Koper-, Metaal-en Aluminium Gieterijen „De Nijverheid", Beverwijk(N.-H.) den kogel succes. Het feit alleen, dat men de Ajax-verdediging 3 maal wist te pas- seeren, is een prestatie waarop men trotsch mag zijn. Is het wonder, dat men zulke wedstrijden gaarne ziet en prefereert boven het „op safe" spelen, hoe geperfectioneerd toegepast ook? Bij D.W.S. toonden Caldenhoven en Stok ken weer eens wat zij waard zijn. Zij zullen in de 1ste klas voor menige voorhoede nog een onoverkomelijk struikelblok blijken. Als D.W.S. haar offensieve kracht nog weet te versterken, zal zij haar weg in de hoogste afdeeling wel vinden. In het H.F.C. elftal leek het nu en dan nog wat rommelig. Men zoekt blijkbaar naar een juiste verdeeling der krachten, doch nu klopte het nog niet. Bij Dr. v. d. Meulen c.s. is de technische leiding echter in goede handen en zij zullen er wel uithalen, wat er uit te halen is. Blauw-Wit en Zeeburgia sneuvelden eerst na strafschoppen tegen hun le klasse tegenstanders, een waarlijk eervol resultaat. U.V.V. ging op het kantje tegen D.W.S. onder, doch Bloemendaal werd door ons eerste flink geslagen. Deze 6—2 overwin ning onzer jongens opende hoopvole pers pectieven, vooral omdat onze voorhoede weer op dreef bleek te zijn. Het was dan ook een teleurstelling en voor de spelers zelf zeker het meest dat men het in de tusschenronde tegen D.W.S. niet kon bol werken. Naar wat ik er van hoorde was de druk te sterk, zoodat het onze voorhoede aan de noodigen steun ontbrak, hetgeen tegen het reeds gememoreerde gerenomeer- de backstel van dubbele beteekenis was. In ieder geval heeft de eerste overwinning het bewijs geleverd, dat het kan. Alles bijeen een mooi tournooi, waarop men elkaar in de prettigste verstandhouding op sportieve manier bekampt heeft en dat is de hoofdzaak, want het heeft in den loop der jaren den A.R.O.L.-beker zijn beteeke nis gegeven. Over den beker gesproken. Er dreigt ge vaar! Reeds 2 maal achtereen verhuisde hij naar Ajax en de 3de keer zou deze fraaie trophee definitief naar het schitterende Ajax-home, dat in de Meer zijn voltooiing nadert, doen verdwijnen. De beker zal nau welijks ergens beter op zijn plaats zijn, doch er zijn nog kapers op de kust. Caldenhoven en Rud Jongeneel spraken dat heel duide lijk uit en ook Meens stak zijn liefhebberij niet onder stoelen of banken. „Mogelijk is het kleinood nog te redden" schrijft thans „de H.F.C .-er". Dus dat belooft wat voor 1935, want ook de anderen zullen een woordje willen meespreken. Wij zelf ook, laten we dat reeds nu afspreken! Onze oefenwedstrijd tegen H.D.V.S. met den merkwaardigen uitslag 56 wees wederom op de scoringscapaciteit onzer voorhoede, doch bracht tevens tactische fouten in de verdediging aan het licht. Dit nu lijkt mij een punt, dat voor jongens met gezonde hersens en goeden wil, geen on overkomelijke moeilijkheden behoeft op te leveren. Met ernstigen wil om dit belangrijke onderdeel van het spel onder den duim te krijgen, is deze moeilijkheid gauw overwon nen en de routine doet dan de rest. Voor de E.C. is hier dankbaar werk te doen. Inmiddels hebben we vandaag onze eerste nederlaag in de competitie te slikken gekre gen. Kinheim won welverdiend al had het resultaat anders kunnen zijn. Het harde schot tegen de deklat kort na de hervatting, toen wij nog steeds de leiding hadden, ware iets lager een zeker doelpunt geweest, en met 20 vóór, was een gansch andere situatie geschapen. Nu werd het kort daar op, na een rommelig gedoe in de verdedi ging, 1 1 en begreep Kinheim, dat de kans gekeerd was. Vooral in de eerste helft liet ons elftal herhaaldelijk goed opgezet voet- CICfUT STEEDS DIT MERK VOOR UW Dlv3Lrflll BABBITSMETALEN en PHOSF. BRONSGIETWERKEN STAVEN EN BUSSEN VAN „BEVER", PHOSF. BRONS, uit voorraad te leveren TELEFOON 2228 - 5 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 5