrou wen hebben èn in de door de algemeene vergadering gekozen leden, die uiteindelijk te beslissen hebben over de samenstelling van onze elftallen èn in de spelers zelf. Geen pessimisme. Het is niet de eerste maal, dat in de ko lommen van ons clubblad gewaarschuwd wordt tegen een ongelukkig minderwaardig heidscomplex, dat de laatste jaren teveel in onze gelederen is doorgedrongen. Het eerste, zoowel als het tweede, hebben ver schillende oefen-wedstrijden gespeeld en het moet mij van het hart, dat het pessimistische kopschudden, het tureluursche schouderop halen van sommige, waarlijk niet de eerste de beste A.F.C.-ers, mij pijn gedaan heeft. Wat drommels per saldo beslissen de cijfers en ziehier het volgende lijstje: ALLE MODELLEN 'i v-ra. AMSTERDAM A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 7

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 7