WAT IEDERE A.F.C.-ER BEHOORT TE WETEN 1 Onze nieuwe elftal-commissies. Veelbelovend A.R.O.L.-Tournooi. Wanneer we nagaan, dat het verloop onzer Jaarlijksche Algemeene Vergadering en der daarop noodzakelijk geworden Bui tengewone Algemeene Vergadering er toe geleid heeft, dat het punt Elftal-Commissie vooral met het oog op de lagere elftallen, thans behoorlijk is herzien, dan mogen we ons er over verheugen, dat uit de verschil lende wrijvingen inderdaad iets goeds ge boren is. In meer dan één opzicht is het resultaat nuttig geweest. Eensdeels werden hier en daar eenigszins vergeten organisa torische verhoudingen opnieuw geaccen tueerd en anderdeels gaf de belangstelling, welke voor de Elftal-commissie voor zoover het om het eerste ging bleek te bestaan, tevens een nuttige gelegenheid een regeling voor alle elftallen te treffen, waar mede een belangrijke schrede op den weg tot verbetering van dit tot nu toe zwakke punt in onze organisatie is gedaan. Was het vroeger uiterst moeilijk menschen voor Sub-commissies te vinden, thans had men onder de leiders van het afgeioopen seizoen voldoende keus, om één commissie voor de lagere senioren-elftallen en één voor de Juniores en Adspiranten te vormen. Het is niet aan twijfel onderhevig, dat deze nieuwe regeling, waardoor voortaan de lagere elf tallen voortdurend onder nauwkeurige con trole zullen staan, niet alleen van paedago- gische waarde is, doch bovendien, dat het naar voren brengen van enthousiaste spelers met aanleg betere perpectieven voor onzen sportieven opbouw opent. Wat de vóór-geschiedenis van dit alles betreft, laten we daarover niet meer spre ken en de zaak als afgeioopen beschouwen. Ieder de hand in eigen boezem gestoken en getracht de fouten van het verleden te vermijden. We hebben allemaal geleerd, zoodat indien we deze nuttige lessen in de toekomst niet vergeten, onze A.F.C. er al leen wel bij kan varen. Waar ons trainingsfonds, zooals bekend, niet meer veroorloofde er een trainer op na te houden, zal de leiding der oefeningen, welke overigens op denzelfden voet zullen worden voortgezet, grootendeels in handen van eigen leden komen. Alleen voor de oefening der onder Commissie A resortee- rende elftallen meende het Bestuur goed te doen een specialen vakman te engageeren. Als zoodanig zal de Heer v. Kol fungeeren, die inmiddels reeds enkele weken in actie geweest is. Gezien den staat van dienst van dezen Oud-international en de ervaring, welke hij reeds in dergelijke functie heeft opgedaan, zal het zeker aan hem niet lig gen, indien ons elftal straks niet flink voor den dag komt. Wanneer men anders de ellenlange be schouwingen leest, welke in de laatste weken naar aanleiding van het zoogenaamde sy steem van K.F.C. door voor- en tegenstan ders daarvan in de pers gebracht worden, dan zal het iederen speler wel duidelijk worden, dat de tactiek een steeds grootere plaats gaat innemen en waard is nauwkeurig bestudeerd te worden. Nu geloof ik wel, dat dit speciale geval schromelijk overdreven wordt. De aandacht werd er alleen op ge vestigd omdat het hier om het kampioen schap van Nederland ging, want anders als K.F.C. b.v. eens net van H.B.S. in den Haag verloren had en geen kampioen ge weest was ware waarschijnlijk niet één artikel over het ,,K.F.C.-systeem" ge schreven. In de wedstrijden om den hoogsten titel heeft men thans een elftal aan het werk gezien, dat er in slaagde met een terugge trokken en versterkte verdediging, welke overigens uit prima verdedigers bestaat, een zonder twijfel sterker elftal als Ajax in bedwang te houden. Dit moge dan opzet zijn, het spelbeeld is vrijwel gelijk aan dat van een elftal dat tengevolge van zijn zwak- ker-zijn. in de verdediging gedrongen wordt. De oudere A.F.C.-ers zullen zich nog wel herinneren, dat onze wedstrijden om het nationale kampioenschap, meestal ook een sterk in de verdediging gedrongen A.F.C. lieten zien. Ons elftal had toen ook een oer sterke achterhoede met Bornemann en Kooy als uitblinkers en deze laatste wist als voet balstrateeg bij uitnemendheid het moment te bepalen, waarop men de verdediging A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerdersl 4

Schakels (clubbladen) | 1934 | | pagina 4