BRANDSTOFFEN J.L. H. SMITS CQ Warmoesstraat 42, Amsterdam A.F.C. IISPART AAN II 1-2 (onder protest). Onze eerste competitiewedstrijd eindigde in een voorloopige nederlaag en ik moet toevoegen indien de Protestcommissie te onzen ongunste beslist, in een verdiende nederlaag. Ons elftal bestaat voor een zeer belang rijk deel uit jonge spelers, die echter zoo danige fouten aankleven, dat het zeer moei lijk is tegen energieke en technisch betere ploegen als Spartaan II succes te behalen. Doel van dit stukje is dan ook in hoofdzaak om eenige fouten naar voren te brengen, in de hoop" en verwachting dat velen daarmede hun voordeel zullen doen. Een wedstrijd die bij de rust 00 staat en langen tijd na de rust 1—0 in ons nadeel moet nog tot een beter resultaat te brengen zijn. Hierbij is noodig, voorzoover de tech nische kwaliteiten ontbreken, een heilig ge zamenlijk willen, een team-spirit, dat zich elke seconde van den wedstrijd uit. En dit nu ontbreekt ten eenemale. Geen moment heb ik den indruk gekregen dat allen er op uit waren om het resultaat zoo gunstig mogelijk te doen zijn. Zeker, het tegenover gestelde kan ik ook niet beweren, maar tus- schen best doen en alles op scherp zetten is nog een groot verschil. Bij volgende wed strijden mannen doe je uiterste, je aller uiterste best, om te trachten het eindresul taat zoo gunstig mogelijk te doen zijn. Al zal dat niet altijd een overwinning zijn dan toch kan een meer tevreden gevoel van het einde van een wedstrijd zich bij ieder voor doen. Reeds in de rust viel het mij op, dat er een gelaten stemming was en niet die geest van jonge spelers die onder elkaar uitbab belen hoe er na de rust gezegevierd kan worden. Of was dit een gevolg van de warmte? wijl 90% van dit elftal zeker een zestal weken training achter den rug heeft. Spar taan absoluut fitter was dan wij. Het ge- heele optreden van de tegenpartij was krach tiger dan van ons. Laat een ieder die daar voor in de gelegenheid is zorgen éénmaal per week te trainen, maar dan ook intensief te trainen. Op den duur moet zich dit laten bemerken en dan moeten wij met zulk een jong stel in staat zijn sucessen te boeken. Beschouwt ook het spel niet als jonge- juffersspel. Op zijn tijd mag een stevige faire zet worden gegeven resp. moet men het aandurven deze op te vangen. Dat is bij een ieder van ons lang niet het geval. Voetbaltechenisch gesproken was Spar taan onze meerdere. Er was eendracht in de ploeg, meer begrijpen van de linies onderling. Ik had zoo den indruk dat leer meester van Kol bij Spartaan op den goe den weg is. Waar wij dezenzelfden leer meester hebben moet het mogelijk zijn ook onderling tot beter begrip te komen en al mislukt het menig keer dan niet het hoofd laten hangen of de mond geopend (wie de schoen past enz.?) dan onmiddellijk weer aan den slag om het verkeerde te herstellen. Al klinkt het bovenstaande een beetje on voldaan, toch ben ik dit zeer zeker in zijn geheel niet. Er is ook veel te loven, doch 'er is veel meer van alles te maken als het vorenstaande door een ieder ter harte wordt genomen. Het wil mij voorkomen dat veel wijzigingen niet eens zullen voorkomen, want daarvoor ontbreken ons andere spe lers en zijn er toch ook gunstige punten aan te wijzen. Persoonlijk geeft mij de schot vaardigheid en het doorzettingsvermogen van de voorhoede wel de aller grootste zorg. Het aantal opgebouwde kansen was te klein. Nog enkele woorden over het verloop van den wedstrijd zelf. Voor de rust waren wij in de meerderheid eenigszins gesteund door de wind, terwijl in de 2e helft de En nu een ander chapiter, n.l. uithou dingsvermogen. Opvallend was ook dat ter- IJZERWAREN EN GEREEDSCHAPPEN OP ELK GEBIED BISTEL uw N.V. NEDERLANDSCHE ANTHRACIETHANDEL MU Telefoon. 50710, 51910. 28692, 82786, 83720, 23151. - li - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! bij de

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 11