versterken moest of later weer tot het offen sief kon overgaan. Hier was geen sprake van een systeem, doch slechts een aanpas sing aan de omstandigheden en dat de meeste wedstrijden grootendeels een ver dedigend A.F.C. te zien gaven, was aan deze omstandigheden te wijten. Dat deson danks de liefhebber van levendig, technisch goed voetbal niet teleurgesteld werd, is dui delijk, wanneer ik slechts enkele namen uit de toenmalige voorhoede noem, als: Welsch, Delsen, Ascherman, Addicks. En wist dit elftal zich ook niet tegen een Ajax, Wil lem II, Go Ahead, N.A.C. en Be Quick te handhaven? Opmerkelijk vind ik het overigens, dat men in vrijwel alle beschouwingen zich er toe bepaalt, middelen aan de hand te doen, om door deze verdediging met teruggetrok ken spil en binnenspelers heen te breken, terwijl men het blijkbaar minder important vindt eens na te gaan, op welke wijze men den 3 overgebleven voorwaartsen het scoren kan beletten. Logisch gesproken moet het „beschaduwen" dezer 3 spelers vrijwel vol doende wezen, terwijl men dan nog altijd minstens één achterspeler over heeft. Ik vrees, dat er dan „überhaupt" nog maar heel weinig goals zullen komen, en men aan zijn eigen systeem ten gronde gaat. Stel je overigens eens voor, dat ook de tegenpartij zijn heele verdediging plus bin nenspelers systematisch terugtrekt en beide partijen belangstellend blijven afwachten, wie maar het eerst zijn geduld verliest en tot het offensief, dat toch in de natuur van het spel ligt, overgaat. Het wil er bij mij dan ook niet in, dat de Koogers zich deze speelwijze als systeem eigen hebben gemaakt en het categorisch zullen toepassen, doch ik geloof eerder dat men hier alleen met een geslaagde poging te doen heeft om tegen sterker gewaande tegenstanders een zoo eervol mogelijk resul taat te bereiken. Het succes van Willem II in de Koog wijst hier trouwens op. Mocht dit voorbeeld tot een algemeen systeem verheven worden, dan ben ik bang, dat al diegenen, die graag een voor het oog boeiend, op en neer golvend spelbeeld wil len zien, waarvan de uitslag zoo dicht mo gelijk de verhouding der technische en tac tische capaciteiten benadert, spoedig zulken wedstrijden den rug zouden keeren en daar heen gaan, waar de spelers nog de primi tieve maar gezonde opvatting huldigen, dat het doel der tegenpartij zoo dikwijls moge lijk moet worden doorboord, waarbij men het sportieve risico van een tegenpuntje moedig aanvaardt. Zooals overigens ook ons Oranje-team succes wist te behalen! Waarmee ik maar zeggen wil, dat ik het spel van K.F.C. als incidenteele tactiek vol komen apprecieer en het in bepaalde ge vallen onzen elftallen zelf moet aanraden, doch dat ik het betreur dat „men" het gaat propageeren als hét systeem om in het tegenwoordige voetbal succes te behalen. Het is dan ook maar gelukkig, dat niet iedere vereeniging over materiaal beschikt om het toe te passen. Tenslotte nog enkele woorden over ons a.s. A.R.O.L.-tournooi. Het zal voor velen in en buiten A.F.C. een groote teleurstel ling geweest zijn, dat het Bestuur van H.B.S. uit overwegingen, welke A.F.C. ge lukkig niet betreffen, besloten heeft, dit jaar niet naar Amsterdam te komen. De deel name van H.B.S. werd altijd niet alleen door ons, doch ook door de andere trouwe deelnemers en niet het minst door de hoofd stedelijke voetballiefhebbers ten zeerste ge waardeerd. Z.A.C. en D.W.S. zien wij als lste Klassers her- en verschijnen. Ajax, BI. Wit, H.F.C., N.A.C. en Zeeburgia be hoeven geen nader commentaar, al mag het feit, dat de Bekerwinnaar van 1933 tevens Landskampioen werd wel even worden ge memoreerd. Bloemendaal en het herrezen U.V.V. completeeren het tiental, hetwelk wij der traditie van 2 Zondagen getrouw, nu eenmaal niet kunnen uitbreiden, ook al moesten wij verschillenden clubs daarmee een teleurstelling bereiden. De lijst der deelnemers waarborgt ons weer een spor tief tournooi, dat èn als wapenschouw, én als voetbal-zonder-strijd-om-het-bestaan, naar ik hoop aan iedereen frissche voetbal vreugde en sportieve voldoening moge schenken. 6 Augustus 1934. I. H. GALAVAZI. We zijn het met onzen voorzitter in zake zijn besprekingen over het „K.F.C.-systeem" volkomen eens. Wat over het algemeen bij de besprekingen hierover vergeten wordt, is de groote rol van trainer Marshall. Deze voetbalkenner bij uitnemendheid heeft zijn elftal dit systeem bijgebracht, omdat dit elftal er voor geknipt was! We zijn over tuigd, dat Marshall de laatste zal zijn, om het door K.F.C. in practijk gebrachte sy- scteem als het eenig zaligmakende te pro pageeren! Doch hij zag slechts zijn taak: de Vereeniging, in wier dienst hij was „a winning team" te bezorgen. Niet meer en niet minder. Daarin is hij, geholpen door het feit, dat in kleine plaatsen de trainer een grootere plaats inneemt dan in de groote steden, voortreffelijk geslaagd. Red. 5 - A!F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 5