^nyiMD BESTUURSCRISIS BEZWOREN. Bewogen Algemeene Vergaderingen Eindelijk klare wijn geschonken. KONINGINNEWEG 212 Na een serie vergaderingen, die als sensationeel hoogtepunt hadden het be danken van het Bestuur, is het A.F.C.- schip onder de oude beproefde leiding weer in rustiger vaarwater gekomen. Men wist, dat de nieuwe reglementsbe palingen in zake de elftal-commissie veel stof tot spreken zou uitlokken en inderdaad is dit dan ook het geval geworden op de eerste algemeene vergadering, die 25 Juni j.l. in ,,Park hotel" gehouden werd. De tot dan toe behandelde agendapunten hadden geen debat uitgelokt, doorwrochte en uit voerige* jaarverslagen van Dick Bessem en Arie Mets hadden het succes, dat zij zoo ruimschoots verdienden. Toen kwam punt 7 der agenda: Bestuurs voorstel de E.C. uit te breiden tot 5 per sonen, met adviseerende stem van den aan voerder. Toen kwamen de tongen los en het bleek, dat het spreekwoord „zooveel hoofden, zoo veel zinnen' voor deze vergadering vol komen op zijn plaats was. Verschillende leden maakten bezwaar tegen het feit, dat de aanvoerder geen stem heeft in de samenstelling van zijn elftal, anderen wilden de leiders van de betref fende elftallen laten meestemmen en Fred. Sabelson besteeg met enthousiasme zijn stokpaardje: Een éénhoofdige elftal-com missie. Vooral hierover werden heele bos- schen van boomen opgezet. Bepaald humo ristisch was het verwijt aan het Bestuur, dat het, na aanneming van een motie in de vergadering van 18 September 1933 (wen- schelijkheid tot het komen van een éénhoof dige È.C. voor het eerste eltftal) geen stap pen in die richting gedaan had. Alsof bij A.F.C. één man zóóver met kop en schou ders in voetbalkenis boven de rest uitsteekt, dat de club hem zijn gang zou laten gaan! Verder waren er verschillenden die de elftal-commissie uit drie menschen wilden laten bestaan en unaniem wilde men dan de drie zittende leden daarvoor candideeren. Inmiddels zag het er naar uit, dat de reglementswijziging er niet zou komen. Zulks bleek ook bij de stemming, die als volgt verliep: Vóór 25; Tegen 34; Blanco 8. Galli handelde de verdere punten af tot en met de bestuursverkiezing. Hij huldigde in een buitengewoon hartelijke toespraak den als bestuurslid scheidenden Nico Selles voor alles, wat hij voor de vereeniging ge daan had en overhandigde hem onder dave rend applaus een souvenir. En hierop volgde het gevreesde: Namens het geheele Bestuur deelde Galli mede, dat men meende, niet het noodige vertrouwen van de vereeniging te hebben en zich dus niet weer herkies baar stelde. Nadat kas- en enquête-com missie gekozen waren, werd de vèrgadering tien minuten geschorst. NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ VAN J. V. D. PIJL TELEFOON 21649 A F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 6